Zpětné uplatnění daní za manželku

13.4.17 07:35

Zpětné uplatnění daní za manželku

Dobry den,.mam dotaz. Vzdy mi zamestnavatel delal dane na manzelku. Dnes mi prisly na ucet dane ale ne za manzelku ale pouze za neschpnost apod. Jelikoz je tam ted nova sekeetarka asi to neudelala. Chci se zeptat.zda.lze o slevu pozadat zpetne?? Moc se v tom nevyzname… dekuji :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
13.4.17 07:41

A dávala manželka tobě do práce čestné prohlášení?

• Nahlásit
  • Citovat
13.4.17 07:46

@Doe_Jane loni neco podepisovala letos mi nic nedávali… asi na to zapomeli me to ani nedoslo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 07:47

Chtteli po me jenn jeji rodne cislo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
13.4.17 08:36

Podle me to zpetne nejde :zed:
Ted si to clovek musi i sam odnest na financak, tak pokud si to neudelal, tak asi nic no.
Manzelka by musela vypsat cestne prohlaseni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5846
13.4.17 08:48

Pokud jsi zapsal manželku do prohlášení k dani a doložil vše potřebné a mzdovka roční zúčtování provedla chybně, musí opravit mzdovka. Vyžádej si Výpočet daně a tam uvidíš, zda byla manželka uplatněna nebo ne. Pokud nebylo vše řádně doloženo, lze si podat daňové přiznání a manželku uplatnit v něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 09:37

Vrati vam to zpětně, ale musite si sam zajit na financak a podat si danove priznani sam, tam vam poradi, nam ted vraceli za lonsky rok takze to jde ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8506
13.4.17 09:58

@huldynka no a měl jste tak vysoké daně, aby za manželku bylo co vrátit? píšete o daních „za neschopnost“, čili zřejmě jste byl delší dobu nemocný? jde o to, jestli ve zbývajících měsících zaplatil dostatečně vysokou částku, aby zálohy pokryly jak neuplatněnou část slevy na poplatníka, tak slevu na manželku.

druhá věc je, jestli vám mzdovka manželku uplatnila, když jste neodevzdal její čestné prohlášení o příjmech. není povinností zaměstnavatele to z vás tahat, je vaší povinností potřebné podklady sám dodat.

takže já bych na vašem místě kontaktovala mzdovku, abych se s ní tyhle dvě probrala (co uplatnila a jestli je daň tak vysoká, aby se s ní dalo ještě případně zapomenuté odečíst).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 09:58

@Pajulka2 takze kdyz reknu. zamestnavateli aby mi to udelal to by neuznali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 10:03

@sagina ne s neschpenkou to nesouvisi to vychazi…jenze onivmaji na to svoje papiry ktere mi zapomeni asi dat nebo se na to vykaslali, jen mi de o to zebkdyz kdyz ted. reknu sefovi aby to podali jestli to pujde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8506
13.4.17 10:13
@huldynka píše:
@sagina ne s neschpenkou to nesouvisi to vychazi…jenze onivmaji na to svoje papiry ktere mi zapomeni asi dat nebo se na to vykaslali, jen mi de o to zebkdyz kdyz ted. reknu sefovi aby to podali jestli to pujde..

buď jste včas požádal a doložil vše, co máte (ze zákona je to vaše zodpovědnost, ne, že „oni mi zapomněli dát“) a mzdovka vám zapomněla něco uplatnit - potom je to chyba mzdovky a měla by ji opravit. nebo vám něco neuplatnila, protože od vás neměla podklady - potom už to by to správně dělat neměla (v zákoně je jasně daný termín, do kdy má zaměstnanec požádat a doložit, aby měl nárok) a musel byste si dát sám daňové přiznání, to za vás zaměstnavatel podat nesmí. ev. se pak můžete domluvit se mzdovkou, jestli by vám pomohla s vyplněním přiznání, ale není to její povinnost, byla by to její dobrá vůle. anebo třetí možnost - ty zálohy na daň díky nemoci nebyly tak vysoké, jak si myslíte a jak obvykle bývají, takže tu slevu nebylo z čeho uplatnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 21:01

Vy musíte sam rict mzdovce, ze vaše manzelka nepresahla 68000kc a dat ji cestne prohlaseni jinak ona to nemuze vedet a nevybi to…Musela by ona podat opravne danove priznani neni to jeji povinnost tak to adi zalezi na ni, ale neni problem dojit na financak a oni s vami vyplni řádné proznani je to hned, ale musite mit z prace vypis co vam oni uznali a to čestné prohlášení…Nemusite spechat, nam ted vraceli ty dane za rok 2015 ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama