Kardiomyopatie dilatační

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Helena84
Nováček 5 příspěvků 19.10.14 22:26
Kardiomyopatie dilatační

Dobrý den, mám dilatační kardiomyopatii už od necelých 2let, nyní je mi 30let a mám 2,5letého syna a chtěla bych ještě druhé dítko, aby nebyl sám až tady za pár let nebudeme, ale můj kardiolog mi druhé těhotenství moc nedoporučoval, sice nezakázal že je to má volba, ale hodně mě to rozmlouval, ale velké důvody mě k tomu moc nedal, jenom že se moje srdíčko mírně zhoršilo oproti stavu před těhotenstvím a že tady musím ještě pár let být abych syna dovedla do dospělosti a samozřejmě i dál…a tak se chci zeptat, jestli tady je někdo, kdo má stejnou nemoc a dvě těhotenství za sebou a jak jste případně na tom potom byli…?
Děkuji moc za odpovědi :)

Reakce:
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 19.10.14 22:42

… ahoj.. vůbec bych si netroufla ti cokoliv doporučovat a cokoliv vyjadřovat jako můj názor.. jen ti napíšu případ mé babičky :)..

babička měla silnou srdeční vadu.. /jakou, to bych se musela doptat, ale určitě později měla i kardiostimu­látor/a hlavně, díky srdeční vadě byla od samotného mládí v invalidním důchodu, takže to asi bylo dost vážné…

těhotenství měla přísně zakázané… a děti má dvě--- mou tetu a mého taťku :)

držím moc moc palce, ať se situace nějak zlepší a lékaři druhé těhotenství povolí a ty by sis jej tak mohla určitě i více užít s větším klidem :)

justy82
Kecalka 170 příspěvků 19.10.14 22:43

Ahoj, taky ji mam:-( zdedenou po tatovi. Zatim mam za sebou jedno tehu a nastesti beze zmeny. Na posledni kontrole mi dr rikala ze kdyby jsme chteli druhy, ze mez se zacneme snazit tak na kontrolu a pripadnou zmenu leku. Ale u me tehu probehlo beze zmeny na srdci. Tak asi proto nic nenamitala na pripadne druhyho prcka.

lasička1
Echt Kelišová 8199 příspěvků 20.10.14 00:31

Každá dilatační kardiomyopatie je jinak závažná a nepostupuje stejně rychle. I když jsem silně prozi jedinackum, tak v tvém případě bych osud nepokoušela. Byla ráda za jedno dítě a měla pokoru že to dobře dopadlo. Ve tvém věku jsou už lidé, kteří na tuto vadu zemřeli. A dekuj osudu že tu si,, žiješ a máš dítě.

Helena84
Nováček 5 příspěvků 20.10.14 13:20

Pro justy82:ahojík, já ji zděděnou tedy nemám, dostala jsem ji až po prodělané nemoci v dětství..jinak by mě tedy zajímalo, jestli jsi brala v těhotenství nějaké léky, jelikož mě nic doktor nedával a kojila jsem asi rok a taky mě nic nedal a nějaké zvláštní vyšetření před prvním těhu sem taky neměla…a já se v těhu cítila normálně i teď a ve zprávě od kardiologa mám že se oproti vyšetření před těhotenstvím nic podstatně nezměnilo, tak nechápu proč mě to vymlouval…jinak nyní beru Gopten 0,5mg…děkuji za odpověď

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >