Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Už 12 dní mě trápí suchý dráždivý kašel, kterého se nemohu zbavit. Týden jsem brala Stoptussin a nezabralo to. Zkouším úplně všechno, beru různé vitaminy i ovoce, hlívu, pořád piju čaje.. Nejdřív ten kašel byl takový normální, ale kašlala jsem pořád. Teď nekašlu pořád, ale mám záchvaty kašle, třeba hodinu nekašlu a pak začnu kašlat a to je třeba na půl hodiny v kuse. Už tři noci jsem kvůli tomu skoro nespala, jakmile si lehnu, tak kašlu a tak je to celou noc skoro do rána. Teď na to beru kapičky Tussin. Bohužel si nemohu dovolit zůstat doma třeba týden, pracuji na směny a chodím do práce
včera ráno jsem šla k dr, ale čekala jsem tam přes hodinu a nevzala mě, pak jsem spěchala do práce a většinou, když jsem byla s kašlem u dr, tak mi řekla ať si koupím tussin nebo podobné kapičky. Prosím poraďte mi, co vám na takový kašel zabralo? Já už opravdu nevím, co mám dělat a už teď je mi na nic, když vím, že v noci zase nebudu spát
Díky moc!
@Lucy26CZ krátkodobě na noc kodein nebo dithiaden nebo něco takového. Ale jinak pomůže jen doktor, já to mívám tak 1-2× za rok a jediným řešením bývají antibiotika.
Nech si udělat výtěr nos krk. Kdybych si ho nevydupala, bůhví, jak dlouho bych ještě kašlala. Takhle na ně v laborce vykouk z nosu stafylokok, z krku streptkok, dostala jsem atb a byl hned klid.
Vidím to na antibiotika Klacid. A pokud je ten kašel suchý, mohl by ti pomoct Stopex, je to právě proti tomu dráždění.
Díky za zprávičky. Já se právě hrozně bojím abych nedostala antibiotika, protože jsem za poslední tři měsíce brala dvoje atb na angínu a jedny na zuby
přijde mi to strašně moc a teď se zase nemůžu zbavit toho kašle
ani jsem nevěděla, že se na kašel dávají atb
mám nějakou špatnou imunitu ![]()
@Lucy26CZ dávají se na konkrétní bacil, pokud byl zjištěný, nebo to bývá často zánět průdušek.
@Lucy26CZ píše:
Díky za zprávičky. Já se právě hrozně bojím abych nedostala antibiotika, protože jsem za poslední tři měsíce brala dvoje atb na angínu a jedny na zubypřijde mi to strašně moc a teď se zase nemůžu zbavit toho kašle
ani jsem nevěděla, že se na kašel dávají atb
mám nějakou špatnou imunitu
Spíš nějakou rezistentní svini, podle toho, co píšeš, že jsi pojedla za hrsti antibiotik. Musí ti udělat výtěry, dokonce jde udělat i antibiotikum na míru, ale to bys musela být extra případ, a to si zas nemyslím.
No já bych se trochu bála, abys neměla černej kašel…jednak tomu odpovídaj ty úporný záchvaty v noci…jednak na to ti žádný stoptussin nepomůže. Taky se obávám, že bez ATB to zřejmě nepůjde. Zvlášť, jestli máš teď oslabenou imunitu…tak na tebe mohlo skočit cokoliv…jak píšou holky, streptokok, stafylokok a tak. Pokud by to v tom horším případě byl ten černej kašel… (mamka ho měla loni)…tak bys taky mohla být dost nebezpečná pro neočkované děti. Asi bys na ty výtěry měla jít. Když se ten kašel nezaléčí…tak pak člověk kašle ještě půl roku…ikdyž už není infekční…tak bacha na to.
No já přemýšlím, že si ráno dojdu k dr s tím… Teď spíš jako nekašlu třeba půl hodiny nebo hodinu a pak dostanu ten záchvat a v noci je to fakt nejhorší… tak doufám, že mě zítra vezme brzy nebo, že mě vůbec vezme
už mě to fakt nebaví. Ono jestli to taky není tím, jak to přecházím a jezdím s tím do práce ![]()