Nevím jak dál, zase se mi nedaří

Anonymní
22.9.20 06:15

Nevím jak dál, zase se mi nedaří

S manzelem si dlouhodobě nerozumíme. Jednou byla nevera, nekolikrat si psal s byvalkou na zacatku vztahu ze mu chybi a ona ho posilala nekam. Presneji za mnou at ji neotravuje. N to sem prisla az po svatbe. Se vsim mu usim pomahat ja. Kdyz se nedari dle jeho predstav sem neschopna a vse musi byt tip top co on chce a nejlepe aby vse vydrzelo nove. Je prikladem toho ze clovek slouzi veci a ne vec cloveku. Akceptovala sem to ale uz proste nemuzu. Mame jedno dite. 7 let.
V praci se mi taky nedari. Bylo kratke zaskoleni. Nikdo na me nemel cas. Ale hledat po me chyby na to cas meli. Kdyz uz sem se stovnala a nabrala sebevedomi a jiszotu ze zvladam, zase se objevi nejaka chyba. Do kolektivu sem nezapadla. Funguju tam asi jako odstrasujici priklad. Kdyz sou sedanky v praci s novyma kolegama. Hned je chvali jak byli super a hned se vse naucili. Nejradeji bych odesla ale nemam kam. Vzdy se snazim, snazim se vychazet vstric a stejne vzdy vyjdu jako ta nejhorsi.
Ani doma nemam zastani, manzel mi rekne ze sem prece neschopna a nalozi mi ze tamto neni zas dobre vylestena skrinka u TV doma :?
Fakt nevím co dělat. Obcas bych vse nejradeji ukoncila

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
681
22.9.20 06:49

V praci se mi taky nedari. Bylo kratke zaskoleni. Nikdo na me nemel cas. Ale hledat po me chyby na to cas meli. Kdyz uz sem se stovnala a nabrala sebevedomi a jiszotu ze zvladam, zase se objevi nejaka chyba.

Jestli není tady kámen úrazu. Já za sebe nemám rád komunikaci(pracovní nebo osobní) s lidmi, kteří se jenom vymlouvají. Bylo krátké zaškolení, nemají na mě čas, chyba se objeví(sama), bla bla bla. Když máš o něco zájem, tak se máš na ofiko školení vykašlat a sama proaktivně zjistit vše, co potřebuješ, případně zapracovat na asertivitě a šlápnout na někoho, komu jsi byla přidělena. On to někdo určitě je a on by dostal čočku, kdybys selhala, protože bys pro firmu byla ztrátová položka. Takže bych začal změnou mindsetu z „oni jsou na mě zlí a za chyby můžou oni“ na „co můžu udělat pro, abych začala přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí a život“. Následně se v něčem realizuj - práce, koníček, cokoliv.. no a pak uvidíš sama, že nabereš sebevědomí, rozkveteš a manža bude ještě škemrat o trochu tvého času.

jen tak spíš anketně: ty spíš s člověkem, který tě shazuje a říká, že jsi přece neschopná? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1451
22.9.20 06:51

Myslím, že tou poslední větou sis odpověděla. Sorry, ale aby mi manžel říkal, že jsem neschopná aj.to vůbec. Být tebou zašla bych k psycholožce. Ženská, kde ty máš svoji hrdost. Co se týče práce hledala bych pomalinku jinou věřím, že se nějaká objeví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27508
22.9.20 07:07
@Anonymní píše:
S manzelem si dlouhodobě nerozumíme. Jednou byla nevera, nekolikrat si psal s byvalkou na zacatku vztahu ze mu chybi a ona ho posilala nekam. Presneji za mnou at ji neotravuje. N to sem prisla az po svatbe. Se vsim mu usim pomahat ja. Kdyz se nedari dle jeho predstav sem neschopna a vse musi byt tip top co on chce a nejlepe aby vse vydrzelo nove. Je prikladem toho ze clovek slouzi veci a ne vec cloveku. Akceptovala sem to ale uz proste nemuzu. Mame jedno dite. 7 let.
V praci se mi taky nedari. Bylo kratke zaskoleni. Nikdo na me nemel cas. Ale hledat po me chyby na to cas meli. Kdyz uz sem se stovnala a nabrala sebevedomi a jiszotu ze zvladam, zase se objevi nejaka chyba. Do kolektivu sem nezapadla. Funguju tam asi jako odstrasujici priklad. Kdyz sou sedanky v praci s novyma kolegama. Hned je chvali jak byli super a hned se vse naucili. Nejradeji bych odesla ale nemam kam. Vzdy se snazim, snazim se vychazet vstric a stejne vzdy vyjdu jako ta nejhorsi.
Ani doma nemam zastani, manzel mi rekne ze sem prece neschopna a nalozi mi ze tamto neni zas dobre vylestena skrinka u TV doma :?
Fakt nevím co dělat. Obcas bych vse nejradeji ukoncila

Necháš sebou vorat. Pokud se panu manželovi nelíbí naleštěnost skříňky, ať ji doleští. Nejsi služka, chodíš do práce a doma máš druhou směnu. Já bych o rozvodu uvažovala, ale s tvou povahou si myslím, že tě muž bude zastrašovat. Takže nejdřív vybuduj víc sebevědomí. Najdi si něco, v čem jsi dobrá a co tě baví. Dělej si čas na sebe. V práci se snaž nedělat boty. Ale každý je občas udělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
22.9.20 07:08

Nemáš to jednoduché. Hlavně doma to, že nemáš podporu od manžela. S tou prací mi to připomnělo mě, když jsem nastoupil do nové práce. Skoro rok se se mnou nikdo nebavil, jenom si něco pořád za mými zády špitali. Bylo to psycho, několikrát jsem chtěl odejít. Potom, po více jak deseti letech jsem přešel jinam a hrozně moc je mrzelo že odcházím. Chce to vydržet. Bohužel doma to máš na prd. S tím ti neporadím, jsem totiž poloviční flegmatik a to poslední co mě zajímá je vyleštěná skříňka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
22.9.20 07:19

Chapu, blba situace, clovek ani uz nema z niceho radost :?…asi bych zacala hledat novou praci. Precejen tam travis vic jak tretinu dne a pokud te to depta, tak je to nanic. Taky se mi posledni dobou nakupily chyby, nikdo mi teda nic explicitne nevycita, ale samozrejme ten neprijemnej pocit tam je. Zkus resit jedno po druhem. Nejprv praci, rozesli CV, koukej po inzeratech…manzela bych resila v druhem gardu, ale to bude asi slozitejsi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
22.9.20 07:32

Začala bych šetřit, našla si nájem a rozvedla se s manželem, když ty někdo, kdo tě podváděl, nebude srážet sebevědomí, hned se ty bude lépe žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
832
22.9.20 07:40

No, pokud se necháš takto srážet od manžela, tak i v té práci si proto ponižování vlastně „rovnou jdeš“. Podle mě jsi tak naprogramovaná. Jak to bylo u vás doma, že snášíš takového partnera a moc si nevěříš? Máš pocit, že si nezasloužíš nic lepšího? Odborná pomoc by asi nebyla od věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
22.9.20 07:51

Nemas sebevedomi, bud uz jsi takova povaha, nebo to je dusledek toho chovani od manzela (mimochodem, neustale kritizovani a schazovani je forma domaceho nasili). Pokud se pak utaple a ukrivdene chovas I v praci, tak tomu jdes naproti. Musis zapracovat na sobe, idealne s odbornou pomoci. Pokud ta posledni veta znamena, ze pomyslis na sebevrazdu, tak tu pomoc potrebujes okamzite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
22.9.20 08:10

Máš malý dítě, tak ať tě ani nenapadne mít černý myšlenky! :kytka: Zajdi si ke kadeřnici, udělej něco pro sebe, udělej si radost běž nakupovat! To mi vždycky zvedne náladu když mám depku, nový věci…knížky…oblečení…dobrý oběd :lol:…vykašli se na lidi v práci a na toho troubu co máš doma, být tebou rozvedu se. Každá si zasloužíme být šťastná a ten pravý na tebe někde určitě čeká… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 08:32

Zakladatelko, je mi to líto, chápu, že to máš těžké a řešení je složité. Máš už po tom všem narušené sebevědomí a tak by nebylo jednoduché odejít od manžela a z práce. V práci to mám podobně, taky jsem se nějak nepotkala s kolektivem, mám fakt složitou práci a velkou náplň, sotva to stíhám a všechno jsem se musela naučit sama a nemá mi kdo pomoct nebo něco vysvětlit, jsem stresovaná a čím dál častěji dělám chyby. Za šéfem jsem byla několikrát, nechce to řešit, řekne vždy : To zvládnete a pak mi vytýká chyby. Práce je jinak dobře placená, takže jsem pořád váhala se změnou. Ale asi do změny půjdu, tohle už se fakt nedá. Možná by to u tebe taky pomohlo, člověk se změny bojí a nakonec je rád. Co se týče tvého soukromí - máš nějaké přátele, koníčky? To je dost důležité pro pohodu a hlavně máš dítě! Manžela asi nezměníš, leda bych od něj časem odešla.

• Citovat
  • Nahlásit
2180
22.9.20 08:33

Já se nedivím, že ti je blbě. Soukromý život blbě, v práci ti je blbě a teď ještě, aby začalo haprovat zdraví (což se v tvé situaci může stát hned). A taky chápu, že se velmi těžko něco změní. V práci to můžeš vzít z jiného konce - prostě se učit za pochodu sama a brát to tak, že ne každý do kolektivu zapadne. Nebo si najít novou práci a začít od nuly. Přijde mi, ze u vás je chlap „hlavou rodiny“ a más pocit, že to musí vše být podle něj (což chápu, taky jsem to tak vždy měla, blbý nastavení z původní rodiny). Tak mu zkus dát najevo, že to tak není (i kdyny formou pasivního odporu, že prostě nebudeš reagovat ne jeho výtky a odejdeš z místnosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13750
22.9.20 08:58

Podle mě je všechno o tvém zničeném sebevědomí, nejspíš ti ho manžel pěkně roky podvrtává :hug: Zvedni hlavu, víc mysli na to, co ti jde a v čem jsi dobrá a partnera si hezky srovnej. Proč TY bys měla mít utřenej prach??? Někdo ti platí za úklid vaší domácnosti? Asi těžko, že. Oba chodíte do práce, oba vyděláváte, oba doma bydlíte, tak je to věc vás obou. Příště mu strč do ruky hadr a ať to kouká utřít, když se mu to nepozdává :zed: A začni pracovat na osamostatnění, protože jakmile si sama sebe začneš víc vážit, bude ti jasné, co máš s vaším vztahem udělat.

A v práci se spíš soustřeď na to, co máš dělat, a ne, co si o tobě myslí kolegové. Jestli tě práce deptá, sháněj jinou, není to sice nejideálnější v dnešní době, ale určitě se dá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13750
22.9.20 09:02

A jestli ti můžu ještě něco doporučit, choď večer běhat. Klidně vezmi syna (na kolobrndě, na kole) a běžte na hodinku vyplavit endorfiny. Udělá ti to náramně dobře (když překonáš prvotní ufuněnost a vyčerpanost)!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3131
22.9.20 09:45

Potřebuješ natrénovat jednu věc - Usmát se a v duchu dotyčného poslat do prd**.
Příslušný úsměv, pro naprostou dokonalost" doporučuji trénovat před zrcadle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama