Neustale brecici dite

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
8.1.22 21:32

Neustale brecici dite

Prosim o pomoc, radu jak na neustale brecici miminko.
Mam syna, kteremu bude koncem ledna 8 mesicu.Od porodu neustale breci. Porod byl dlouhy s oxytocinem a zakonceny vexem.Maly se narodil v poradku a dobrou adaptaci. Jenzr neustale kricel..podotykam nebrecel, ale kricel a to skutecnr nonstop. Lekari nic neresili.Vse jsem si musela vydupat po vlastni ose..porad jrn on je zdravy.Na mesice se mu zjistila blokada prvnich krcnich obratlu. Jeden velmi laskavy lekar mu ji po nekolika sezenich spravil a syn prestal kricet tzv.ohaa ohaaa. Kricel ale dal, svijel se a delal mosty a to skutecne cely den. Pravdepodobne trpel obrovskymi brisnimi kolikami, na ktere nepomahalo vubec nic. Nasledne mu mohlo az mleko pouze na bszy amynokyselin neocate a prestal ae na 4;5 mesicich lamat a kricet jako kdyz utne. Ovsem neprestaval a neprestava brecet cely den.Nyni jsme na nutrilon alergy care..pravdepodobne mel alergii na bilkovinu kravskeho mleka, jelikoz mel ruzovy hlen ve stolici.uz ho nrma, nutrilon snáší dobre. Prospiva ma 8;1 kg.Pri porodu 3;5 kg.Ted ji ovsem mene, jelikoz mu rostou zuby a mleko nechce moc pit. Ochutnal take prikrmy a ma rad kasi sinlac alergy, ktera je oproti tzv. hypoalergenimu mleku sladka.Co nas nebo spis me nadale trapi je neustale breceni cely den.Uz jsem vycerpana.Syn byl na uz bricha a mozku a to ma v poradku.Ma lehce rozsirenoz ledvinovou panvicku, moc v poradku, tim to neni. Myslenim je velmi bystry a vnimavy, smeje se, vnima
Motorocky spise vzdy napred.Leze,pohybuje se, to vse v poradku. Neustale vsak breci. Nevim uz cim, zda je nejak psychicky naruseny nebo ho neco boli.Nebo to je prosze normalni a chce jen pozornost?? Nerozumim tomu jiz. Neznam neprobrecen den a to doslova. Vyzadujr nonstip pozornost, menit mista i cinnosti. Vydrzi tak 5 minut a pak zacne znovu i v me pritomnosti brecet dokud neco neudelam. Nenchavam ho vyrvat, ale zarovej na neho nereaguju hned. Snazim se na neho mluvit.Je uklidnitelny skutecne jen nachvili a rak to jede cely den. Uspavani je horor Do sesti mesicu byl spanek pred den nula.Nyni spi dopoledne pul hodiny a kdyz se zadari tak odpoledne pres hodinu. V kocarku byva vetsibou v takovem polospanku, tam se naucil od pul roku nekricet. Vecer jde spat po 20 hod. kazdou hodinu vyzaduje dudak.Mezi 4- 5 mesicem jinak spal az do sedmi rana.Nyni si v noci seda a ji zak kolem treti hod.rano.Pak odmita usnout.Ja bych to nejak i vydrzela byt vzhuru, ale to co se neda uz vydrzet je ten celodenni ubreceny kolobeh.
Muj dotaz zni- zazila jste to nektera?? Jaka muze byt pricina toho breceni a co s tim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2425
8.1.22 21:54

Ahoj, nevim tohle me neprijde normalni ale ja s vama nebydlim. Nema treba nejake bolesti patere nebo tak neco diky tomu porodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91
8.1.22 22:15

@Maritka já jsem zažila, každodenní brečící kolotoč. Když ho vezmeš, a děláš na něho xichty a blbosti tak je v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15785
8.1.22 22:15

:hug: Mela jsem to naprosto stejne s nejstarsi dcerou, jen bez tech alergii. Tahne ji na 10r, je neurotictejsi, nektere veci s ni nejsou jednoduche a „trvaly“, ale je to premiantka tridy, hodna holka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
8.1.22 22:21

Zažila jsem něco podobného s prvním synem. I když se choval tak pořád hekal. Zlepšení po roce. Nachodila jsem denně 15 km aby se trochu vyspal. Také jsem pořád řešila proč,… Diety, koliky, stolici, psycholog. Je mu pět a půl a pořád říkám že je to náročné dítě a komplikovaná povaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3225
8.1.22 22:23

Me to teda prijde dost, porad takove breceni..a i to, jak hrozne malo spi…co nositko? To je v klidu? A jako fakt breci porad? Jakoze rve? Nebo je to takove to huceni, knuceni…preji pevne nervy, snad se to brzy srovna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15785
8.1.22 22:51

@Martina98 Jojo, jak tehdy u nas. Narocne dite a komplikovana povaha doted. Vetsi zlepseni nastalo se zacatkem chozeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
8.1.22 23:07

Moje sestra pry byla taky velmi uřvané dítě, a pak to přestalo. Někde jsem četla o pláči způsobeném traumatem z porodu, ale nevím, byl to jen článek. Ale třeba tak moc brečí, protože je citlivější a rostou vám ty zuby..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
818
8.1.22 23:13

Může to být pořád následek porodu. Zašla bych na kraniosakrální terapii. Syn měl blok po těžkém porodu u krku a lopatky. Chodili jsme na kraniosakrální terapii, muselo se extremně dbát na manipulaci - jen v klubíčkz, žádný záklon a dráždění krku. Hodně se nosil v šátku. Jaký má psychomotorický vývoj? Co břišní svaly? Nemá diastázu? Špatná funkce břišních svalů má vliv na trávení. Plus bych vyloučila alergie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
718
9.1.22 00:10

Mám doma to samé. Už 11 měsíců. Potvrzena krční blokáda + pánve a hrudníku. Vše už vicemene odblokovaný. + Alergie na kr. Bílkovinu. Motoricky od narození napřed, už začíná chodit. Všemu rozumí, když s ním blbnu a věnuju se mi, celkem to jde. Ale jak se hnu, nebo si má hrát sám, nebo si ho nevšímáme, nastává peklo…rve, kňoura, visí mi na noze…od narození je takový a v podstatě se to moc nelepší 8o už to beru prostě tak, že takový je…je teda na mě hodně závislý, je to takový mazel…hodně náročný, moc toho nenaspí.. :zed: pořád taky doufám, že se to jednou zlomí :think:..zas jak říkám, oproti prvnímu je velmi šikovný, bystrý..jen prostě náročný. Držím palce, ať to přejde brzy. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
9.1.22 09:06

No on prave je chytry bystry napred.Ale holky je to neskutecne peklo.Byla jsem i na osteodynamice pani co dela i tu kraniosakralni terapii. Zkontrolovala ho a usoudila, ze je to zdrave dite, nema bloky a nepotrebuje to.Neni to uz ten kolikovy bolestivy rev, ale je to breceni, ale velmi hlasite silne breceni. Vypada porad tak asi unudene. Chova se tak i po tom spanku. Smeje se, funguje normalne jen proste breci. V nositku byt nechce. V ruce vydrzi byt jen chvili a pak se zacne vrtet sem tam sem tam az je neudrzitelny. Clovek se ani nenaji. Proste nic. Samozrejme ze kdyz vam sem pisu tak ho musim nechat chvili brecet. Uklidni se vzdy jen kdyz neco udelam jine misto, cinnost, hracka a pak to zase jede. Je to fakt brecici kolotoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1974
9.1.22 09:38

No, přijde mi, že jeho mozek vyžaduje neustále nové podněty, ale přitom není dost zralý na soustředění. Povahové rysy to ještě umocňují. Možná to bude takové to věčně nespokojené děcko co mu pořád není nic dost dobré.
Mám takovou nejstarší. A byl to boj. Na takové děcko člověk nedokáže udržet nervy věčně… fakt vysavač energie. Bylo jí 5 když jsem na ni fakt naštvaně vyjela, ať mě už proboha prestane fňukat o tom co všechno nechce a řekne co chce. Vydržela to pár minut a nanovo… tak jsem zařvala ze je chytrá dost a ať si jde stěžovat na dvůr slepicím, protože já už její neustálé kňučení a frflání snášet nehodlám… neustále s námi bojovala - úkoly, domácnost, hudebka… pořád v opozici. Ve druhé třídě po mě vřískala že musí sedět dvě hodiny u domácích úkolů… teprve po této scéně pochopila, že nemusí- stačí je jen za pět minut napsat a má klid (tehdy jsem ji to zopakovala po x-té a holčička si asi řekla že to teda zkusí)… Dva roky tvrdého boje kvůli pěti minutam nad pisankou.
Bude jí 19 a je to fajn slečna. Halt některé děti jsou náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15785
9.1.22 09:50

@elda Je, to je fakt balzam slyset, jak je to nekde uplne stejne :mrgreen:. Ta moje skoro 10r je taky porad v opozici, vsechno je spatne, o strance pisanky za 60 minut bych mohla vypravet, no ve 4.tr. uz nastesti psani opustili, uf. :mrgreen: Ted byla tyden na lyzaku a tady byl klid :oops: :oops:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
vbu
818
9.1.22 10:21

@Maritka a hrát si vydrží? Syn je tedy taky náročný, furt mluví. A béká kvůli všemu. Ale jako mimino tak neřval, když jsme uspokojili jeho potřeby. Teď má 7 a je fakt, že v zenu moc nejsme, to neustálé vyžadování pozornosti moc dlouho psychicky vydržet nelze. Zpětně když si to uvědomím, tak opravdu ten 1,5 rok byl psycho, pak už lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27761
9.1.22 10:32

@elda Souhlas. Mam taky takové nejstarší.

On sice jako mimino furt nebrečel, hodně se usmíval, ale nesměl se ani minutu nudit, furt nové podněty, společnost jinak vydával takové nespokojené hykave zvuky, spal jen v jedoucím kočárku. To se zlepsilo lezením a chozením, že mohl zkoumat, ale to bylo zase hlídání motorové mysi.
45 minutové scény kvuli 5 minutovemu úkolů, máme též za sebou.
Diagnózove dráždive hypertonické mimino a pak lehká ADHD při nadprůměrně inteligenci + povaha (je jeden z výchovné nejnáročnějších NT typu)
U nás se to teda zlepšilo zahájením samopohybu, další zlom okolí 5 roku (to se naučil si hrát/zabavit doma i trochu sám a naučil se odpočívat a sám usinat) a pak po tom 8. roce.
Bude mu 9 a aktuálně mám doma skvělého kluka, i se nám začíná rozvíjet po těžkém boji rozvijet empatie :pankac:.
Tak uvidíme, co pak puberta. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat