Nevysvětlitelná slabost

16.10.20 21:21

Nevysvětlitelná slabost

Ahojky, chtěla bych se s vámi poradit, třeba má někdo podobnou zkušenost. :)
Stává se mi, když někam jdu, že mě postihne taková nepopsatelná slabost. Je mi jakoby na omdlení, motá se mi hlava, mžitky před očima, stažený žaludek a klepou se mi ruce. Mám opravdu v tu chvíli pocit, jako bych měla omdlít. Stalo se mi to i párkrát, když jsem jela třeba z praxí od školy, sedla jsem do auta a najednou zase, sevřený žaludek a měla jsem hrozně slabý nohy a ruce, jako by vůbec nebyly moje.. Naštěstí tedy ještě před tím, než jsem nastartovala. (A ne, nemám strach z řízení) Vždycky to třeba po 10 minutách přejde. Ale zajímalo by mě, zda někdo nemáte podobnou zkušenost.. Nechala jsem se vyšetřit na neurologii, interně (zda to třeba není od srdce, tlaku, měla jsem holtera), cukr mám taky dobrý. Vlastně se na nic nepřišlo. Nenapadá vás, co by to mohlo být, popřípadě nestalo se to někomu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
496
16.10.20 21:29

At te vysetri na Tetanii. Nezamenovat s tetanusem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
16.10.20 21:30
@Lucie.nov09 píše:
Ahojky, chtěla bych se s vámi poradit, třeba má někdo podobnou zkušenost. :)
Stává se mi, když někam jdu, že mě postihne taková nepopsatelná slabost. Je mi jakoby na omdlení, motá se mi hlava, mžitky před očima, stažený žaludek a klepou se mi ruce. Mám opravdu v tu chvíli pocit, jako bych měla omdlít. Stalo se mi to i párkrát, když jsem jela třeba z praxí od školy, sedla jsem do auta a najednou zase, sevřený žaludek a měla jsem hrozně slabý nohy a ruce, jako by vůbec nebyly moje.. Naštěstí tedy ještě před tím, než jsem nastartovala. (A ne, nemám strach z řízení) Vždycky to třeba po 10 minutách přejde. Ale zajímalo by mě, zda někdo nemáte podobnou zkušenost.. Nechala jsem se vyšetřit na neurologii, interně (zda to třeba není od srdce, tlaku, měla jsem holtera), cukr mám taky dobrý. Vlastně se na nic nepřišlo. Nenapadá vás, co by to mohlo být, popřípadě nestalo se to někomu?

Přijde mi to jako nějaká fobie…🤔či panická ataka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.20 21:38
@Megg7 píše:
At te vysetri na Tetanii. Nezamenovat s tetanusem.

Na tom jsem byla. Neurolog mě poslal snad všude.. Říkal, že všechna vyšetření vyšla v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.10.20 21:40
@Mayaa007 píše:
Přijde mi to jako nějaká fobie…🤔či panická ataka

Já si ale vůbec nejsem vědoma, že bych se něčeho bála, něco z čeho by to mohlo vzniknout. Jako ano, jsem poslední půl rok ve shonu, škola, práce, praxe. Ale jinak nic :roll: ale děkuji, zkusím si o tom něco přečíst. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
16.10.20 21:53
@Lucie.nov09 píše:
Já si ale vůbec nejsem vědoma, že bych se něčeho bála, něco z čeho by to mohlo vzniknout. Jako ano, jsem poslední půl rok ve shonu, škola, práce, praxe. Ale jinak nic :roll: ale děkuji, zkusím si o tom něco přečíst. :kytka:

Jj zkus pozjistovat, jinak pokud jsi nikdy žádné psychické obtíže neměla, je těžké to rozeznat. Jinak já mám sociální fobii a je to totožné. JIinak fobie může být na cokoliv. A panická ataka vzniká kolikrát taky z ničeho nic…je to takový pocit na omdleni na umreni😀, dávám usmev ale není to sranda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14387
16.10.20 21:53

Pokud máš negativní vyšetřerní, tak je to vcelku téměř jistě od úzkosti - konkrétně takhle vypadá panická porucha, kde jsou pocity v těle, emoce a vědomí dost oddělené a tak si to neumíš spojit.

Panická porucha není pro křehké ustrašené typy, naopak se rozvíjí u lidí, co mají hodně silnou vůli a jedou dopředu.

Primárně ti pomůžou léky od psychiatra, ale hlavě potřebuješ psychoterapii a porozumět tomu, jak to funguje a učit se tělo, emoce a mysl propojovat, tak aby fungovaly dobře a pomáhaly ti žít spokojeně, ne aby se navzájem tloukly.

Nejzajímavější k tomu bývá nějakýá psychoterapie, která pracuje i s tělem.

Adresář lidí co to umí najdeš třeba tady
https://www.biosynteza.cz/…sychoterapii#…

nebo tady
http://www.pbsp.cz/terapeuti.html

Mimochodem - tetanie - tedy reakce na nedostatek hořčíki je nejčastěji právě při panické poruše a hořčík ji sice mírní, ale neřeší to, to, že ona nezpracovaná úzkost neustále metabolizuje onen hořčík, takže se tetanie vrací…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 22:29

Nechci strašit, ale kamarádka měla takovéhle „panické záchvaty“ bez strachu nebo úzkosti a vyklubal se z toho nádor na mozku… naštěstí operovatelný. To se dá zjistit jednoduše na MRI, ale jsou tam dlouhé čekací doby

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 22:30

Já mám tento problém cévní a moje máma taky. Mně, když se to nekdy stane, rozjede se mi pak migrena s aurou. Mamce se to treba zastavi a migrenu nema vždy. Muze to být i krevním tlakem, od páteře (krční), nebo hormonální a samozřejmě i od psychiky. Ale dneska se na tu psychiku svádí všechno, co medicína neumí vysvětlit. Neříkám, že u tebe to psychika být nemůže, ale někdy se proste na příčinu nepřijde…nebo až treba za pár let. Medicína se navíc pořád vyvíjí. Za sto let už se treba o k té tetanii bude vědět mnohem víc..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 22:32
@Anonymní píše:
Nechci strašit, ale kamarádka měla takovéhle „panické záchvaty“ bez strachu nebo úzkosti a vyklubal se z toho nádor na mozku… naštěstí operovatelný. To se dá zjistit jednoduše na MRI, ale jsou tam dlouhé čekací doby

Jojo…to jen potvrzuje, že dneska se na tu psychiku svádí fakt kde co.

• Citovat
  • Nahlásit
18
16.10.20 23:16

Dělali ti testy i na štítnou žlázu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28620
16.10.20 23:24

@Lucie.nov09

Nemůže to být z toho, že třeba nejsi najedená, nebo z přemíry kávy, kofeinu atd.?

Když máš ostatní výsledky dobré…

Jinak tohle dělá nizký tlak…

Jak to máš často?
Nemá to i návaznost na menstruační cyklus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.10.20 13:56

Mam to podobně. Momentálně se léčím s panickou poruchou, beru antidepresiva. Také jsem nikdy žádné problémy neměla, žádný velký stres apod. Zřejmě mě semlela každodenní rutina-práce, děti, málo odpočinku.
Jestli to míváš jen takto občas, tak by se to dalo možná zvládnou bez léků. Zkus nasadit hořčík a kup si něco s třezalkou. Mě to teda sebralo tak, že jsme už měsíc na neschopence.

• Citovat
  • Nahlásit
782
18.10.20 09:41

@Lucie.nov09 Ahoj Lucie, může to způsobovat borelioza, nebo přemnožené chlamydie, jenže existují druhy, které se krevním testem neodhalí a i kdyby, atb je úplně zničit nedokážou. Jediná zatím spolehlivá léčba nabízí biorezonance, jde o mou novou zkušenost, která opravdu funguje, kdyby tě to zajímalo, mrkni na stránky Mudr. Stanilav Rossler.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1923
18.10.20 13:00

Měla jsem tyto stavy také. Cca 2 roky. Po dvou letech panická ataka. Nepřičítala jsem to psychice, ani by mě to nenapadlo. Ale bylo to tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama