Jak skloubit spánek miminka přes den se starším sourozencem?

Anonymní
10.6.21 15:47

Jak zkloubit spánek miminka přes den se starším sourozencem?

Ahoj,

mám dotaz a hledám inspiraci 😊
Mám doma 3r holčičku a 5 měsíční miminko.
Vše nám klape dobře, jen bojuji s denním spánkem. Starší již nespí, jen odpočívá, mladší spí spí někdy i 4× denně, usíná bez problému kdekoliv, ale když zrovna nejdeme ven s kočárkem, uspávám doma a starší ji většinou vzbudí :roll: :roll: i když ví, že má šeptat, být tišší nebo jí nechat v klidu spát v ložnici, snaží se, ale v tomto věku na to nemůže pořád myslet, že mimi spinká a já jí pořád nechci poučovat :think:, problém je taky v tom, že mimi spí 30 min samo a pak vyžaduje, aby u něj někdo ležel a držel za ruku, pak spí krásně, ale to dost dobře nejde s malou za zadkem :mrgreen:, neumí zavřít pusu :mrgreen: :mrgreen:, takže když nemáme doma tatínka, tak mimi pospá po půl hod, přitom by si klidně dalo 3 hoďky v kuse :think:
Děkuji za jakékoliv reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1874
10.6.21 16:08

A co dát do šátku nebo nosítka? Nám to takhle docela fungovalo, mimčo spalo v šátku a já jsem něco četla staršímu nebo jsme si malovali, stavili lego.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 16:14

@pet p Ano, šátek mám, ale po 30 min se vzbudí a málokdy znovu usne, začne se propínat a chce ven, a když usne po těch 30 min výjimečně, vadí jí třeba to, že mluvím nebo starší dcera :think:

• Citovat
  • Nahlásit
17329
10.6.21 16:19

Mám děti se stejným věkovým rozdílem a bydleli jsme tou dobou v bytě 1kk, takže ani mimčo nemělo ten luxus vedlejší místnosti. Možná i díky tomu se přizpůsobilo. Holt když to nešlo, spala jen těch 30 minut (obě mé děti měly tohle buzení a problém znovu zabrat do hlubokého spánku). Pak hodně venku v kočárku nebo v manduce. A když bylo nejhůř a já si chtěla s mladší zdřímnout, tak jsem prostě staršímu půjčila na půl hodinky tablet :oops: A taky školka alespoň 2 dny v týdnu pak dost pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
10.6.21 16:20

Těch 30 minut je typických, mění se fáze spánku a dítě procitne a neumí ještě samo usnout a ve spánku pokračovat.
Je moc dobrá knížka Klidné spaní a ukládání - je v ní hodně tipů, jak miminko naučit pokračovat ve spánku (nám hodně pomohla ohledně nočního spánku).
Víc bohužel neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 16:24

@unuděná Díky za reakci :palec: Školku máme také v plánu od září, tak snad bude lépe.. holt úděl druhých prcků, nemají ten luxus jako měli ti starší.. :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.6.21 16:25

@pet p Děkuji, určitě na to mrknu :palec: :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
1255
10.6.21 16:28
@unuděná píše:
Mám děti se stejným věkovým rozdílem a bydleli jsme tou dobou v bytě 1kk, takže ani mimčo nemělo ten luxus vedlejší místnosti. Možná i díky tomu se přizpůsobilo. Holt když to nešlo, spala jen těch 30 minut (obě mé děti měly tohle buzení a problém znovu zabrat do hlubokého spánku). Pak hodně venku v kočárku nebo v manduce. A když bylo nejhůř a já si chtěla s mladší zdřímnout, tak jsem prostě staršímu půjčila na půl hodinky tablet :oops: A taky školka alespoň 2 dny v týdnu pak dost pomohla.

Tý brďo, tak to bych nedala dvě děti v 1kk, hluboký respekt. Já prskám kvůli mnohem menšímu nepohodlí, měla bych se stydět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11431
10.6.21 16:29

Myslim, ze aspon jednou denne jde zaradit ta prochazka kocarem.
Zbytek mi deti dospaly v aute cestou do/ze skoly, krouzky apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
10.6.21 16:55
@Anonymní píše:
@unuděná Díky za reakci :palec: Školku máme také v plánu od září, tak snad bude lépe.. holt úděl druhých prcků, nemají ten luxus jako měli ti starší.. :andel:

Jojo, je to tak. Na druhou stranu z mé zkušenosti jsou ty druhé děti pak mnohem přizpůsobivější, průbojnější a takoví víc použitelní :P
@Kolicek95 Už jsem to tu psala několikrát, ale bylo to nejkrásnější období. On ten byt byl docela velký (42m) a šikovně řešený (do Lka), takže jakés takés soukromí se dalo udělat „za rohem“. Ale hlavně nás to všechny naučilo se vzájemně respektovat, vycházet si vstříc, hledat kompromisy. Přestěhovali jsme se až když staršímu bylo 5 a mladší 2,5 a skoro jsme se ve velkém bytě hledali :P Teď už si to samozřejmě představit nedokážu, krok zpět je vždycky šok. Ale tehdy jsme to prostě takhle měli a přizpůsobili se. Zase bylo super, že bylo málo úklidu a na děti jsem všude viděla :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
10.6.21 18:21

No, já jsem musela být asi drsná. Mimčo (3,5m) spí 4× denně. Spí v pokojíčku (máme jen jeden dětský zatím). Už tam nemáme žádné hračky, všechny jsou v obýváku. Takže když malá spí, jsme v obýváku. Má tam puštěný bílý šum. Syn ví, že nesmí křičet před dveřma, nenechám ho v tu dobu ani v obýváku třeba mlátit kladívkem jak blázen. Ale zase mu fakt neomezuji normální živou hru :nevim:

Malá spí i dvě hodiny. Odpoledne spíš tu hodinku. Venku šátek. Bohužel ležet u ní nemůžu, to prostě by bylo moc na úkor staršího syna. Zatím je zvyklá, že jakmile se probudí, odnáším ji do obejváku. Myslím, že někdy vypadala, že by si ještě dáchla a pospala si u prsa. Ale přesně tohohle se bojím, aby si nezvykla. Takže ji odnáším a holt je trochu unavená a příště usne dřív :nevim:

Doma se šátku vyhejbám. Mám toho i tak plný koule, když ji tahám venku. A pořádně si přes šátek nemůžu se starším hrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1691
10.6.21 18:35

Mne se nejvíc osvědčilo mimino uspat v kočárek na balkoně. Je tam zavřený, takže trošku odhlucneny, ale jde na něj přes prosklený dveře vidět, jako by bylo vedle mě. Venku v šátku nebo taky kočárek. Dvě mladší děti mi doma nikdy nespaly jinde než v kocare na balkoně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat