Vzal mi dítě

Anonymní
22.9.20 01:17

Vzal mi dítě

Zdravím, jsem už opravdu zoufalá a potřebuju poradit, co dělat.
Se svým přítelem jsem se seznámila když mi bylo 19. On byl o 2 roky starší, oba jsme měli práci a tak jsme se velmi brzy sestehovali. Po půl roce vztahu nám zazvonila na dveře ženská s malou holčičkou, že je to údajně dcera mého přítele. Tehdy to pro mě byl šok. Bylo mi 19,nedokazala jsem si představit starat se o dítě.

Nakonec přítel všechno potřebné vyřídil a holka připadla do jeho péče. Matka se starat nechtěla. O malou jsem se starala ja. Byla jsem s ní doma, přítel pracoval. Postupem času jsem si ji opravdu oblíbila a i když vlastní děti zatím nemám, tak vím, že kdybych nějaké měla miluji ji úplně stejně jako vlastní.
Získala si mě a stala se smyslem mého života.

V tuto chvíli ma už 5 roku. Mě je 24. Měsíc zpět mi přítel oznámil, že už ho náš vztah nenaplňuje a že se chce rozejít. Bolí mě, že jsem ho ztratila. Ale co mě bolí daleko více je ztráta malé. Nemám na ní žádné nároky. Je to prostě „cizí“ dítě. Doufala jsem aspoň, že s přítelem se domluvit půjde, vzhledem k tomu, že jsme se nerozesli ve zlém. Prostě mě prý přestal milovat. Jenže jsem se velmi sekla. Prý je holka jeho a ja nemám právo.
Vím, že určitým způsobem fakt právo nemám. Nemám ji v rodném listě, ani není moje rodina. Ale myslím si, že ani pro ni to nebude lehké. Ví sice, že nejsem její maminka, ale říká mi mami. Máme opravdu hodně blízký vztah. Miluju ji :nevim: a vůbec nevím co dělat. Jsou to už 3 tydny od doby, co jsem ji viděla naposled a upřímně jsou to nejhorší 3 tydny v mém životě.

Jak jsem už ale psala, domluva s ním není možná. Přestal úplně reagovat na zprávy i na volání. Zajímalo by mě, jestli je aspoň minimálni šance, aby soud určil, že ji můžu vídat a trávit s ní čas?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6722
22.9.20 01:24

A kdo za tebe platil zdravotní když si byla doma. Platil za tebe ten otec zdravotní a sociální když ses starala o jeho dítě?

Naprosto tě chápu ale bohužel v téhle situaci nemůžeš nic. Je to jenom na vůli pana otce. :? Žádný soud nebude, není spor mezi rodiči. Ty sama to těžko můžeš dát k soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.9.20 01:33

@Aletheia mám práci, která mi umožňuje pracovat z domu. Takže to nebyl problém, akorát schůzky s klienty, ale to jsem si domlouvala tak, ať je přítel doma a hlídá malou.

• Citovat
  • Nahlásit
699
22.9.20 03:02

Precti si toto:
http://www.reznicek.com/…ilym-ditetem

sice nejsi matka, ale to dite jsi vychovavala a to dite je na Tobe zavisle…minimalne citove, uz jen to, ze Ti rika mami je ve vysledku dost podstatna vec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
22.9.20 03:05

@Aletheia uz muze, upravovali se zakony a ikdyz je nekdo nepribuzny a ma k nemu to dite citovy vztah to ho po rozhochu nelze jen tak prerusit… pokud o to obe (pecujici nevlastni matka/otec a dite) strany budou stat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31572
22.9.20 04:46
@Anonymní píše:
@Aletheia mám práci, která mi umožňuje pracovat z domu. Takže to nebyl problém, akorát schůzky s klienty, ale to jsem si domlouvala tak, ať je přítel doma a hlídá malou.

V 19 letech? Prosím Tě, jdi si tu červenou knihovnu psát jinam. Zavřeli vám školu do karantény a nudis se, viď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
22.9.20 05:28

Jestli je to pravda, tak ten tvůj bývalý přítel je dement. Protože tím, že svou dceru odříznul od tebe, osoby velmi blízké ubližuje především jí samotné. Svojí vlastní dceři. Každopádně ty máš asi smůlu. Můj kolega v práci takhle podobně vychoval kluka. Od jednoho roku do asi osmi. Přítelkyně zvedla kotvy a odstěhovala se. Ale kluk se šprajcl a chce se s ním vídat i když není jeho vlastní, tak mu ho asi tak jednou týdně půjčuje. Jí to sice ze začátku vadilo, přišlo jí to divné. Ale co, hlavně že je děcko spokojené. O to jde především ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7917
22.9.20 05:50
@Jana206 píše:
V 19 letech? Prosím Tě, jdi si tu červenou knihovnu psát jinam. Zavřeli vám školu do karantény a nudis se, viď?

A ještě zapomněla že mají vlastní domeček bez hypotéky, nasetreno a jezdí 5× ročně na dovolenou k moři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3195
22.9.20 06:02

Teď jí je 24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8762
22.9.20 06:40
@Lamátko píše:
Teď jí je 24

Vejsky zavřeli taky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31572
22.9.20 06:46
@Jahudka82 píše:
Vejsky zavřeli taky…

Ty učí většinou distancne. V dálkové formě plně a v denní formě probíhají jen cvičení :mrgreen: Ale ta pohadkarka může být klidně na střední a tyto školy jsou co chvíli nějaká v katantene :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1915
22.9.20 07:18

Nevím, proč by ve 24 nemohla pracovat z domu. Vlastně ani v 19, to už může mít po škole. Já měla už v 18 vlastní auto a musela chodit na brigády, abych měla na benzin. Vejšku jsem dělala dálkově a u toho makala za barem. To jsou někdy dedukce… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
996
22.9.20 07:28
@Leenvecka píše:
Precti si toto:
http://www.reznicek.com/…ilym-ditetemsice nejsi matka, ale to dite jsi vychovavala a to dite je na Tobe zavisle…minimalne citove, uz jen to, ze Ti rika mami je ve vysledku dost podstatna vec.

to je aspoň jeden normální příspěvek a zajímavý i pro mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9738
22.9.20 07:31

Ty jo, to je od něj pěkně hnusný, chudák ta holčička, vždyť jí musíš taky strašně chybět. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
22.9.20 07:32

Ale prosímtebe :lol:… větší blábol jsem nečetla. Tobě je 24, malé 5 a když jste jo "dostali, bylo ti 19, takže dcerka musela být opravdu malé dítě… nesmyslný příspěvek už od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama