Neumím randit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 16:50
Neumím randit

Prosím anonymně. Mám přítele půl roku a řeknu to na rovinu, už bych s ním nejraději šla bydlet. Ne hned zítra, ale postupně, nějak kontruktivně to s výhledem už začít řešit. Mně je 28 jemu 32, čas trávíme u něj, jelikož já se krátce před seznámením s ním vrátila z ciziny a jelikož jsem nevěděla, co bude, šla jsem do spolubydlení, kde není samozřejmě takové soukromí. Bylo to hlavně moje rozhodnutí být jen u něj, přece jen u nás v dost věcech musí být člověk upozaděnější - hluk apod. Ale beztak - mám dvě práce a lítám vlastně hlavně já a jsem z toho už často pěkně vyflusaná. Sama jsem v sobě už vyhodnotila, že jsem si sama sebou jistá, že je to bezva chlap a že ten vztah chci rozvíjet…randíčka jsou moc fajn, ale v našem věku na nich žít rok a víc mi přijde trochu mimo. Zároveň jsem mu to i řekla a že společné bydlení řeší i to moje lítání - vím, že mě má rád a chci s ním být často, on se mnou taky, ale zvládám u něj být max ob den, mám 2 práci a taky jiné lidi v životě. Nakonec přisvědčil, ani jsem neměla pocit, že ho někam tlačím, bylo to jen zhodnocení hlavně mojí situace, jelikož to spolubydlení už také není to pravé ořechové, ale řešení tohoto se už tak trochu týká i jeho…ovšem není v tom žádný časový horizont, přisvědčil, ale nerozvinul to, pochopila bych, kdyby řek „dej mi čas třeba do léta protože blablabla“ apod. jenže tady se nic pak už dál nerozvinulo a já už nechci být ta jediná, kdo to tlačí, chlap když chce, tak jde všechno hned, ale on nic, jenže vím, že mě má rád moc, ale ještě nikdy s nikým nebydlel a asi je na ten mód randíček prostě navyklý a společné bydlení je pro něj velký krok a zároveň zatím i do neznáma. Jak na něj? Přece mu nemůžu říct, že je svým způsobem zabedněný, že v jeho věku má trochu skluz a je normální, že spolu lidé bydlí do prvního roku od začátku vztahu. A hlavně o nic nejde, aspoň se zjistí, jestli to opravdu klape… Jinak je vše OK a vztah klape.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 01.02.19 17:29

Takže jde o to, že chceš, aby si tě nastěhoval do svého bytu a ty na to tak trošku tlačíš, protože jsi se svou bytovou situací nespokojená? Myslim, že tohle nijak moc neurychlíš. Kdybys mu řekla, pojďme si spolu najít nějaký byt, to by byla jiná situace. Ale těžko mu řekneš, dej mi klíče, náš vztah je podle mě tak daleko, že se k tobě chci nastěhovat. Já se k muži taky stěhovala, dokonce dřív. Ale to on mě k tomu přemluvil, musel to chtít sám. Jestli ten tvůj na narážky nereaguje, tak jim buď nerozumí, nebo si není jistý, jestli tě ve svém soukromí chce. Můžeš mu říct na férovku: Už se mi nelíbí, že jsem ve spolubydlení. Hodlám si najít nějaký vlastní pronájem. Mám s tebou počítat? Tím ho vtáhneš do problému a bude se nad tím muset zamyslet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 17:29

tlačíš na něj, promiň

ontar
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 01.02.19 17:31

Jednoduché…řekni mu na rovinu, že máš zájem jen o partnerský vztah se spolubydlením a pokud to vidí jinak, tak se budete muset rozejít a hledat jinde…a zároveň mu oznam, že na to jsi ochotna čekat nejpozději např. do června…takhle by tě tahal za nos ještě léta a pokud mu na tobě záleží, tak se přizpůsobí a pokud né, tak aspoň budeš vědět na čem jsi a nebudeš ztrácet čas…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 17:33

@Čičorečka Řeším tím, že s ním chci být co nejvíc, ač umíme být každý i sám a zabavit se, řeším tím i spolubydlení. A to jsem mu i řekla, pokud to s někým myslím vážně, tak mi to přijde divné, říct hledám si byt, bez tebe. To s etotiž týká i jeho přece si nebudu hledat teď byt aby on si vzpomněl za půl roku, že by se mnou vlastně bydlel.
Přijdu si jak loudilka, i když rozumově vím, že v našem věku opravdu nechci nic světoborného, na svatbu a děti zatím opravdu nemyslím a ani ho nepotřebuju mít pod kontrolou.

sediza
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 01.02.19 17:34

Já bych se ho normálně zeptala, jestli se cití na společné bydlení. Nedělala bych z toho vědu. Nežádáte ho prece o ruku!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 17:36

@ontar myslíš to vážně? To je děsně akurátní, ne? Možná jsem hysterka, ale jinak ho v ničem neomezuju ani mu do ničeho nekecám, jen mi tenhle životní styl opravdu už nevyhovuje.

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 01.02.19 17:37
@Anonymní píše:
Prosím anonymně. Mám přítele půl roku a řeknu to na rovinu, už bych s ním nejraději šla bydlet. Ne hned zítra, ale postupně, nějak kontruktivně to s výhledem už začít řešit. Mně je 28 jemu 32, čas trávíme u něj, jelikož já se krátce před seznámením s ním vrátila z ciziny a jelikož jsem nevěděla, co bude, šla jsem do spolubydlení, kde není samozřejmě takové soukromí. Bylo to hlavně moje rozhodnutí být jen u něj, přece jen u nás v dost věcech musí být člověk upozaděnější - hluk apod. Ale beztak - mám dvě práce a lítám vlastně hlavně já a jsem z toho už často pěkně vyflusaná. Sama jsem v sobě už vyhodnotila, že jsem si sama sebou jistá, že je to bezva chlap a že ten vztah chci rozvíjet…randíčka jsou moc fajn, ale v našem věku na nich žít rok a víc mi přijde trochu mimo. Zároveň jsem mu to i řekla a že společné bydlení řeší i to moje lítání - vím, že mě má rád a chci s ním být často, on se mnou taky, ale zvládám u něj být max ob den, mám 2 práci a taky jiné lidi v životě. Nakonec přisvědčil, ani jsem neměla pocit, že ho někam tlačím, bylo to jen zhodnocení hlavně mojí situace, jelikož to spolubydlení už také není to pravé ořechové, ale řešení tohoto se už tak trochu týká i jeho…ovšem není v tom žádný časový horizont, přisvědčil, ale nerozvinul to, pochopila bych, kdyby řek „dej mi čas třeba do léta protože blablabla“ apod. jenže tady se nic pak už dál nerozvinulo a já už nechci být ta jediná, kdo to tlačí, chlap když chce, tak jde všechno hned, ale on nic, jenže vím, že mě má rád moc, ale ještě nikdy s nikým nebydlel a asi je na ten mód randíček prostě navyklý a společné bydlení je pro něj velký krok a zároveň zatím i do neznáma. Jak na něj? Přece mu nemůžu říct, že je svým způsobem zabedněný, že v jeho věku má trochu skluz a je normální, že spolu lidé bydlí do prvního roku od začátku vztahu. A hlavně o nic nejde, aspoň se zjistí, jestli to opravdu klape… Jinak je vše OK a vztah klape.

Já bych mu to prostě nadnesla tak nějak narovinu. Že bys chtěla zkusit bydlet dohromady. On se třeba bude cukat, toho se asi bojíš. Takže radši vyčkáváš. Věk na pevnější vztah máte, snad je vám spolu fajn, tak proč to nezkusit?

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 01.02.19 17:41
@Anonymní píše:
@Čičorečka Řeším tím, že s ním chci být co nejvíc, ač umíme být každý i sám a zabavit se, řeším tím i spolubydlení. A to jsem mu i řekla, pokud to s někým myslím vážně, tak mi to přijde divné, říct hledám si byt, bez tebe. To s etotiž týká i jeho přece si nebudu hledat teď byt aby on si vzpomněl za půl roku, že by se mnou vlastně bydlel.
Přijdu si jak loudilka, i když rozumově vím, že v našem věku opravdu nechci nic světoborného, na svatbu a děti zatím opravdu nemyslím a ani ho nepotřebuju mít pod kontrolou.

Vždyť píšu, ať mu řekneš, že si chceš najít byt, jestli s ním máš počítat. Na to musí reagovat, protože buď se domluvíte, že společně najdete větší, nebo ti řekne, ať nehledáš, že budete bydlet u něj, nebo řekne ať s ním nepočítáš a ty si v klidu najdi 1+kk. Bude ti třicet, spolubydlení už je trochu neadekvátní.

tatranka999
Kecalka 177 příspěvků 01.02.19 17:41
@Anonymní píše:
tlačíš na něj, promiň

Sama sobe si odpovidas :mrgreen:?
Ruzni anonymove maji rozdilnou kyticku.

Freeandwild
Stálice 93 příspěvků 01.02.19 17:43

Radu nemám, jsem v podobné situaci, akorát u nás už je časový horizont, že společné bydlení začneme řešit cca v dubnu. Musela jsem zatlačit :D Já bych se klidně sestěhovala už po půl roce, ale přítel řešil/řeší ve svém životě ještě jiné důležité věci a nechtěl si to ještě komplikovat řešením bydlení. Já jsem mu to teda řekla tak, že na něj nechci tlačit, že prostě chci jen vědět, co a jak, protože jsem po rozvodu byla u rodičů a nevěděla jsem, zda hledat podnájem jen pro sebe nebo něco společného. On to teda jako nátlak bral, ale vzal to dobře, vysvětlil mi, jak to vidí on a dohodli jsme se na to jaro. Stejně to téma budeš muset vytáhnout, pokud chceš posun - on lítání zřejmě nemá, takže mu to nevadí :D u nás to bylo podobný, hodně jsem jezdila hlavně já, hlavně než jsem se přestěhovala od rodičů, jinak teď je to už celkem vyvážený a v praxi jsme spolu stejně každý den i přes noc, akorát ve dvou bytech. ZATÍM. :D

ontar
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 01.02.19 18:01
@Anonymní píše:
@ontar myslíš to vážně? To je děsně akurátní, ne? Možná jsem hysterka, ale jinak ho v ničem neomezuju ani mu do ničeho nekecám, jen mi tenhle životní styl opravdu už nevyhovuje.

Naprosto vážně…se mnou to totiž dnes už asi 30 let žena takhle udělala…nešlo teda přímo o spolubydlení, ale o svatbu. Prostě mně na podzim asi po ročním chození řekla, že pokud si jí do května příštího roku nevezmu a nezačneme spolu fungovat, jako manželé, tak si najde někoho jiného…moc se mně do toho nechtělo, protože zase tak zaláskovanej jsem nebyl a říkal jsem si, co když bude někdo lepší, ale nakonec jsme do toho praštili…s odstupem let to vidím od ní, jako prozíravé, byli jsme asi ve vašem věku a kdyby to nevzala do ruky, tak jsme se spolu kočkovali ještě 10 let a pak se třeba rozešli…teď už máme vnuky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 18:12

@ontar díky. Asi Vaší ženě rozumím a v jistém smyslu to mám dost podobně. Já tedy zatím nejsem vdavekchtivá a děti v lepším případě až za čas, ale taky ne jenom proto, že mám pocit, že mi ujíždí a narychlo někoho na založení rodiny někoho shánět, a také už mi není rovných 20, že jo. Docela dlouho mi trvalo najít někoho, s kým by mi to klapalo, ale ono se stejně všechno ukáže až ve společném bydlení…na co se ve 30ti vodit třebas dva roky za ručičku, když oba zjistí, že nakonec nejsou schopni vyřešit ani společné finance? To je okrádání se o čas, chlap ho má, k ženě tak štědrá příroda bohužel nebyla.

Proximus
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 01.02.19 18:19
@Anonymní píše:
Prosím anonymně. Mám přítele půl roku a řeknu to na rovinu, už bych s ním nejraději šla bydlet. Ne hned zítra, ale postupně, nějak kontruktivně to s výhledem už začít řešit. Mně je 28 jemu 32, čas trávíme u něj, jelikož já se krátce před seznámením s ním vrátila z ciziny a jelikož jsem nevěděla, co bude, šla jsem do spolubydlení, kde není samozřejmě takové soukromí. Bylo to hlavně moje rozhodnutí být jen u něj, přece jen u nás v dost věcech musí být člověk upozaděnější - hluk apod. Ale beztak - mám dvě práce a lítám vlastně hlavně já a jsem z toho už často pěkně vyflusaná. Sama jsem v sobě už vyhodnotila, že jsem si sama sebou jistá, že je to bezva chlap a že ten vztah chci rozvíjet…randíčka jsou moc fajn, ale v našem věku na nich žít rok a víc mi přijde trochu mimo. Zároveň jsem mu to i řekla a že společné bydlení řeší i to moje lítání - vím, že mě má rád a chci s ním být často, on se mnou taky, ale zvládám u něj být max ob den, mám 2 práci a taky jiné lidi v životě. Nakonec přisvědčil, ani jsem neměla pocit, že ho někam tlačím, bylo to jen zhodnocení hlavně mojí situace, jelikož to spolubydlení už také není to pravé ořechové, ale řešení tohoto se už tak trochu týká i jeho…ovšem není v tom žádný časový horizont, přisvědčil, ale nerozvinul to, pochopila bych, kdyby řek „dej mi čas třeba do léta protože blablabla“ apod. jenže tady se nic pak už dál nerozvinulo a já už nechci být ta jediná, kdo to tlačí, chlap když chce, tak jde všechno hned, ale on nic, jenže vím, že mě má rád moc, ale ještě nikdy s nikým nebydlel a asi je na ten mód randíček prostě navyklý a společné bydlení je pro něj velký krok a zároveň zatím i do neznáma. Jak na něj? Přece mu nemůžu říct, že je svým způsobem zabedněný, že v jeho věku má trochu skluz a je normální, že spolu lidé bydlí do prvního roku od začátku vztahu. A hlavně o nic nejde, aspoň se zjistí, jestli to opravdu klape… Jinak je vše OK a vztah klape.

Proboha proč z toho děláš takovou kovbojku a neřekneš mu prostě co cítíš a jak to chceš mít dál ? Vy k sobě nejste upřímní a musíš hrát pořád nějaké divadlo, nebo se máte rádi a ŕíkáte si pravdu ? To s ním chceš takhle manipulovat celý zbytek života ? 8o

Santyna
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 01.02.19 18:23
@tatranka999 píše:
Sama sobe si odpovidas :mrgreen:?
Ruzni anonymove maji rozdilnou kyticku.

Většinou si sami se sebou takhle píšou trollové no :-//

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >