Nevím jak s manželem

Anonymní
12.4.21 09:38

Nevím jak s manželem

Ahoj holky, dávám anonymně, protože je to choulostivé téma a budu asi hodně otevřená. Předem se omlouvám za román.

Potkala jsem ho přes společného kamaráda. Mně bylo 16 a on byl o 7 let starší. Zamilovala jsem se na první pohled až po uši, ale on byl hodně chladný. Vadil mu prý velký věkový rozdíl, ale po čase jsme se stýkali častěji a častěji už jen my dva bez kamarádů. Měl byt, takže jsem k němu často utíkala, když to doma bylo k nevydržení (domácí násilí) V 17 jsem se k němu nastěhovala do garsonky.

Když přišla řeč na jeho rodinu, tak mluvil jen o tom, že ho matka nesnáší a, že ho v 17 vykopla z bytu. Když jsem se zeptala na jeho otce, tak mi řekl, že o tom nemůže mluvit. Trpěl depresemi.

V 18 jsem otěhotněla a byli jsme oba sťastní. Začala více pracovat, abychom se mohli přestěhovat do většího, což de nakonec podařilo. Po narození syna bylo všechno zalité sluncem. Manžel byl šťastný, já byla šťastná, malý byl šťastný. Jenomže se ozvala jeho matka s prosíkem, zda smí syna vidět. Manžel zuřil, ale nakonec jsem ho přemluvila. Byla jsem zvědavá, taky jsme si myslela, že by si to mohli vyříkat a syn by měl aspoň jednu babičku.

Vztah mezi ním a jeho matkou byl hodně napjatý. K synovi se ale chovala jak normální babička, takže jsme se začali (pres manželůmv odpor) vydat casteji. Oba dva jsme mu tu babicku chtěli dopřát. Postupem času se vztah uvolnil, ale stále to bylo místy napjaté.

Jak ale syn rostl, začala se mu čím dále méně věnovat a komentovat moje, nebo mamželovi nedostatky. Kluk za ní ale chtěl. Za dva roky se nám narodil další syn a to zase pookřála. A na to, že staršího syna začala odstrkovat. Kritizovala jeho kudrnaté vlasy, světle bledě, a moc velké oči… Prostě všechno na něm bylo špatně a manžel chytal záchvaty zuřivosti. V jedné z hádek řekla ”Ten kluk vypadá jak mužské jméno. Úplně jak tvůj otec!„ A bylo peklo na zemi. Strhla se obrovská hádka a kluci už nikdy nechtěli k babičce.

Manžel se od ní dozvědělal jméno svého otce, které mu celý život zapírala a DOKONCE mu dala i tel. číslo. Takže ho kontaktoval, sešli se a domluvili se na testu otcovství. (Nebylo to tak snadném, ale to by byl už opravdu dlouhý příběh)

Testy ukázaly, že můj manžel je synem tohoto pána. Když se to dozvěděl, nebyl šťastný, ale smutný. Domluvili se znovu na schůzku, ale manžel to oddaluje, vymlouvá se na děti, na všechno…

Doma se snažil být v pohodě, ale dneska už chodí jak živá mrtvola. Už ani s klukama tolik neblbne. Leží, nebo přemýšlí nad sebou. Nechce se se mnou bavit o svém dětství (já mu sve popsala), nechce mluvit o matce, jediné s čím se mi přiznal bylo to, že se za otcem bojí. Je přesvědčený, že to vzládne sám, ale ja pochybuju. Nejsem si jistá, jestli nemá něja trauma z detvsi s kterým se nedokaze porvat. Od mladšího bratra jsem zjistila, že tchyně mého manžela primo nesnášela, deptala ho, nechala pritele aby ho bil, ponizovala a to prý kvůli tomu ze byl přesnou kopoji jeho otce. Prý maji stejne vlasy, oci, nos, postavu, styl chůze. Všechno.

Nechci ho v tom nechat, takže rozvod nepřipadá v úvahu. Nechci kluky priptavit o bezva tatu a sebe o skvělého muze.

Nevím jak ho mám rozmluvit, nebo rovnou odborníky?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8181
12.4.21 09:53

Proč by jsi se s ním měla rozvádět? 8o Tak ať se se svými rodiči nestyka a hotovo když je z toho na prášky. Možná by to nějakou terapii chtělo, ale těžko říct jestli někam půjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
12.4.21 10:01

TAky nechapu proc by ses mela rozvadet…Protoze on ma problemy? Ted je ta chvile, kdy ho mas nejvice podrzet a stat pri nem. Asi by nebyla od veci nejaka navsteva psychologa, ale zalezi jen na nem jestli bude chtit. Co se teda stykani se s prarodici, obema, to bych nechala na nem. Urcite bych ho do niceho netlacila. A na babicku bych se za tuto cenu vyprdla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10165
12.4.21 10:06

Tohle není na rozvod.
Babu bych odstrihla, protože škodí po psychické stránce nejen manželovi, ale i tvému dítěti.
Co bude dál mezi manželem a jeho bio otcem, je ve hvězdách.
Podle mne je manzel v depresi z toho, že musel prožít část života tak, jak prožil. Anebo bio otec není vůbec rád, že existuje zatajeny syn a manžel si prodělává druhé životní zklamání, že je z obou stran nechtěný.
Možná byste to celé měli nechat být a žít zcela sami bez jeho rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8138
12.4.21 10:11

Rozvod?? To bych pochopila spise z jeho strany. Takhle to dopada, kdyz nekdo (byt s dobrym umyslem) otevira Pandorinu skrinku i pres nechut partnera a ma pocit, ze jedine on je ten vyvoleny, ktery usmiri rodiny a vymaze stare krivdy. Pro priste vice respektuj nazor manzela a nevnucuj mu svou vizi velke stastne rodiny. On mel duvod, proc se s ni nechtel stykat. Jak by se ti libilo, kdyby i pres tvuj nesouhlas zval k vam ty, kteri na tobe pachali domaci nasili? Asi moc ne, vid?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
12.4.21 10:15

A ten otec se ke zjištění, že má dospělého syna a vnoučata staví jak?

Manžela bych se snažila nasměrovat na psychoterapeuta. Třeba bych mu to i usnadnila, nějakého našla, schůzku předjednala. S tím, že jeho problémy se podepisují na jeho chování k dětem. Jestli má z dětství zážitky, které zmiňuješ, tak nejspíš pro svoje děti chce dětství zalité sluncem a podobných věcí je uchránit. Babičku bych odstřihla. Už jednoho kluka zničila, nemusí zničit další dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 10:17
@Alouette píše:
TAky nechapu proc by ses mela rozvadet…Protoze on ma problemy? Ted je ta chvile, kdy ho mas nejvice podrzet a stat pri nem. Asi by nebyla od veci nejaka navsteva psychologa, ale zalezi jen na nem jestli bude chtit. Co se teda stykani se s prarodici, obema, to bych nechala na nem. Urcite bych ho do niceho netlacila. A na babicku bych se za tuto cenu vyprdla…

Protože mi to všichno v okolí radí, jak kdyby to byl univerzální lék na všechno.

• Citovat
  • Nahlásit
20914
12.4.21 10:24

Za prvé vůbec nechápu, proč zmiňuješ rozvod, za druhé proč se manžel domlouvá na styku a nějakých testech s otcem, o kterého nestojí. Vždyť je to úplně jedno, jestli je jeho nebo ne. A za třetí, proč jste se vtírali tchýni, která je, jaká je. Všemu jdete naproti a ještě úplně nesmyslně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20914
12.4.21 10:26
@Anonymní píše:
Protože mi to všichno v okolí radí, jak kdyby to byl univerzální lék na všechno.

Tak je vaše okolí zřejmě stejně inteligentní jako vy :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 10:31
@Jeremi píše:
A ten otec se ke zjištění, že má dospělého syna a vnoučata staví jak?Manžela bych se snažila nasměrovat na psychoterapeuta. Třeba bych mu to i usnadnila, nějakého našla, schůzku předjednala. S tím, že jeho problémy se podepisují na jeho chování k dětem. Jestli má z dětství zážitky, které zmiňuješ, tak nejspíš pro svoje děti chce dětství zalité sluncem a podobných věcí je uchránit. Babičku bych odstřihla. Už jednoho kluka zničila, nemusí zničit další dva.

Manžel mi řekl, že žije na samotě, má menší „statek“ a podle něj nebude moc rodinný typ. Prý mu má zavolat, nebo přijet za ním až bude chtít. Ptal se co dělá za práci a byl prý hodně opatrný. Prostě to vypada, ze by ho i rad poznal.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 10:39
@terien píše:
Za prvé vůbec nechápu, proč zmiňuješ rozvod, za druhé proč se manžel domlouvá na styku a nějakých testech s otcem, o kterého nestojí. Vždyť je to úplně jedno, jestli je jeho nebo ne. A za třetí, proč jste se vtírali tchýni, která je, jaká je. Všemu jdete naproti a ještě úplně nesmyslně.

Tak eště že chytrý ženský co vidí do cizího existují. :D Manžel byl zvědavý, protože celou dobu vyrůstal v tom, že HO otec opustil. Bohužel… On ani nevěděl, že s někým dítě čeká. K tchyni jsme se vratili, protože se na začátku chovala mile a jak jsem už psala (pro nevšímavé jedince jako jste vy zopakuji znovu) jsme chtěli, aby měl aspoň jednu babičku a když se chovala SLUŠNĚ k synovi tak jsme to tam protrpěli. Syn si ničeho nevšímal a chtěl za ní. Když to někomu řeknu, tak dostanu odpověď rozvod. Prý ze mně a z kluků bude vysávat energii a budeme všichni v depresi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 10:49
@ontarova.stara píše:
Rozvod?? To bych pochopila spise z jeho strany. Takhle to dopada, kdyz nekdo (byt s dobrym umyslem) otevira Pandorinu skrinku i pres nechut partnera a ma pocit, ze jedine on je ten vyvoleny, ktery usmiri rodiny a vymaze stare krivdy. Pro priste vice respektuj nazor manzela a nevnucuj mu svou vizi velke stastne rodiny. On mel duvod, proc se s ni nechtel stykat. Jak by se ti libilo, kdyby i pres tvuj nesouhlas zval k vam ty, kteri na tobe pachali domaci nasili? Asi moc ne, vid?

Je mnohem lepší dusit tyhle pocity v sobě, že? Sama jsem to viděla doma jak dopadne člověk, co se nevyrovnal s minulosti a nic pěkného to nebylo. Mně třeba pomohlo mluvit o tom s někým. Přes nesouhlas jsem NIKOHO netahala. Chovala se mile, tak jsem si myslela, ze ji hryze svědomí a vyrikaji si některé veci.

• Citovat
  • Nahlásit
5795
12.4.21 10:58

Takže ty utečeš od rodičů k nemu, on te zachrání. Donutíš ho u přes jeho nesouhlas, aby se setkal s matkou kterou nenávidí, protože máš utkvelou představu, že bude super babička, kdyz byla na houno máma a nakonec řešíš jestli se s ním rozvedes, jako sorry, ale měla by ses nad sebou zamyslet do ničeho ho netlačit. Byt mu oporou a odbornou pomoc by jste potřebovali oba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5795
12.4.21 11:00
@Anonymní píše:
Je mnohem lepší dusit tyhle pocity v sobě, že? Sama jsem to viděla doma jak dopadne člověk, co se nevyrovnal s minulosti a nic pěkného to nebylo. Mně třeba pomohlo mluvit o tom s někým. Přes nesouhlas jsem NIKOHO netahala. Chovala se mile, tak jsem si myslela, ze ji hryze svědomí a vyrikaji si některé veci.

Ale nekecej „Manžel zuřil, ale nakonec jsem ho přemluvila. Byla jsem zvědavá, taky jsme si myslela, že by si to mohli vyříkat“ byla to tvoje potřeba, ne jeho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.21 11:02
@Pidulka1991 píše:
Takže ty utečeš od rodičů k nemu, on te zachrání. Donutíš ho u přes jeho nesouhlas, aby se setkal s matkou kterou nenávidí, protože máš utkvelou představu, že bude super babička, kdyz byla na houno máma a nakonec řešíš jestli se s ním rozvedes, jako sorry, ale měla by ses nad sebou zamyslet do ničeho ho netlačit. Byt mu oporou a odbornou pomoc by jste potřebovali oba

Ja nevím, ale to tady nikdo nemumi číst? Asi ne… Tady nema cenu nic resit, protože pomoc se nedostavi a najdou se jen zensky co nevědí ani polovinu ale delaji zaver. Už vim jak vznikaji ovce :palec:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat