Nevěra - dá se věřit?

20.3.17 07:24

Nevěra - dá se věřit?

Holky, nevím jak začít. Po porodu druhého dítěte se muž sblížil s kolegyní z práce. Sama má problémy doma, a šla ně něho pomocí laskání ega, chvály apod. Dostávám se ze zrady už rok. Někdy mám takové euforie, že všechno bude dobré, jindy si zase říkám, že jsem možná naivní. Když se nechá oblbnout jednou, proč ne podruhé. Snažím se do vztahu dávat všechno. Vím, že když to nezkusím, mohla bych litovat. Na druhou stranu se bojím dalšího zranění. Muž je takový nevyzrálý 40. Někdy mě připadá, že si musí dokazovat, že ještě není tak starý. Věříte na to, že se muž zamiluje, nebo je to spíše tím, že mu něco doma chybí? Co děláte pro to, aby vztah nezevšedněl, aby neměl tendence něco hledat někde jinde. Prý nejhorší jsou také ty mrchy v práci chudinky, které potřebují zachraňovat. Nekřičím, neprudím, chválím, sex… Odpustila jsem, ale strašně se bojím. Jde takou krizi překonat? Kdyby se něco takového opakovalo, jak jste se zachovali? Dělali jste, že nic nevíte a nechali to být? Kdyby o něho nějaká usilovala, jak bojovat. Nechci být zbytečná hysterka - nerada bych ho takové potvoře nahnala do náruče, kdyby se něco opakovalo. Zažila jste to nějaká? Už myslím na to nejhorší. Třeba tchyně neuvaří, neuklízí je tlustá a muž se z ní může po… Jak to, že to některé ženy s muži tak umí a jiným zůstanou oči pro pláč? Nemáte nějaké rady? Prosím, kdo to řešil, můžete napsat jak to dopadlo u vás?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
20.3.17 07:33

Ty bez sebevědomí, on trotl, který se nechá omotat každou, která po něm hodí oko… chjo, doporučila bych vám, abyste se objednali do nějaké manželské poradny, tohle není podle mě o té jedné nevěře, ale o větším a dlouhodobějším problému ve vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22207
20.3.17 07:37

@Viktorie1316
Jestli nejsi v jeho očích moc samostatná. Že si sama poradíš. Že musí zachraňovat chudinku v práci. Někteří chlapi jsou spokojení, když mají pocit, že jsou nepostradatelní. Ale není to omluva na to začít si jinde. Měli by to říct té své.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 07:53

Necha se omotat každou :?
Zkuste nějakou manželskou poradnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
@Viktorie1316 píše:
Holky, nevím jak začít. Po porodu druhého dítěte se muž sblížil s kolegyní z práce. Sama má problémy doma, a šla ně něho pomocí laskání ega, chvály apod. Dostávám se ze zrady už rok. Někdy mám takové euforie, že všechno bude dobré, jindy si zase říkám, že jsem možná naivní. Když se nechá oblbnout jednou, proč ne podruhé. Snažím se do vztahu dávat všechno. Vím, že když to nezkusím, mohla bych litovat. Na druhou stranu se bojím dalšího zranění. Muž je takový nevyzrálý 40. Někdy mě připadá, že si musí dokazovat, že ještě není tak starý. Věříte na to, že se muž zamiluje, nebo je to spíše tím, že mu něco doma chybí? Co děláte pro to, aby vztah nezevšedněl, aby neměl tendence něco hledat někde jinde. Prý nejhorší jsou také ty mrchy v práci chudinky, které potřebují zachraňovat. Nekřičím, neprudím, chválím, sex… Odpustila jsem, ale strašně se bojím. Jde takou krizi překonat? Kdyby se něco takového opakovalo, jak jste se zachovali? Dělali jste, že nic nevíte a nechali to být? Kdyby o něho nějaká usilovala, jak bojovat. Nechci být zbytečná hysterka - nerada bych ho takové potvoře nahnala do náruče, kdyby se něco opakovalo. Zažila jste to nějaká? Už myslím na to nejhorší. Třeba tchyně neuvaří, neuklízí je tlustá a muž se z ní může po… Jak to, že to některé ženy s muži tak umí a jiným zůstanou oči pro pláč? Nemáte nějaké rady? Prosím, kdo to řešil, můžete napsat jak to dopadlo u vás?

Začni o sebe pečovat, dělat něco pro sebe, ale opravdu pro sebe. Nejlepší lék na duševní pohodu je pohyb. Rozproudíš krev, budeš mít rychlejší látkovou výměnu, budeš rychleji odbourávat stres a celkově se budeš cítíl lépe. To Ti zvedne sebevědomí do takové míry, že Tě něco takového ani nenapadné. A s Tvá spokojenost se přenese určitě i na manžela. Mě to tak pomáhá. Ne že bych řešil něco takového doma, ale sám jsem občas z mého vztahu takový vyčerpaný a díky krátkému dennímu cvičení se teď cítím na koni, jak v práci, tak ve vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689

@Viktorie1316
Těžko říci co je váš případ, ale někdy je to prostě tak, že se dva k sobě nehodí, nic víc… Ty se můžeš snažit, div se nepřetrhneš, ale nenaděláš s tím nic. Je vždycky škoda, když se na to přijde až po dětech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Liz
2054
20.3.17 08:09

Myslím si, že je to na každym poznat, že se strašně snaží a toho druhého to otráví. Pak si taky myslím, že když někdo podvádí, tak to má v povaze a podvádět bude stále i kdyby žil s královnou ze Sábi. Na Tvém místě bych se víc než na něj soustředila na sebe, své koníčky, zájmy, přátele. On až uvidí, že na něm citově tak nevisíš, tak se jeho chování k tobě třeba změní. Bohužel co znám z okolí, tak nevěrníci vždy zůstanou nevěrníky. Je jen na tý ženě jak se s tím srovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
20.3.17 08:13
@Viktorie1316 píše:

kdyby se něco takového opakovalo? No, tak to by byla konečná… já kdysi dala druhou šanci, i třetí… nejlepší rozhodnutí byl rozvod… prostě někdo si tu druhou šanci nezaslouží…
Někdo umí odpustit a nemyslet na to, přejít to a dělat, že se nic nestalo a jít dál… někdo ne… nedá se říct, co je správně a co je špatně, každý to prostě máme jinak nastavené… jestli se snaží jen jeden (ty) a manžel dál v práci pokukuje po těch chudinkách, co potřebují zachránit (a neuvědomuje si, že doma má ženu a děti a tudíž by mu mělo jít spíš o ně, než o ty cizí), tak to nebude fungovat nikdy… ty se utrápíš a on bude mít pocit, že se nic neděje, vždyť žena doma funguje jako dřív…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.3.17 08:20

Nedělej mu služku, proč by se měl snažit, když tě má jistou? Podvede tě a ty na to reaguješ takhle? 8o 8o Zapracuj na svém sebevědomí a dej mu důvod, aby se o tebe bál, přestal tě mít tak strašně jistou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 08:38

Děkuji moc za rady, jsem za ně vděčná. Myslíte si, že existují muži, kteří si opravdu dokáží vážit toho co doma mají? Stále čtu nějaké knížky. Jsem z toho zoufalá. Každé druhé manželství se rozpadá, nebo: muži zůstávají chudáci ve vztahu a jsou nešťastní apod. Taky si říkám, že chlap, který myslí na sebe a nedívá se ani na děti za to nestojí. On umí být okouzlující a všechno. Ale taky má své mouchy, které přehlížím. To asi každý. Hlavně když je nějaký problém neumí být oporou. Já musím být ta silnější. Strašná fixace v dětství na matku - u něho a nyní také. Nevím jestli je to tím. Někdy mi připadá, že chce pozornost jak malé dítě. Nevím, kdyby nějaká ženská hledala oporu, jestli zrovna on by byl pro ni ten pravý. On jen tak vypadá, že je borec, který všechno zvládne. Máte pravdu, jsem z toho snažení už vyčerpaná a strach z opuštění se mě už podepisuje na psychice. Jo a když ho nějaká v práci neobdivuje nebo z něho nešílí, je to kráva. Přijde vám to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 08:44

Jo, a ještě jsem tak přemýšlela. Já se snažím i dobře vypadat. Nosím doma sukně, oblékám se celkem dobře - samozřejmě dle finančních možností. Abych se mu líbila. I mě třeba řekne, že se mu to líbí. On? Tepláky. Zajímalo by mě, jestli to bude nosit i u té případné druhé. Nikdy jsem taková ubohá nebyla. Asi je to tím, že mám děti a snažím se to za každou cenu udržet. Jo a taky, si říkám. Ta ostuda. Chlap ji utekl za jinou. Připadám si strašně neschopná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4207
20.3.17 08:44
@Viktorie1316 píše:

Vše závisí na výběru partnera.. Ty sis vybrala muže nevyzrálého, jak sama píšeš. Sama bych s ním dál být nemohla, jak říkáš, udělal to jednou, udělá to znova, bych mu nevěřila ani nos mezi očima..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
329
20.3.17 08:45

Napíšu zkušenost ne mou, ale jedné známé. Po porodu krize, neměla čas ani chuť na manžela, časté hádky, vyčítání a ták. 4 roky po porodu se zklidnila, začala mít více času, začala o sebe dbát, nosila erotické prádlo, začala zase dbát i o manžela a vše se vrátilo do původního stavu. Její manžel měl taky někoho a prý to bylo jen o tom sexu, který mu nechtěla dopřát. Takže spíše se zeptat chlapa na co má chuť, co by mu udělalo radost… a obnovit zase tu lásku jako na začátku vztahu, dělat ty věci co jste dělali na začátku a spraví se to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.3.17 08:47
@Viktorie1316 píše:
Jo, a ještě jsem tak přemýšlela. Já se snažím i dobře vypadat. Nosím doma sukně, oblékám se celkem dobře - samozřejmě dle finančních možností. Abych se mu líbila. I mě třeba řekne, že se mu to líbí. On? Tepláky. Zajímalo by mě, jestli to bude nosit i u té případné druhé. Nikdy jsem taková ubohá nebyla. Asi je to tím, že mám děti a snažím se to za každou cenu udržet. Jo a taky, si říkám. Ta ostuda. Chlap ji utekl za jinou. Připadám si strašně neschopná.

Nedávej mu najevo, že to chceš za každou cenu udržet! Proč by ti byl věrný, když ty stejně budeš sedět doma a ještě mu uvaříš svíčkovou, aby tě neopustil? Namaluj se, nech mu doma děti a vyraž večer ven, měj zájmy, přátele, neskákej jen kolem něho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1068
20.3.17 08:50

Pravdu má radkka on se musí bát o Tebe. Nicméně do budoucna, nevěřím v jeho procitnutí a uvědomění si toho co je pro něj důležité. Tvoje pocity určité hanby chápu, ale on z nich těží. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama