Nevíte, co je to za květinu?

2909
21.7.16 18:24

Juka

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25897
21.7.16 18:25

Juka. :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
511
21.7.16 20:44

@Taciras Manžel botanik říká že by to mohla být euphorbia leuconeura. :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
23.7.16 08:36

Holky ja tuhle kytku taky resila a kamoska rikala, ze to je Juka a ja, ze to urcite neni juka, ze juka je pokojova rostlina neco jako palma :-) :zed: Jojo, pak mi neco verte :-)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
737
23.7.16 13:08

Juk je spousta druhů…ta z první fotky je venkovní Yucca filamentosa, jako pokojová se nejčastěji pěstuje Yucca elephantipes :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1222
8.6.17 15:04

Dostala jsem ji před 3 týdny, už odkvetla. Květy byly růžové, různé odstíny, některé s takovým kouřovým nádechem. Bohužel jsem ji kvetoucí nevyfotila… Proto alespoň takhle :) nevíte, co je zač?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1702
8.6.17 15:09

Nejsem si bez kvetu jista, ale tvarem listu mi to pripomina osteospermum. Zkus zaguglit a dej vedet, jestli jsem se trefila :D Existuje jich plno kultivaru ruznych barev. To jsem zvedava :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1222
8.6.17 15:16

@Čajíček1980 podle květů je hodně hodně moc podobná, ale podle lístků to není ona :think: tahle je má takové ohryzané :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1222
8.6.17 15:21

Podle květů to tak ale opravdu vypadá… Tohle je osteospermum a moje byla podobná, ne-li stejná :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1222
8.6.17 15:24

Pardon, poslala jsem to dřív :oops:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1702
8.6.17 15:46

@Taka Zahada rozlustena :D Ja mela o. prave s timto tvarem listu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1222
8.6.17 15:58

@Čajíček1980 no senzace, tak že by to vážně bylo ono? :D to by bylo fajn. Už aspoň vím, co mi divně voní na parapetu :mrgreen:
Děkuji a já jdu zkoumat, jak ji nezahubit :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1702
8.6.17 16:14

@Taka Neni zac ;) Ja ji mela i volne v zahone, kde se krasne rozrostla oproti kvetinaci. Ale pozor, vydrzi jen do mrazu. Prezimovat jsem ji nezkousela, ale pry to jde. Tak hodne pestitelskych uspechu preji :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1222
8.6.17 23:41

@Čajíček1980 No vlastně právě proto jsem začala pátrat, co to mám doma - přijde mi, že se jí na parapetu moc nelíbí. Za okno ven ji dát nemůžu, chodí nám sem holubi a ničí, na co přijdou :? Tak mě napadlo dát ji na zahradu, ale nevěděla jsem kam, abych jí neublížila :)
Takže mám teď jasno - někam ne do tmy a ne na přímé slunce. A zkusíme přezimovat :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1702
8.6.17 23:57

@Taka Jakmile se chytne, bude Ti delat jen radost :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Party Time spotřebiče

  • (4.8) + 30 recenzí

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný