Nespavost dospělého

12
21.5.18 07:45

Nespavost dospělého

Ahoj, je mi 24 let a měl bych na Vás otázečku.

Od určité události již téměř půl roku bojuji s nespavostí. Zažil jsem šílené stavy, kdy jsem třeba i 14 dní spal jen po hodince atd. Co si budeme povídat, po takové noci vždy deprese jako vyšitá. I přestože se můj spánek postupně zlepšuje a dnes nejčastěji spím v rozmezí 4,5 - 6 hodin (dříve jsem spával cca 6,5-7 hodin), což mi celkem bohatě stačí k normálnímu fungování. Nicméně se mi stále stává, že ta noc nestojí za nic. Už ne tak často jako dříve, ale přeci. Třeba dnes jsem naspal snad jen 3 hodiny a občas je to ještě horší.

Chtěl bych se zeptat, zda-li je tady také někdo s dlouhodobějším problémem se spánkem a jak to řeší? Popřípadě by mě potěšilo, kdyby se zde nacházeli i tací, jenž se dokázali s nespavostí vypořádat a nyní již opět spí sladce celou noc.

Na nespavost si dělám čaj z meduňky, k tomu si obvykle vezmu něco přírodního (extrakt z kozlíku, chmele, atd.) + čtvrtku prothazinu (nechci být závislý na chemii, čili z té čtvrtky rozhodně nechci navyšovat). Spánkovou hygienu znám nazpaměť a řekl bych, že jí celkem dodržuji. Akorát tedy občas nevstanu z postele, když už se zhruba 30 minut převaluji, to je velká chyba, to samozřejmě vím.

Budu rád za jakkékoliv názory, reakce nespavců či naopak lidí, jenž si tímhle těžkým obdobím prošli.

Pěkný den přeji.

Moc by

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6230
21.5.18 07:50

Zkoušels i čaj z třezalky? Nedávno jsem ho zkoušela na zmírnění deprese. Dělala jsem si ho po poledni a zbytek dne jsem chodila jak zombie. Pak jsem si ho teda začala dělávat večer a spala jsem jak dudek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7281
21.5.18 07:54

A na psychiatrii dochazis? Oni ti nebudou cpat chemii, kdyz nechces. Mivaji tam ruzna cviceni a terapie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
21.5.18 07:54

Ten jsem zatím nezkoušel. Myslíš, že má větší účinek než čaj z meduňky? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
21.5.18 07:57

Cau, ja trpel nespavosti nekolik let a pak jsem na to dostal prasky a behem par dni se to vratilo do normalu. Potom jsem naopak misto svych obvyklych 4-5 hodin spal spis tak 10. Casem jsem se dostal na tech 8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
21.5.18 07:59

Ty caje mi nezabiraly. Daleko ucinnejsi mi prislo pravidelne cviceni, i kdyz to porad nebylo ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
21.5.18 08:01

Nene, nedocházím. Vím, že tam učí různé relaxační cviky atd., ale řekl bych, že s tím problém nemám. Cítím se poměrně uvolněně, nemám černé myšlenky. Vím, že si musím pomoct stejně sám. Je skvělé vidět, že se to pomalinku zlepšuje navzdory dnešní noci. Ale právě takovéto noci mě vždy docela rozesmutní. Proto bych rád věděl, zda se někomu z těchto problémů podařilo zcela dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
21.5.18 08:03

@Emimin7 tak to rád slyším! :) Občas už nad sebou v tomhle ohledu lámu hůl, ačkoliv jak říkám, i těch 5 hodin mi vskutku stačí k normálnímu dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
21.5.18 08:11
@petrh94 píše:
@Emimin7 tak to rád slyším! :) Občas už nad sebou v tomhle ohledu lámu hůl, ačkoliv jak říkám, i těch 5 hodin mi vskutku stačí k normálnímu dni.

Tak si pro to zajdi, pise to i obvodacka. Bral to i muj otec a taky ho to vylecilo, my to mame v rodine. Rekni si proste o prasky na poruchu spanku. Zabere to asi do tydne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9445
21.5.18 08:18

Jo a jeste je dobre si uplne zatemnit mistnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5021
21.5.18 08:19

@petrh94 Tobě možná „stačí“, ale tělu rozhodně ne. Doporučuji psychiatra nebo aspoň psychologa. Zvlášť pokud je to reakce na něco, co se stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
21.5.18 08:35

Partner po jedny osklivy udalosti mel ten samy problem, nespal prakticky vubec. Mel na to predepsany i nejaky prasky, po tech se celkem vyspal.. zacal spat klidne az kdyz se uplne psychicky uklidnil, dali jsme se tehda dohromady, hodne jsme o tom mluvili, s kazdym jinym se tomu branil ale uz pred vzatehem jsme byli pratele a umeli jsme mluvit o vsem. Trvalo to asi rok nez se dal uplne dohromady, i dneska se to semtam vrati, nektery veci nezmizi, ale se spankem uz problem nema zadnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5287
21.5.18 10:09

A co fyzicka aktivita? Sportujes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
21.5.18 10:23

@ludmilaadamkova Fyzickou aktivitou mám během dne po zhruba 5 hodin, čili tam problém nebude :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
21.5.18 10:32
@petrh94 píše:
@ludmilaadamkova Fyzickou aktivitou mám během dne po zhruba 5 hodin, čili tam problém nebude :?

A neřešíš zrovna nějaký větší problém? Já s nespavostí bojuju úplně celý život, za sebe můžu řít, že meduňky jsem mohla vypít klidně litr denně a nulový efekt. Zároveň vím, že u mě ta nespavost má kořeny ve stresu. Když se mi zrovna povede ho odbourat, spaní se mi nepatrně zlepší. Je zvláštní, že se ti spaní takhle zhoršilo jen tak posledního půl roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama