Nevěra - zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.5.22 16:47

Nevěra - zkušenosti

Ahoj, chci se zeptat zda máte zkušenosti s nevěrou a odpuštěním. Zapracovat na vztahu a začít ho znovu. Co vám to dalo a vzalo. Jak fungujete?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3921
18.5.22 17:31
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat zda máte zkušenosti s nevěrou a odpuštěním. Zapracovat na vztahu a začít ho znovu. Co vám to dalo a vzalo. Jak fungujete?

Nemam s tim osobni zkusenosti, ale neverim na to. Podle me to je pak takove eso v rukavu a v nerozumne hadce to muze ten slabsi vzdy vytahnout a k cemu takovy vztah. Mozna hodne zalezi na pricinach a povaze tech dvou, mozna se nektera zenska necha uplatit dareckama a zavira oci, nevim… na fungujici restart v takovem pripade proste neverim, mozna jsem na to stara :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
18.5.22 18:11

Už to nikdy nebude jako dřív. Navždy tam bude nedůvěra, pochybnosti a zrada. To není moc hezký základ vztahu. Což na prvním místě ani ta nevěra, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 18:31

Takže kdyby vám byl partner nevěrný a bylo by v tom i malé dítě, tak ihned odejdete?

• Citovat
  • Nahlásit
933
18.5.22 19:33

Je to strasne individualni.

Zazila jsem dvakrat. Poprve se nam vztah s exmanzelem zachranit nepodarilo a vedlo to pouze k zacykleni, nevere z me strany a rozpadu vztahu. Nicmene zpetne vidim, ze nas vztah nebyl kompatibilni ani pred neverou. Take nutno rict, ze jsem si z toho do budoucna odnesla, ze mam jine priority, nez absolutni vernost (ktera se navic blbe dokazuje) a plus ze naopak ja neverna byt neumim.

Pokus c. 2 s neverou a odpustenim mam za sebou 5 let zpet. Zatim to funguje a pochybuji, ze kdybychom se v budoucnu rozesli, tak ze by byla na vine tato nevera. Trvalo to tedy tak 2 roky se z toho plne vyhrabat, obnovit duveru a ted, i kdyz vim, ze by toho byl schopen, tak nemam pocit, ze by neco takovyho delal. Ja po tom teda nijak nepatram, ale kontrolka mi neblika. Duvodu, proc jsem zustala, bylo vic a jeden z nich je, ze i presto verim, ze se mame fakt radi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 19:53
@JednaPrazacka píše:
Je to strasne individualni.

Zazila jsem dvakrat. Poprve se nam vztah s exmanzelem zachranit nepodarilo a vedlo to pouze k zacykleni, nevere z me strany a rozpadu vztahu. Nicmene zpetne vidim, ze nas vztah nebyl kompatibilni ani pred neverou. Take nutno rict, ze jsem si z toho do budoucna odnesla, ze mam jine priority, nez absolutni vernost (ktera se navic blbe dokazuje) a plus ze naopak ja neverna byt neumim.

Pokus c. 2 s neverou a odpustenim mam za sebou 5 let zpet. Zatim to funguje a pochybuji, ze kdybychom se v budoucnu rozesli, tak ze by byla na vine tato nevera. Trvalo to tedy tak 2 roky se z toho plne vyhrabat, obnovit duveru a ted, i kdyz vim, ze by toho byl schopen, tak nemam pocit, ze by neco takovyho delal. Ja po tom teda nijak nepatram, ale kontrolka mi neblika. Duvodu, proc jsem zustala, bylo vic a jeden z nich je, ze i presto verim, ze se mame fakt radi.

Ahoj, děkuju za zkušenosti :) my máme fajn vztah, máme se rádi, otec je to úžasnej.. Jen se to prostě stalo. Je to čerstvý, takže nejsem schopná říct proč to udělal, co ho k tomu vedlo. Nejsem ještě připravená o tom tak mluvit.. Ale partner se opravdu snaží, chce o tom mluvit, chce to řešit, takže tu s námi zatím je. Zatím nemůžu říct, jak se rozhodnu, proto si chci přečíst různé zkušenosti a pohledy ostatních a doufám, že m to aspoň trochu pomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
393
18.5.22 20:00
@Anonymní píše:
Takže kdyby vám byl partner nevěrný a bylo by v tom i malé dítě, tak ihned odejdete?

Ano odešla bych. Nevěra je téma, které u mne a mého mínění má celkem rezolutní kontury. Ale každý to má jinak, je to fakt individuální a co 100 lidí to 100 náhledů…nakonec si to musíš stejně v hlavě srovnat sama, jestli to zvládneš nebo ne. Ono nalhávat si že jo můžeš teď, ale až časem v praxi uvidíš jestli to tak je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
18.5.22 20:02
@Anonymní píše:
Ahoj, děkuju za zkušenosti :) my máme fajn vztah, máme se rádi, otec je to úžasnej.. Jen se to prostě stalo. Je to čerstvý, takže nejsem schopná říct proč to udělal, co ho k tomu vedlo. Nejsem ještě připravená o tom tak mluvit.. Ale partner se opravdu snaží, chce o tom mluvit, chce to řešit, takže tu s námi zatím je. Zatím nemůžu říct, jak se rozhodnu, proto si chci přečíst různé zkušenosti a pohledy ostatních a doufám, že m to aspoň trochu pomůže.

Zkus nejakou psychoterapii a odpovedet si na ty palcive otazky. Zda to budes schopna uzavrit, jeste s nim neco mit fyzicky atd atd. Samozrejme ze kdyz jsou ve vztahu deti, je blbe jim brat zazemi, ale zas se v necem placat je taky naprd… jedna osoba z me rodiny radila svemu synovi, kdyz mu jeho zena zahnula, at se obrni a drzi, jenze s dovetkem ze ji to kdykoli muze omlatit o hlavu a de facto tak ziskal moznost se ji “na oplatku” beztrestne kur.vit kdekoli kdykoli… to treba odsuzuju a rozvod techto dvou lidi byl vlastne pro oba vysvobozenim… ale jsou i pary, kde tohle jedou proti sobe oba a jsou spoko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 20:04

Kvůli dítěti a i sobě jsem odpustila, ale nezapomněla. Nešlo bohužel o jednorázovou nevěru, ale vztah a to je o dost horší. Záleží jestli to už někdy udělal, jak toho lituje a zda chce na vztahu pracovat. Je to dost individualni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 20:06

@Helca83 Partner navrhl i poradnu, psychologa a už jednoho kontaktoval kvůli termínu. Že bychom tam šli spolu a zkusili to pořešit tam. My jsme neměli teď dobrej rok fakt jednoduchý období. Bylo toho moc na oba. Tím ho samozřejmě neomlouvám. Podvedl a je to hnus, neměl to dělat. Jen to bylo všechno prostě moc těžký. Nějak si neumím představit život bez něj a hlavně pro syna to je opravdu úžasnej táta. Já jsem ještě neviděla chlapa co se takhle stará a pomáhá.. Ale zatím to nějak nedávám. Samozřejmě že zůstat jen kvůli dítěti je blbost, zůstat musíme hlavně kvůli tomu, že chceme oba.. Jen si teď vůbec nevím rady. Já furt nějak doufám v to, že jsou i lidi, kteří to dali po nevěře dohromady a i když to v tom vztahu už prostě bude, tak že i tak to zvládli. Ale ať najedu na jakoukoli diskuzi o nevěře všude je většinou to, jak už ten vztah nemá cenu a jak je nejlepší to ukončit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 20:07

@biedronka105 děkuju za názor.. Já jsem si taky vždycky myslela, dítě nedítě nevěru bych nedala a šla bych. Asi kdyby to dítě nebylo tak opravdu jdu, ale takhle je to hrozně těžký..

• Citovat
  • Nahlásit
933
18.5.22 20:11
@Anonymní píše:

No proc to udelal…protoze byla moznost, protoze se mu libila, protoze novej naboj…jsou veci, proti kterym bohuzel “bojovag” nelze..je fajn, ze si davas cas na rozmyslenou! Pro me bylo zasadni potom to, ze byl nemocny, nebylo to zrovna easy, ale ja si uvedomila, ze by pro me bylo horsi, kdyby nebyl, nez nevera. Proste stara klasika napsat si pro a proti toho vztahu. A teda jasne, pak to nevytahovat, ale je treba se pripravit na to, ze to trva a trva…ze to proste neni ze dne na den…a ze tedy nektere veci zustanou citlive, ja treba dodnes nemuzu slyset to jmeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
18.5.22 20:13
@Anonymní píše:
@biedronka105 děkuju za názor.. Já jsem si taky vždycky myslela, dítě nedítě nevěru bych nedala a šla bych. Asi kdyby to dítě nebylo tak opravdu jdu, ale takhle je to hrozně těžký..

Já to plně chápu. Já píšu jen svůj postoj, každý jsme jiný. Věřím že jsou páry kde to zvládli, já osobně vím že bych to nezvládla a to máme tři děti. Protože pro mě je důvěra fakt stěžejní a jsem typ člověka, kterého když jednou někdo hodně zradi, je konec. Tak jsem to měla zatím s kamarády, co mě fakt bolestivě podrazili a byli to pratele od narození, víc jak sourozenci. S nevěrou by to nebylo jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
18.5.22 20:13
@Anonymní píše:
@Helca83 Partner navrhl i poradnu, psychologa a už jednoho kontaktoval kvůli termínu. Že bychom tam šli spolu a zkusili to pořešit tam. My jsme neměli teď dobrej rok fakt jednoduchý období. Bylo toho moc na oba. Tím ho samozřejmě neomlouvám. Podvedl a je to hnus, neměl to dělat. Jen to bylo všechno prostě moc těžký. Nějak si neumím představit život bez něj a hlavně pro syna to je opravdu úžasnej táta. Já jsem ještě neviděla chlapa co se takhle stará a pomáhá.. Ale zatím to nějak nedávám. Samozřejmě že zůstat jen kvůli dítěti je blbost, zůstat musíme hlavně kvůli tomu, že chceme oba.. Jen si teď vůbec nevím rady. Já furt nějak doufám v to, že jsou i lidi, kteří to dali po nevěře dohromady a i když to v tom vztahu už prostě bude, tak že i tak to zvládli. Ale ať najedu na jakoukoli diskuzi o nevěře všude je většinou to, jak už ten vztah nemá cenu a jak je nejlepší to ukončit.

Na jednu stranu to tam bude, ale ono to tam bude i svym zpusobem pozitivne, kdyz to zvladnete. Proste uz vas nic jen tak nerozhazi. A tedy, tvuj partner se to opravdu snazi resit, to u nas je to stara skola, takze poradna nehrozila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1173
18.5.22 20:14

Já zažil nevěru ženy 3×. Z toho 2× s tím samým chlapem a pak ještě další, když už jsem si myslel že jsme z nejhoršího venku. Nebyly to jednorázovky, vždy zabouchnutí atd. Sám jsem pak byl nevěrný cca 2 roky.
Myslím, že se dá udělat tlustá čára a jít dál. Já jí nic nevyčítám. Ale ano, náš vztah je dost účelový. Ale to by po 20 letech a 3 dětech možná byl tak jako tak.
Nemyslím, že nevěra musí být nutně konečná, kor když jsou v tom děti. Jen to není zadarmo. Platí se potlačením vlastních potřeb, očekávání, představ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat