Nevím si rady s uspáváním miminka

10.1.20 02:09

Nevím si rady s uspavanim miminka

Ahoj maminky, neustále tu čtu jak vám miminka spaji krásně celou noc. Nevím si už rady co a jak dělám špatně. Mám 2mesice chlapečka jsme na UM. Usíná mi až kolem 2 ráno, dřív fakt ne, každý den ho koupu kolem 19-20h, dám mu najíst, odkrknout, vykaka se a jde spinkat, ale spí jen hodinu a pak se budí, člověk se mu musí věnovat, vyžaduje to. Lidé okolo mi říkají, jak se miminka budí když mají hlad a pak zase spinkaji, už si nevím rady. Dnes spinkal od 7-9, pak nějak tak spal už jen po hodince, ikdyz jsem s ním byla venku. A teď usíná zase ve 2 ráno. Prosím poraďte mi. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6135
10.1.20 06:07

Zkoušeli jste bily sum? Nám to pomohlo nastavit spánkový režim velmi snadno :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 06:09

Nevim, jestli je na to nejaka rada - kazde dite je holt jine a stejne ho nicemu nepreucis - jak to ma, tak to ma…

U nas se osvedcilo davat dite spat, az kdyz je unavene, takze se sice snazim mit rezim, ale kdyz vidim, ze dite neni ani trochu unavene, holt usinani o pul hodky, hodku odlozim… Stoji me to pak min usili a nervu, kdyz usne chvili po polozeni. Ale jsou deti, kterym se proste usina hur :?

A pro uklidneni - me mrnousek spal celou noc, potom prisel rustovy spurt ve 3 mesicich - vysledkem bylo jedno nocni kojeni navic… Od te doby ale zacal zkracovat intervaly a ted, v 5 mesicich maleho, uz kojim co dve hodiny celou noc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
316
10.1.20 06:15

Zkusila jste zamotat do plenky? Me se mala budila smatlavyma rucickama.. Spala mi zamotana od narození do 3 mesicu.. Ted uz 3 tydny spi na volno, a nekdy kdyz se moc osiva a budi zamotam ji i teď..
A jak spinká pres den?
Nam neklidne spala i tim, ze mela boleni z UM.. Tak jsme pak menili, az jsme zůstali u Kendamilu a je se vsim uz klid..
Je to mazec, navod ani vesteckou kouli nikdo k mimcu neda no, clovek musi hledat a hledat co cim muze byt.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11700
10.1.20 07:22

@Monaski od začátku je potřeba stanovit harmonogram a toho se držet.
Já koupala a pořád koupu děti od miminka v půl 7 a v půl 8 už jsou v postylkach a usínají.
Vždycky jsem vykoupala, namasirovala s olejíčkem a šlo se spinkat. Jenze já měla výhodu kojení a u kojení usne každé miminko.
Taky přes den je potřeba od začátku stanovit harmonogram, už dopředu vědět, kdy bude miminko spát, jist a před velkým spaním by spát nemělo, můžete si hrát a tak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 07:54

Urcite bych zkusila jit spat o trochu dele, potom zabalit do plenky, potom bych zkusila perinku, bud jako zavinovacku nebo položit do hnizdecka, aby byl v bezpečí, cepici a poradne vychladit. Mražene dítě =spici dite. Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 08:36

Miminka že spinkají celou noc? Tak to leda na Marsu :lol: většina mimin ma problém se spanim,resp.to jako problém vidime my. Zkus to tady prohledat, každá druhá mamina je zoufalá :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
10.1.20 09:17

@Monaski
Náš malej musel mít hodně kolem sebe. Takže měl mantinel, hnízdečko a do hnízdečka jsem ho dávala v zavinovačce. Když to neměl, tak prostě neusnul. No a učili jsme rituál, vykoupat, napapat a spinkat. Vždy v 7 hodin ukládáme. Ze začátku mu nešlo usínat, ale cca po týdnu už usinal v pohodě. Prostě jsme pořád chodili do pokojíčku a dávali dudlík dokud neusnul. Teď je mu 7 měsíců a spí celou noc. Vzbudí se cca v 5 na mléko a spinká do 8. Pouze během šestinedělí si držel režim, že se vzbouzel na mléko co 3 hodiny.
Ale to moc rada není no. Některá miminka prostě špatně spí. A pokud bolí bříško, tak je to ještě horší bohužel.
Přeji pevné nervy :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
10.1.20 13:44

Moje mamka měla až do tří let kompletně otočený spánek. Babička - její mamka, dělala vše, co mohla, ale nic nefungovalo, dítě z toho prostě muselo vyrůst.
Moje dcera coby miminko usnula večer kolem deváté, spala tak hodinu a pak konec, mikrospánky a vzhůru 30× za noc. Nespala vlastně ani přes den, coby 6ti týdenní miminko spala přes den 2× na 5 minut. Nefungovalo nic, prostě jsem se musela obrnit trpělivostí a doufat, že mě to nesloží.
Nejmladší syn do roka spal parádně, od roka usnul večer v pohodě, za hodinu - hodinu a půl byl vzhůru, usnul znovu kolem jedenácté - půl dvanácté a spaní zapíchl kolem půl druhý - druhý. Znovu usínal až poté, co jsem starší děti odvezla do školy, tj. kolem osmé ráno - na cca hodinu a půl. A v tomhle modu jen 2 roky. :zed:

Co tím chci říct, zakladatelko - jsou děti, u kterých se můžeš snažit sebevíc, ale mají v sobě posunuté hodiny a s tím nehneš. Existuje kniha „Každé dítě může dobře spát“ jsou to rady od někoho, kdo si podobnou situací neprošel a jehož dítě prakticky nebylo komplikované. Jenže kolik dětí, tolik nátur, každé je jiné a prostě občas se to tak semele, že máš doma nespavce. Pak ti nezbyde nic jiného než se přizpůsobit, tím si ušetříš nervy a síly.
Chce to vydržet, obrnit se trpělivostí, dospávat se, když dítě spí, nechat prostě v tu chvíli všeho a využít tu krásnou chvilku k vlastní relaxaci, jinak by hrozilo fyzické i psychické zhroucení.
Držím palce!! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16621
10.1.20 13:59

Zkus posunout koupání třeba o půl hodinky dřív :think: to ti po koupání usne a pak si chce „hrát“? to je divný a nebrečí?

možná dávat spát teda dýl, chce to zkoušet…
Z mě taky rozhodně bílý šum - třeba aplikace uspávání miminka ;) když nemůže zabrat, dám mobil do režimu letadlo a šum nechám puštěný na nočním stolku (aby nerušila wifi a případné zprávy apod.)
nebo si stahni na PC a dej přehrávat třeba na CDčku nebo z MP3 bílý šum (white noise) Chce to vyzkoušet a vytrvat, určitě zabere. Někomu déšť, někomu jen šumění, někomu vysavač :D.

mrkni taky na stránky www.prosimspinkej.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16621
10.1.20 14:00

A ještě jak uspáváš a brečí při uspávání? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 04:58

Holky děkuji moc za rady. Plinkou zavinovat nepomáhá, to mi řve. Mě spíše přijde že to má posunuté, právě že přes den jdu s pejskem a kočárkem ven a usne mi venku, pak spí na verande dohromady třeba i 4h, ale já ho nebudim, říká se že se miminka budit nemají. Ale popravdě to asi začnu dělat, dám ho po 2h dovnitř, aby se probral sám. Spinká vždycky od 2h do 5h, pak se snažím ho dát ještě spát, aby sme dospali a budí se v 7h pak usne v 8h a budí se v 10h a to už se vstava, není možné že to má posunuté právě kvůli tomu jak dopoledne dospavame? No snad se to uklidní, mě to nevadí, ale je mi líto tatínka co vstava do práce. Máme malý byt o třech místnosti kde mezi obyvakem a ložnici nejsou dveře, tudiz je vše slyšet :pensive:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 05:00

@Káťa19 dávám ho po koupání spát, je vidět, že je unavený, ale spí hodku, víc ne. A pak se budí - brečí, když se ho snažím uspat dal, to nejde.. Prostě kouká a chce vstávat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16621
11.1.20 07:57

@Monaski hm,tak pres den bych zacla budit po 2h spanku, v noci se budit nemaji… Zkus to, asi to ma fakt prevracene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.1.20 11:42

Máte to nějaké asi rozhozené. Malou budím od narození v šest, kvůli školce. Pak spí od 7:30 na hodinu a půl a potom někdy kolem jedenácté na dvě a půl až tři hodiny. Po čtvrté už do kočárku nedávám, max. uhoupu na chvíli na ruce, trochu si odpočine, v šest koupeme a v sedm uspáváme, po hodině musím uspat znovu hned i když se jí to nelíbí, tak za každou cenu uspím a pak kolem půl deváté vytvrdne úplně. Někde jsem se to takto dočetla, že některá miminka neumí usnout mezi jednotlivými spánkovými fázemi :nevim: a je dobré co nejdříve jej uspat znovu, ale nevím, třeba to nebude Váš případ. V každém případě miminka v tomto věku spí cca. 10 hod. v noci a 5-6 hod. přes den (no neříkám tedy že všechna mimča :P )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama