Problémy s přítelkyní

4
20.3.17 05:57

Problémy s přítelkyní

Dobrý den,
Narazil jsem na tyto stránky a přečetl pár diskuzí zaobírající se podobným problémem jako mám já, tak bych rád jestli by jste mi dámy/slečny poradily.

Jsme s přítelkyní 5 let ( z toho 8 mesíců spolu bydlíme) mě je 24 jí je 21. Poznali jsme se na střední a bohužel… jsme svý první. První 3 roky byly úžasné, plné plánování a různých představ… bohužel vše se začalo kazit minulé léto…

Jsem muž (podle googlu) tzv. „Dobrák“ ale jen do jisté míry abych nebyl ňouma. Doma mne baví vařit, uklidím si či vyperu. Nejezdim po zabavach, nevracim se pozde vecer domu… proste podle pratel dobrej chlap pro zenu.

Vse se zvrtlo minule leto, kdyz partnerka opoustela skolu. Poznala jednoho muze. K memu šoku, se do 1 tydne od seznameni s nim, semnou rozesla. Vedel jsem ze v tom hraje roli novej objev, ale bylo mi vycteno spise kladne vlastnosti (mala detinskost, vysoke cile, ziju si na vysoke noze). No po 2 dnech to skoncilo opetovnym ozivenim vztahu, ona prerusila kontakt, vse jsme si vyrikali a jeste si ze 3 tydny potrpeli, protoze v hlave mela gulas.

Po par mesicich kdyz vse utichlo jsme se prestehovali, a zacali zit spolu. Opet vse perfektni. Vsechno jsem zaridil, zaplatil ja, partnerka hledala mezitim praci. Myslel jsem, ze budeme moct casem zalozit rodinu, ale uz si tim nejsem jisty..

Asi pred 3 tydny si zacala intenzivne psat s kolegou z prace. Zjistil jsem to kdyz ji napsal na fb, a ja hledal na notebooku nejaky tip na dovolenku. On ji samozrejme svadel, ona se nejako nechytala. Spise si postezovala na me negativni vlastnosti, ktere dost zvelicovala. Bral jsem to s rezervou a s klidem. V klidu jsem si s ni promluvil a ucinil par zmen abych tyto problemky eliminoval. No, pokracovalo to tak, ze se s mobilem koupala, spi a neskutecne az podivne hlida. Prijde mi, jako by mela co skryvat… 5 let jsem neresil jeji zpravy/soukromi, ale od minuleho leta se snazim si vsimat veci.

Pokracuje to tak, ze si koupila vlastni mobil. Chci jen podotknout, ze jsem ji kupoval mobil 5 mesicu zpatky. Rekla mi na to, ze chce mit konecne vlastni telefon… logiku v tom nehledam. Celkove citim ze nechce do nasi domacnosti nic dat a ze to mezi nami vadne. Podle ni, ji dusim tim, ze jsem ve vsem lepsi jak ona - nevim, ja to vzdy bral aby na mne byla hrda kdyz uvarim dobre jidlo, neco opravim, vyrobim atd. Dale ze ji hlidam, mam zakaz polozit otazku kam jdes? Vim ze tady musim na sobe zapravovat.

Rad bych se vas zeptal jak to vidite. Co mam delat, co by jste poradily.. Napadlo me sebrat kuraz a zabouchnout za ni dvere, ale nikdy jsem nebyl sam, u nasich vzdy nekdo byl doma. Za vsechny rady. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1203
20.3.17 06:07

@Warry ahoj, podle toho, co píšeš, si myslím, že tvoje přítelkyně nebude dobrá partie…myšleno tak, že se budeš muset po zbytek života bát, jestli někde třeba v obchoďáku nepotká nějakýho fešáka a hned si s ním nezačne. Její chování je jasný, s někým komunikuje a to že si to hlídá značí, že to nebudou přátelské smsky o počasí. Myslím si, že se musíš zamyslet nejen nad sebou a pořád se u sebe měnit, ale že by se měla změnit i ona. Že jste svoji první už od střední je asi taky problém, protože podle mě by se měl člověk „vybouřit“ a projít si pár vztahy. Už jen aby měl s čím srovnávat ;) Myslím to tak, že dřív nebo později takováhle první láska omrzí a člověk pak zatouží zkusit něco novýho. Znám několik případů a nikdy jim to nevydrželo dýl jak do 25 (i když byla svatba, děti,…)
Hlavu vzhůru, samoty se neboj, sice to bude nezvyk, ale nakonec budeš rád, že sis našel jinou, která si tě bude vážit a nebude mít neustále zaječí úmysly. A zeptat se, kam ten druhý jde je naprosto normální. Teda mně přijde normální doma chlapovi říct automaticky „jdu tam a tam, a přijdu v tolik a v tolik“.
Přeju hodně štěstí a pevné nervy :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
20.3.17 06:19

Ahoj ;) Můžu ti dát názor i z druhé strany - dřív jsem byla Tvé přítelkyni bohužel ve spoustě věcí podobná. Bývalému jsem dělala to samé. Pyšná na to rozhodně nejsem (leč on měl k Tvé povaze velmi daleko). Ačkoliv vnímám, že si za to mohl sám, zpětně vím, že jsem to radši měla ukončit mnohem dřív, ale byla jsem nevyzrálá, měla jsem strach být sama.
Upřímně, myslím si, že bys to ukončit měl. Nejen kvůli sobě, ale i kvůli ní. Pokud už jednu šanci dostala a nevyužila jí, bude to pořád stejný a budeš se akorát trápit. Podle toho co píšeš to máš v hlavě srovnané, ale o Tvé přítelkyni se to říct rozhodně nedá.
Možná, že problém tkví i v tom, že jste svoji první. Pro mě byl ex-partner taky první a časem jsem zjistila, že to moje psaní si s jinýma je jen a jen touha zažít něco nového. Takže, bohužel, i když se nás vztah lepšil a on se nakonec vážně změnil, stejně jsem to ukončila a byla to nejlepší rozhodnutí mýho života, přestala jsem trápit nás oba.
Prostě ať to vezmu z jakéhokoliv úhlu, myslím si, že ten vztah budoucnost nemá, ale to musíš vědět sám ;)
Ať se rozhodneš jakkoliv, přeju hodně štěstí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
20.3.17 07:26

Vykašlala bych se na ni. Znám z okolí několik takových, nikdy to nedopadlo dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.3.17 07:27

Z toho co pises, neverim, ze takovy chlap jeste existuje. Skoda, ze se nezname ;-)
Ale ted vazne.
Pokud se k tobe chova tak odtazite, ma pred tebou tajemstvi a je ocividne stale pokukuje i po jinych, pak je na zvazenou, jestli takovy vztak ma budoucnost. Vidim, ze je milujes a chtel bys s ni byt rodina, ale z jeji strany ten pocit nemam. Samozrejme, ze by odemne nebylo fer, kdybych ji odsoudila, aniz bych vedela jeji pohled na vec. Ale co je dulezite je to, ze ty to tak vidis, takze se ve vztahu trapis. Pokud to chces zkusit, promluv si s ni jeste jednou, aby bylo jasne, jakou ma ona predstavu o vasem vztahu a budoucnosti. Pokud by nemela zajem nebo by sama nevedela co chce, tak bude asi lepsi si najit jinou slusnou holku, ktera ti ve vztahu da to, co do nej davas ty.
Jsem vdana, a i kdyz se obcas objevi nejaka ta hadka, tak vim, ze je to clovek na ktereho se muzu spolehnou a on se muze spolehnout na me. A i kdyz se obcas koulnu na pekneho chlapa, coz je normalni, tak tim to konci. Kdyby to bylo vic jak obcasne kouknuti, tak by to znamenalo, ze mi ve vztahu neco chybi nebo bych ten vztah nebrala vazne.
Preju ti hodne stesti.
PP

• Nahlásit
  • Citovat
1930
20.3.17 07:29

Nevidím to růžově, tím že zažila lásku jen s Tebou, tak nemá s čím srovnávat a každé nové setkání jí tak může přijít jako osudové. Zákaz otázky „Kam jdeš“ bych netoleroval:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
20.3.17 07:31
@Havran007 píše:
Nevidím to růžově, tím že zažila lásku jen s Tebou, tak nemá s čím srovnávat a každé nové setkání jí tak může přijít jako osudové. Zákaz otázky „Kam jdeš“ bych netoleroval:)
čímž o sobě dává vědět, že je trubka a že to tak bude nafurt. I když bude ve vztahu třeba se svým pátým, šestým, desátým partnerem, bude mít pořád pocit, že až to další setkání je osudové. Z mého pohledu - i když jsem byla se svým prvním, byla jsem s ním a nehledala jsem jiná setkání. A nejen já ;) má to tak nastaveno dost lidí, těch vyspělých.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 07:32

Ahoj :mavam: tak podle toho co píšeš, tak si myslím že tvoje přítelkyně nebude správná. Budeš se muset celou dobu vaše vztahu bát, aby někde nepotkala nějakého kluka a hned s ním nešla :?
Je jasný, že si s někým dopusuje. A tím že si hlídá telefon, tak to nebude s kamarádem jen tak :?
Změnit by se mohla i ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 07:45

Asi se ještě hledá :) je mladá, jiné partnery poradne nepoznala. Taky bych chtěla v její situaci prožít aspoň par romantických zážitků s někým jiným. Lepší to zjistit teď než ve třiceti s dětmi doma ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
20.3.17 07:46

Dekuji vsem za prispevky cennim si toho

Pratele mi to rikaji take. Vite ja ji hodne miluji, prijde mi posetile hnat se za idealem, hledat „best in slot“. Co se tyce psani, je spise hodna a sveruje se, ba dokonce veri lidem ktere zna tyden. Naznaky, ze to chce zkusit s jinym nedelala, spise to na ferovku napsala ze jednou ji zvedavost dozene. Diky vam jsem si na papir rozepsal me plany a cile. Po financni strance skacu radosti a tak nejak bych si aj pral byt zase sam(cekal jsem propad ve financich, ale kdyz se kouknu na vydaje za uplynule mesice… hoodne si polepsim)

Jenze jak jsem psal, nejsem zvyklej byt sam. Po teh 5 letech jsem si navykl na to obcasne " prituleni ", mozna to chlapacke neni ja vim, ale obcasne to pomazleni bez sexu me vzdy povysilo den na lepsi uroven.

Dekuji vam ze jste napsali to, co jsem slyset sice nechtel, ale je to pravda. Unahlovat se nehodlam, ale pristi mesic ji asi pomohu si sbalit. Pro priste uz vim ze mlady holky nebrat, vyhybat se obloukem.

Jeste teda jednou dekuji a casem dam vedet jak to dopadlo :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10953
20.3.17 07:48

To máš pěknou nevděčnou svini :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
20.3.17 07:53

@Warry Jestli vše přepočítáváš na peníze, které jsi tady několikrát zmínil a celkově na mě působíš jako nudný patron, takový rozumbrada, tak se jí ani nedivím, že hledá nějaké oživení mimo váš vztah, kort když jí je 20 a nikoho jiného nepoznala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
20.3.17 07:54

Ahoj, tím, že jste pro sebe první to nejspíš nebude, my to máme stejně a jsme spolu 20 let. Spíš Tvoje přítelkyně je pěkná kukačka. Třeba z toho „vyroste“, ale Ty by ses neměl trápit a najdi si přítelkyni jinou, podobného ražení, jako jsi Ty. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
20.3.17 07:58
@Tiger-lily píše: čímž o sobě dává vědět, že je trubka a že to tak bude nafurt. I když bude ve vztahu třeba se svým pátým, šestým, desátým partnerem, bude mít pořád pocit, že až to další setkání je osudové. Z mého pohledu - i když jsem byla se svým prvním, byla jsem s ním a nehledala jsem jiná setkání. A nejen já ;) má to tak nastaveno dost lidí, těch vyspělých.

tak záleží jak harmonický vztah člověk má. POkud ona nemá zkušenosti, tak jí každá banalita může přijít jako nepřekonatelný problém, který by s jiným určitě řešit nemusela.. Já měl před partnerkou asi 15 žen a tak by mě ani nenapadlo přemýšlet nad změnou. A to jsme spolu už deset let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
20.3.17 07:59
@Adinal píše:
@Warry Jestli vše přepočítáváš na peníze, které jsi tady několikrát zmínil a celkově na mě působíš jako nudný patron, takový rozumbrada, tak se jí ani nedivím, že hledá nějaké oživení mimo váš vztah, kort když jí je 20 a nikoho jiného nepoznala.

No co by za takového „nudhého patrnoa“ daly ty, co tady skoro každý den brečí, jak jim utekl, když byly těhotné atd. Holky nevíce, co chcete, na jednu stranu nechcete nudného, na druhou stranu chcete chlapa, který by vás nosil na rukou. Holka se prostě chce bavit, zatímco zakladatel očividně je jiného ražení. Já s mým přítelem jsme taky na diskotéky a podobné akce nechodili a náš vztah rozhodně nudný nebyl. Akorát zakladatel si musí prostě najít podobně založenou druhou polovičku. Že počítá peníze je snad logické, když investuje do neperspektivného vztahu, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama