Neuroborelióza dospělých

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bebinka29
Kecalka 449 příspěvků 21.10.14 07:28
neuroborelioza dospělých

Ahoj holky. Chci se jen zeptat jestli se náhodou některá nepotýkala s tímto problémem. Jestli třeba výsledky krve na boreliozu byli negativní a potom vám tu mrchu našli v mozkomíšním moku? Jaké jste měli příznaky a jaká byla léčba. Já jdu teprve na lumbálku k jejímu vyloučení nebo vyloučení něčeho jiného. Mám nějaké potíže a neví se z čeho to je, tak lítám od čerta k dáblu. Pořád se modlím aby to bylo jen ze stresu, ale chtějí vyloučit nebo potvrdit všechno než mě dají diagnozu magor. A podle těch příznaků by to snad ta neuroborelie být mohla i když jsem žádné první stadium neměla. Díky za reakce.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 10:39

@Bebinka29 Ahoj, zrovna se s tím potýká moje máma. Měla klíště, někdy na začátku září, ale žádnou červenou skvrnu, jak často bývá, neměla. Po asi dvou týdnech měla krátké „chřipkové onemocnění“ (myslela si, že je to viróza), které samo odeznělo, pak chvíli pohoda a pak začaly silné bolesti hlavy, malátnost, třesavka, pak i teplota. Doktorka taky napřed nevěděla, jak vyšly krevní testy, to nevím přesně, ale mamka šla na lumbálku s tím, že je to buď encefalitida nebo borelióza. Lumbálka potvrdila II. stadium boreliózy, takže se mamka teď léčí. Má na 3 týdny antibiotika nitrožilně, první týden byla v nemocnici, pak to ukecala na domácí léčení s tím, že ty zbývající dva týdny bude na kapačky denně docházet. Už když byla v nemocnici, tak se jí udělalo o hodně líp, mohla i chodit na procházky. Teď ještě pořád chodí na kapačky, ale říká, že se už cítí v pohodě. No ale taky mám strach, jak to bude pokračovat, aby se jí to třeba nevrátilo. Přeju, ať ti boreliózu nezjistí a ať to dobře dopadne. Jaké máš příznaky?

Bebinka29
Kecalka 449 příspěvků 21.10.14 11:25

Dobrý den. No mě asi v půlce září začali brnět nohy a měla jsem v nich pocit chladu. pak to přešlo na ruce a potom pocit mrtvění, nohou a rukou. Ale hýbat jsem se normálně mohla, byl to jen takový pocit. A jeden den to byli třeba obě nohy, další den ruka. Pak jsme kamsi jeli a mě totálně vyschlo v krku, lepil se mi jazyk na patro a furt jsem s těma nohama musela hýbet. No šíleny a psychicky totálně v čudu. Ještě jsem si vyčetla že takovy příznaky má roztroušená skleroza, takže na psychice mi to taky nepřidaalo no děs. Ale odběry krve v pořádku a základní neurologické vyš také v pořádku. Pak kamarádka mluvila s nějakým výborným neurologem a ten jí podle příznaků řekl, že to vypadá na stres že jsou to typické příznaky, že se z nahormaděného stresu vyplavuje adrenalin a ten to způsobuje. Tak jsem se uklidnila a na 14 dní dobry. úplně bez těch příznaků. Asi po těch 14 dnesch jsem si zacvičila a začalo to znova. pocit slabosti v nohách a občas mě přejede přes lokty a kolena takovy brnění. Když sedím doma a myslím na to tak to vnímám. když něco dělám, někde jsem tak to nedělá. Už jsem byla na magnetické resonanci a ta byla v pořádku a ted jdu ještě na lumbálku aby se právě vyloučila ta borelioza, protože výsledky z krve byli v pořádku. No jako připadám si jako magor fakt. A to mě ještě včera napsal doktor lexaurin abych se uklidnila a jestli to zmizí, jestli je to opravdu ze stresu. Jako nemám pocit nějakýho vynervování, ale ono se to prej může nahromadit a pak to dělá. No tak doufám že to bude jen z toho. Ale právě mi říkal že ta neuroborelie má takovy příznaky že se to stěhuje. Ale zase je divny že mě to na těch 14 dní přestalo dělat. :nevim: Omlouvám se za román.

mikoy
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 22.10.14 21:18

Ahojky tak to brnění mám taky už truhým rokem..Brní mě ruce i nohy jako kdybych v nich měla jehličky..stačí chvilku sedět a už nevstanu jelikož mi ty nohy uplně odkrví jako by zdřevěněj. Trápí mě stálá unava a problémy s očima. Klíště sem měla tak před 2,5 lety ale žádný flíček nic a tohle se mi stalo po pul roce po kousnutí klíštětem. Ale podle neurologu vše v pořádku prý z nervu ale já sem defakto v klidu…sama nevím. U mě to začalo jako náběh na chřipku pak nic a pak to brnění a i pálení někdy na rukách a někdy na zádech :think:

Bebinka29
Kecalka 449 příspěvků 23.10.14 06:54

Jojo, já teda doufám že to mám taky „jen z nervů“ Ale už mě to nebaví. Ted mám na zkoušku lexaurin. A beru ho dva dny a potíže zase ustoupili. Včera jsem byla na lumbálce a čekám na výsledky. Tak uvidíme. já právě taky nemám pocit že bych byla nějak v nepohodě. Ale prej se to nahromadí a pak se vyplavuje adrenalin a ten způsobuje tyto různé příznaky. Už abych šla zase do práce a neměla čas myslet na blbiny ;)

mikoy
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 23.10.14 08:18

Tak mě to řekli taky ze začátku z nervu a nasadily AD a ty beru už skoro rok a pořád stejné žádná změna vubec.Jsem objednaná na neurologii v prosinci tak uvidíme. Ano určité příznaky se zmírnily jako třeba spánek ted spim jak miminko :) ale jinak je to vše stejné.

Bebinka29
Kecalka 449 příspěvků 23.10.14 10:51

No já teda koukám že s tím chodíš tak dlouho. Já jsem v byla koncem září u dr a už mám za sebou všechny vyšetření co jdou. že to sice může být od nervů, ale chtějí vyloučit co se dá.

mikoy
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 23.10.14 16:39

@Bebinka29 no vidiš já tedy nemám všechna vyšetření a přestala sem to řešit protože ze mě dělaj akorád blázna co je hrozně přecitlivělej :? ale přitom to tak neni.

Bebinka29
Kecalka 449 příspěvků 23.10.14 18:21

Jo mám pocit že dneska to u všech potíží radši svedou na nervy. Ty to samozřejmě být můžou, ale nejdřív snad vyloučit vše možné a pak nervy ne? Nechápu. Držím palce aby ti potíže pominuly, nebo se aspon zjistilo od čeho jsou ;)

hanka100
Nováček 2 příspěvky 27.01.16 07:32
Mam stejny problem

@Bebinka29
Ahoj. Jsou uz to starsi prispevky, ale zajimalo by me jak to s tebou dopadlo. Ja mam uplne stejne problemy a jsem z toho nestastna. Doufam ze vse je dobre.
 Hanka

Bebinka29
Kecalka 449 příspěvků 27.01.16 08:59

@hanka100 Ahoj :) Tak jak to přišlo tak to zmizelo. A bylo to asi opravdu z nervů. Mateřská, stereotyp, občas se člověk zbytečně nervuje. Občas přijde taková jakoby slabost v končetinách a přijde to většinou když mám nějakej stres nebo se rozčílím ;) A ty máš jaké příznaky? Nebo jak to začalo?

hanka100
Nováček 2 příspěvky 27.01.16 15:13

@Bebinka29
Ahoj a dekuji za odpoved. U me to zacalo v lete brneni v jednom chodidle a ruce. Pak to na chvili ustalo. Ted mam stehovave brneni v ruznych castech tela a boli me i klouby. Lekari jsou presvedceni ze je to artritida a uz mam i leky, ale ja bych chtela vice testu (na borelie a mag resonanci). Jsem na dne. Ale jsem rada ze tobe se to uklidnilo. Hodne stesti.
 H.

fajnpokec84
Nováček 2 příspěvky 01.02.17 18:10

Ahoj. Ja bych jen chtela napsat kousek sveho pribehu, potizi..trpim jak pes. Domnivam se ze to muze byt neco s cns. Bohuzel ale pokud nejsem ochrnuta nebo mi poklepe kladivkem na koleno a nic se nedeje tak hura domu a nic mi neni. Toto jsem psala jednomu lekari: viz prispevek nize.

fajnpokec84
Nováček 2 příspěvky 01.02.17 18:19
co mi je?

Toto jsem posilala jednomu lekari.
Dobry den Prave jsem procitala poradnu ohl. Neuroboreliozy a zaujalyne vase doporuceni a rady pacientum s velmi podobnymi obtizemi s mymi.
Predem za precteni mailu mnohokrat dekuji ze si udelate chvilinku na prectení.

Uz nekolik let se trápím s potízemi jako jsou tlaky v hlave, brneni a mravenceni koncetin, nejvíce nesnesitelné jsou nocní poty ktere se rovnaji mozna uz leukemickým nocním potúm ( matrac skrz promocena - nikoli pouze pyzamo). O unavě a podavat nejake vyssí vykony ani nemluvím. Mívám zvýsene teploty ( nejcasteji na odpoledne a v rozmezi 37,1-37,5 ale jakmile mam jiz 37,5 to je mi uz opravdu spatne ( pocitove rekla bych 38,5?). Pocení v noci je i kdyz nemam zrovna teplotu. Jednou jsem se ptala gynekologa proc se mi potize i poceni zhorsuje pred menzes a rekl mi ze to je tim ze menzes celkove oslabuje imunitu, proto to co me trápí se zrejme behem cyklu zhorsí. Hormony i stit. zlazu mam jinak v poradku, od toho nocni poceni neni. Absolvovala jsem par vysetreni ale nikdy zadne na centralni nervovy system. Krome toho vseho jako jsou brneni a bolesti kloubu, kloubkú na prstou a tlaku v hlave a takové šťípání v hlavě, se mi posl. 2 mesice objevilo rozmazane videni, pískání v usich ktere mivam par let jiz preslo v obrovské hlučné zvuky jakoby" lokomotiva, poklice o sebe - nevim jak to popsat ale zacly mne zlobit smysly jako jsou oci a usi. Take jsem zpozorovala obcasne umrtveni pod okem na obliceji a obcas natekly jazyk. Rano mivam velke bolesti patere. Nevim zda muze s RS (slysela jsem ze ano) nebo s neuroborelii souviset i obcasne potize s mocenim ( aniz bych mela bakterie v moci), zkratka muj lekar nechce az tak dalece nic resit a kdyz mam obycejny krev. obraz v norme nezajimam ho. Ja ale laicky pocituji ze bych mohla mit neco s CNS. Deprese z tohohle vseho jsou pochopitelné, jelikoz uz nevim kudy kam. Prosim vas p. doktore zeptam se vas, 1) musi byt nutne u RS i NeuroBor. Klasicky krevni obraz z normy bylo by li vse v chronicke norme? Musi byt nutne crp? 2) je mozne kdyz jsem brala na borelii pred lety atb ( vysly mi jak elisa takni WBlot pozitivni. Je mozne ze lecba nezaucinkovala vcas a mohu mit neco s CNS?
Vsimla jsem si ze i sem tam narazim do nabytku, nezkoordinuji pohyb jak bych mela, neni to nic vazneho ale je mi divne ze se jen tak bouchnu do futer dveří nebo hlavou do police. Nemuzete mi neco poradit? Chapu ze nejste poradna a mate svych starosti dost, ale moc bych vam.byla vdecna, kdybyste mi jakkoli pomohl. Je mi 32 let, z prahy, jeste se zeptam - MR ls patere, napovi neco? Pokud byste mohl, a byl ochoten preposlat muj email nekomu z prahy, byla bych moc stastna. Jsem zoufala, moc se omlouvam ale dekuji docetl jste se li az sem.
Jeste se vas zeptam, mohl by docasne pomoci na tyhle potize kupr. Lexaurin?

Muj mail kdyby kdokoli cokoli poradil je:

3.2.2017 - edit admin: kontaktní údaje

Helča H.
Nováček 1 příspěvek 09.03.17 19:23
neuroborelioza

Taky mám pocit, že dnes to doktoři všechno svádí na nervy, i já mám problémy již několik měsíců s brněním končetin, nervozitu, třes, návaly, pocit chladu a vše mám prý ze stresu, ano měla jsem za život hodně stresu, ale nyní jsem již 5 let v klidu a zdravotní potíže přesto přetrvávají :( doktoři mě léčí jen antidepresivy a neurolem a hořčíkem, já mám ale prokázanou boreliozu sice jen na přístroji bicom, ale už jsem si nevěděla rady jinak. Nikdo z lékařů mi není schopný pomoct, každého jen zajímá jestli mám nějaký stres, ano začínám mít stres z těchto lékařů!!! Jsem neustále unavená a slabá, každé rozrušení mě vyčerpává… takže chápu všechny, kteří mají stejné problémy… :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >