Nevyplacená mzda při čekání na smlouvu

Anonymní
30.10.19 12:06

Nevyplacená mzda při čekání na smlouvu

Dobrý den, mám takový dotaz. Předem říkám, že vím, že je to má blbost, moc důvěřuji lidem. Každopádně k tématu, byla jsem na úřadu práce v programu kde na mě mohli zaměstnavatelé čerpat nějaké dávky na mzdu. Zažádal o mne jeden zaměstnavatel, pohovor proběhl v pořádku, na všem jsme se domluvili, proste vše v pořádku. Opravdu vypadal čestně, daval jasně pravidla. Poté mě poprosil, zda bych nemohla nastoupit dřív, než se vyřídí dotace. Ať už se zaucim atd. Souhlasila jsem a začala jsem pracovat, protože jsem sama potřebovala peníze a čekat další a další měsíc než se to vyřídí se mi taky nechtělo. Po skoro měsíci, mi poslal částku za půl měsíce a stále bylo vše v pořádku. Ale potom po dvou měsících mi napsal, ze už ho nebavi jak se to na úřadu práce táhne a ze to budeme muset ukončit. Peníze, které mi má dat mi samozřejmě bez obav dá. No a jak jinak, neozyva se, nebere telefon nic. Dluží mi dost peněz a já bych se tady chtěla zeptat, zda i když to byla práce bez smlouvy, tak to bylo v rámci čekání na smlouvu a chtěla bych se tedy zeptat zda mám nějaká práva se bránit a dostat svou mzdu. Na úřadu práce už nejsem. Děkuji předem za jakoukoli radu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16196
30.10.19 12:08

No hlavně si zkontrolujte, jestli za vás zaplatil zdravotní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 12:10

To za mne platil v te době úřad práce. Já nejsem na úřadu práce až po téhle aféře.

• Nahlásit
  • Citovat
7266
30.10.19 12:15

Zajdi na pracák, a vše tam vyklop..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
30.10.19 12:27
@Anonymní píše:
To za mne platil v te době úřad práce. Já nejsem na úřadu práce až po téhle aféře.

Takže to vlastně byla práce na černo. Ty si už pracovala s tím, že budeš mít peníze, ale pojištění platil stát. S tím, že až budeš mít smlouvu, odhlásíš se z úřadu práce. Takže jak tady radí pannda, tak to bych nedělala. Vlastně i ty si udělala chybu. Pracovat si nesměla. Mohla by si i ty mít problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 13:25

@lasička1
Ano přesně tak. Samozřejmě je to má blbost, že jsem naletěla. Ale známá mi radila, že měla stejnou zkušenost a šla na finanční úřad toho pana nahlásit. Ze proste i tak se mohla bránit. Já se ale raději chtěla zeptat tady, nechci dělat žádné ukvapene závěry prave když vím, že to byla převážně má blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
133
30.10.19 13:25

Hrála bych na to, že ústní smlouva je taky smlouva :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
30.10.19 13:32

No asi bych za pánem zašla ať mě vyplatí dlužnou mzdu, jinak půjdeš na ÚP a naprasis ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5430
30.10.19 13:33
@Anonymní píše:
@lasička1
Ano přesně tak. Samozřejmě je to má blbost, že jsem naletěla. Ale známá mi radila, že měla stejnou zkušenost a šla na finanční úřad toho pana nahlásit. Ze proste i tak se mohla bránit. Já se ale raději chtěla zeptat tady, nechci dělat žádné ukvapene závěry prave když vím, že to byla převážně má blbost.

Jenže jak se chceš bránit? :nevim: S tím, že jsi vlastně pracovala na černo a na černo také dostala peníze :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5689
30.10.19 14:50

A máš nějaký důkaz? Co bude FÚ nebo ÚP kontrolovat? Nemáš smlouvu (která musí být písemná), nemáš výplatní lístky, neodhlásila ses z pracáku,…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
30.10.19 15:09
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám takový dotaz. Předem říkám, že vím, že je to má blbost, moc důvěřuji lidem. Každopádně k tématu, byla jsem na úřadu práce v programu kde na mě mohli zaměstnavatelé čerpat nějaké dávky na mzdu. Zažádal o mne jeden zaměstnavatel, pohovor proběhl v pořádku, na všem jsme se domluvili, proste vše v pořádku. Opravdu vypadal čestně, daval jasně pravidla. Poté mě poprosil, zda bych nemohla nastoupit dřív, než se vyřídí dotace. Ať už se zaucim atd. Souhlasila jsem a začala jsem pracovat, protože jsem sama potřebovala peníze a čekat další a další měsíc než se to vyřídí se mi taky nechtělo. Po skoro měsíci, mi poslal částku za půl měsíce a stále bylo vše v pořádku. Ale potom po dvou měsících mi napsal, ze už ho nebavi jak se to na úřadu práce táhne a ze to budeme muset ukončit. Peníze, které mi má dat mi samozřejmě bez obav dá. No a jak jinak, neozyva se, nebere telefon nic. Dluží mi dost peněz a já bych se tady chtěla zeptat, zda i když to byla práce bez smlouvy, tak to bylo v rámci čekání na smlouvu a chtěla bych se tedy zeptat zda mám nějaká práva se bránit a dostat svou mzdu. Na úřadu práce už nejsem. Děkuji předem za jakoukoli radu ;)

Za praci nacerno hrozi zamestnavateli pokuta az deset mega a tobe az sto tisic. Nemas se jak branit, jen na sebe upozornis a budes platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
30.10.19 15:12
@leylen píše:
Hrála bych na to, že ústní smlouva je taky smlouva :)

Ne v tomhle pripade. A i kdyby ano, v tom momente se mela odhlasit z pracaku - opet by mela prusvih ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama