Neštovice - puchýřky

1442
6.6.13 13:52

Neštovice - puchýřky

Ahoj, syn (5 let) má od úterý neštovice. Nemá jich zatím tolik, ale stále přibývají. Jen se chci zeptat, když má ten puchýřek třeba na zádech nebo na zadečku tak sezením nebo ležením si ho prostě strhne. Jinak se ani neškrábe, ale prostě ho vždycky takhle setře. Vadí to moc, nebo je to normální? Prostě to nějak nemůžu ovlivnit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12745
6.6.13 14:01

Tomu se zabránit nedá. neřeš to. když je měl můj syn tak si je na takových místech taky občas strhnul. spíš jde o to aby si to neškrábal a nezavlekl si tam infekci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
6.6.13 14:09

Ahoj,

tomu se neubráníš. Malá je měla nedávno a taky byla hodná a skoro vůbec se nedrbala. Hlavně se mu to ještě asi rozjede víc, tím, že si je strhne, tak ta vodička se pak rozstříkne po kůži a je toho více. Dávej mu jen volné bavlněné oblečení. My jsme mazali imazolem (ten je vysuší) a potom jsem dávala na ty mokvající pupínky i bepanthen plus. Kdyby se začal víc škrábat, tak na to má pomáhat viracool. Malá je měla i v puse a na víčkách (to pozor, když se drbe, ať si pak nedá ruce do očí). Do té pusy jsem nic nedávala, ale někdo doporučuje fialku - genciálku. Nikča po vyléčení ukazovala stroupky kamarádům a ty nenapadlo nic lepšího, než ji je strhnout, tak jsem se bála, že bude mít jizvičky. Mazala jsem ji to olivovým olejem a střídavě i bepanthenem (už jen tím obyčejným) a po jizvách není ani památky. Tak se držte, ať je to rychle za vámi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
7.6.13 17:25

To neuhlídáš, to je v noci normální, že se to muže strhnout, když se otáčí, obě děti neštovice měli ale syn teda brutus, měl to všude a plno, mazala jsem klasikou na neštovice, vysvětlila že nesmí škrábat-občas se poškrábal a strhl stroupek. Nemají ani jeden po neštovicích jizvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
7.6.13 19:04

Holky děkuji, jen doufám že mu přejdou ty teploty, první dva dny měl skoro 40 st., včera už jen zvýšenou a dneska už má zase 38. Pupínky pořád přibývají, tak snad to brzo přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat