Nevím, co s daněmi

20.4.17 21:03

nevím, co s daněmi

Ahoj holky, chodím na brigádu do MC Donald´s a teď někdy by měli vracet daně. Podepsala jsem ten růžový papír, ale od někoho jsem slyšela, že se musí vyplnit ještě něco navíc. To jsem ale nedělala. Myslíte, že mi vrátí daně i tak? Jakože to třeba vyplňují v práci „za mě“, když mi ještě není 18? Vůbec si nevím rady, ale o ty peníze bych stála :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

69715
20.4.17 21:05

@klárina0 A myslíš, žes na těch daních něco zaplatila, aby ti měli co vracet? Kolik si tak na té brigádě měsíčně vyděláš a jakou máš smlouvu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2748
20.4.17 21:07

@klárina0 Růžové prohlášení jsi podepsala kvůli slevě na dani, když jsi nastoupila a pak začátkem roku stvrzuješ, že je v něm vše správně a můžeš zároveň požádat o vyúčtování daně. To je tiskopis, který ti pak vydají a na něm vidíš, jak byla daň vyrovnaná. Záleží, zda ti byla daň vůbec sražena, zda ti vše nepokryla sleva na dani. Ty musíš vědět, co jsi podepsala a o co jsi žádala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16842
20.4.17 21:09

Dceři už peníze vrátili. Jakou máte smlouvu? Jestli se jedná o těch 300 hodin bez daně, tak nic zpět nedostanete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69715
20.4.17 21:11
@vokishka píše:
Dceři už peníze vrátili. Jakou máte smlouvu? Jestli se jedná o těch 300 hodin bez daně, tak nic zpět nedostanete.
Žádných 300 hodin není bez daně, pouze to u malého výdělku může pokrýt sleva na poplatníka.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16842
20.4.17 21:19

@j.a.n.i1 nevím, jak to funguje. Dcera nejprve vždy na začátku roku podepsala smlouvu na DPČ, to jí nedanili. Až vyčerpala 300 hodin, podepisovala novou dohodu, to už jí danili a při vyúčtování vraceli daně. Letos jim řekli, že se mění pravidla, takže podepsala dohodu a daní jí to, od prázdnin bude podepisovat novou a tam poběží znovu těch 300 hodin. Druhá dcera se do těch 300 hodin vlezla, takže neplatila daně ani jí nic nevraceli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
974
20.4.17 21:26

V MC byva DPP - tam je 15%ni srazkova dan. Tim ze si podepsala ruzovy papir, 15% ti strhavano nebylo a neni ti tedy uz ted ani co vracet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4572
20.4.17 21:41
@vokishka píše:

Tak to se má. My na vrácení daní stále čekáme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 21:55
@j.a.n.i1 píše:
@klárina0 A myslíš, žes na těch daních něco zaplatila, aby ti měli co vracet? Kolik si tak na té brigádě měsíčně vyděláš a jakou máš smlouvu?

asi tak 9000 měsíčně od září, měla jsem to právě podepsat v únoru, ale byla jsem pryč a potom v březnu když už jsem to jela jen podepsat mi k tomu nic neříkali a já to neřešila, protože jsem o tom nevěděla. Teď kolegům chodí daně a já moc nevím, co oni dostali a já ne, říkají, že jim to dali v práci, ale mě nic nedali, protože jsem se nezeptala, nevěděla jsem o tom a teď zpětně mě to mrzí :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69715
20.4.17 22:00

@klárina0 Tak při 9000,– s podepsaným prohlášením poplatníka (to je ten růžový papír) ti celou daň pokryje sleva na poplatníka, takže není co vracet, neb nic nebylo odvedeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16842
20.4.17 22:09

@Enmamma dcera uz se za vratku opaluje ve Spanelsku zatimco my vytahli zimni bundy :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16842
20.4.17 22:12

@j.a.n.i1 ja to teda ale porad nechapu. Dcera ma vyplaty taky pod 10 000, tak proc musi mit vzdy jinou smlouvu po odpracovani 300 hodin? Fakt jim potom tu druhou smlouvu uz normalne zdani a pak jim vse vrati. Nechapu ten system. Je to taky MC, smlouvy maji pres jobs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1212
20.4.17 22:14
@klárina0 píše:
asi tak 9000 měsíčně od září, měla jsem to právě podepsat v únoru, ale byla jsem pryč a potom v březnu když už jsem to jela jen podepsat mi k tomu nic neříkali a já to neřešila, protože jsem o tom nevěděla. Teď kolegům chodí daně a já moc nevím, co oni dostali a já ne, říkají, že jim to dali v práci, ale mě nic nedali, protože jsem se nezeptala, nevěděla jsem o tom a teď zpětně mě to mrzí :,(

Nic ti nevratili, protože ti ani nic vracet neměli. A jelikož jsi na nule, tak ti k tomu ani v práci nic neřekli. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69715
20.4.17 22:27

@vokishka Protože dohoda o provedení práce je omezená 300 hodinami za rok, pak už musí mít DPČ a tam se od 2500,– výš platí sociální a zdravotní, které ale nevrací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16842
20.4.17 22:29

@j.a.n.i1 zdravotni ji nestrhavaji, ani socialni. Jen dan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama