Reklama

Nevyvážená strava v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 20.01.11 11:49
nevyvážená strava v těhotenství

Ahoj, dostala jsem trochu obavy z toho, jak jím. Je mi od počátku těhotenství docela zle a mpje stravování není nic moc. Ráno skoro nesnídám, pak sem tam něco pojídám, ale je to spíš takové lácání všeho na co mám chuť. Oběd taky moc nejím, a pořád tak něco různě pozobávám, ale stejně je mi pořád blbě :-( třeba dnes jsem měla na snídani posolený chleba s máslem, pak v práci jsem začala ukusovat ovocnou buchtu, do toho jsem snědla 3 plátky sendvičového sýru a te´d si půjdu dát kiwi a pořád ještě zobu tu buchtu. Já byla v jídle vždycky trochu „nepořádná“, ale teď se bojím, že to vadí, jenže mě je fakt zle. pořád zvracím, te´d i průjem, tak nevím :-(

Přečtěte si článek: Výživa v těhotenství - jak se správně stravovat?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

freeonit
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 20.01.11 12:00

ahoj, jez na co máš chuť a coti dělá dobře.. me kolem 12tt seděli jenom mandarinky, tak jsem jedla kila mandarinek, pak zase hermelíny tak jsem jedla denne treba 3 hermelíny, pak jsem mela zase špenátový období atd… jakmile jsem se snazila najist normalne- treba nejakou omacku s bramborem- tak o slo ven.. az kolem 30tt se mi udelalo lip a mohla jsem jist normalne vsechno aniz by mi bylo spatne..

lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 20.01.11 12:04

Stravování je celkem důležité. Pro miminko není až tak důležité, co teď jíš. Ono si to vytáhne z tvých „zásob“ (vápník z kostí, vitamíny z jater…atd atd). Neboj, mimi bude v pořádku. Jenže zaděláváš si na problém v budoucnu. A rozhodně je stravování důležité pro kojení.
Kup si nějakou kuchařku s recepty pro těhotné a kojící a najeď na zdravější systém ! Pokud to nezvládneš sama, nech si napsat jídelníček od nutričních odborníků :-D

Hodně zdraví :mavam:

Ewule0712
Závislačka 3617 příspěvků 20.01.11 12:06

Tak samozřejmě výživa by měla být vyvážená, ale pokud jsi na začátku těhu, tak to tak někdy bývá, že se nedaří, ale jakmile pominou nevolnosti bude to lepší.
Každopádně ať jíš, jak jíš miminko si bere živiny z Tebe, z těla, i ženy, které hladoví děti donosí, (tím myslím, pokud hladovět musí, ne dobrovolně!). Tak se polepši, ať je mimuško zdravé a spokojené a tím pádem Ty taky! :kytka:

Princess
Ukecaná baba ;) 2436 příspěvků 2 inzeráty 20.01.11 12:11

Taky mi bylo první tři měsíce dost zle, v podstatě jsem celý první trimestr nebyla schopná jíst nic jiného než zmrzlinu a jahody!
Neboj, později se ti udělá líp a budeš se moct tomu vyváženému jídelníčku věnovat.

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 20.01.11 12:11

tsss ja prvni tri mesice kazdeho tehu byla schopna byt jen na jahodach a cerstve mackane pomerancove stave.

Pritom jsem :poblion: jen vyjimecne a to jeste pred spanim. Spis mi bylo porad tezko a po jidle jsem mela pocit, ze se ukrkam - to byla spotreba Rennie :-)
Zobala jsem poctive tehu-vitaminy a byla v klidu - telo si rekne.

V druhem trimestru jsem zase mela obdobi na mleko, mlecne vyrobky, jogurty, kefiry - pritom to normalne jim spis mene.
No a ve tretim jsem se mohla utlouct po klasickem nezdravem fastfoodovem jidle typu Mekac, KFC a cina - z toho jsem v prvnim tehotenstvi :poblion: jen co jsem ucitila pach McD a Kfc a to po cele tehotenstvi.

Takze nelamat pres koleno - pokud jis tehuvitaminy, tak to zakladni mas v tom - zase vseho s mirou a necpat se tim vic nez je nutne…

Blanulina
Kecalka 187 příspěvků 20.01.11 12:12

Jes na co máš chut.Jak někdo pořád říká,musíš ovoce,zeleninu…já jsem se vždy v těhotenství řídila chutěmi,takže jsem dala přednost klidně hranolkám před zeleninou,a v období kojení to samí a děti jsou zdraví.Když mi někdo říkal jíš nezdravě…prostě jsem jedla na co jsem měla chut,tělo si to řekne samo.Důležité je že jíš.A dobrý je třeba vitamíny užívat pro těhotné. :lol:

lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 20.01.11 12:24
Blanulina píše:
Jes na co máš chut.Jak někdo pořád říká,musíš ovoce,zeleninu…já jsem se vždy v těhotenství řídila chutěmi,takže jsem dala přednost klidně hranolkám před zeleninou,a v období kojení to samí a děti jsou zdraví.Když mi někdo říkal jíš nezdravě…prostě jsem jedla na co jsem měla chut,tělo si to řekne samo.Důležité je že jíš.A dobrý je třeba vitamíny užívat pro těhotné. :lol:

Jez na co máš chuť, ale střídmě. Když budeš zdravěji jíst - až ti nebude špatně - tak se budeš líp cítit, budeš optimističtější, bude se ti lépe spát, nebudeš mít takový ten špatný pocit plnosti… Nepřeju ti cpát se sladkým a hranolkama, přibrat 30kg a připadat si jak velryba. Pak se to hůř shazuje. Těhotenství je krásné, tak si ho užívej ! :-D A pokud můžeš, choď cvičit :-D

Fima
Nadpozemská drbna 29225 příspěvků 16 inzerátů 20.01.11 12:26

Mě teda zle nebylo vůbec, ale od začátku jsem měla příšernou chuť na kyselé. Takže u nás denně jel pytel kysaného zelí a pokud nebyl, stačila náhražka v podobě rajčat zalitých octem. Normálně jsem v podstatě jedla jen oběd v práci a ráno jsem teda snídala. Podle mě má takové období každý na začátku a ono se to nějak ustálí. Teď například jím fakt vyváženě, snídám, vařím obědy, večečím a jím kompoty a ovoce. Takže neboj, ono to „normální“ jezení určitě přijde.

lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 20.01.11 12:28

Ještě něco, pozor na ty vitamíny ! Porodní váha miminek u maminek, co užívaly v těhotenství vitamíny, je prokazatelně vyšší ! Zeptej se schválně svého gynekologa, co na to říká a co ti doporučuje. Raději ovoce zeleninu. :mavam:

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 20.01.11 12:36

jo, to my některé mluvíte z duše - jahody a zmrlina, já to spojila jím jahodovou dřeň. Jinak Ty období špenátové a hamburgrové..atd…to se mi taky sem tam střídá :-)

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 20.01.11 12:51

jo, mekáč, to je moje :-)

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 20.01.11 12:51

vitamíny umělé nejím a ani nechci, gynekolog mi je ani nedoporučil

Blanulina
Kecalka 187 příspěvků 20.01.11 13:27

Já jsem vitamíny užívala a moje malá nebyla vůbec velká měla 2,85.A doktor mě vitamíny doporučil,že v 1 trimestru,je to docela důležité pro vývoj miminka a byly to vitamíny Calibrum (babyplan) pak je ještě Calibrum mami ale to říkal doktor,že už brát nemusím.Je to důležité v tom 1 trimestru,ten calibrum se bere nák do 3-4 měsíce,neříkám brát to celé těhotenství.Dává to dostatek minerálů a vitamínů,je to důležitý i pro úspěšný psychomotorický rozvoj. :potlesk:

Hanka1
Extra třída :D 13517 příspěvků 20.01.11 13:36

to ze vitaminy prispivaji k velke porodni vaze miminek je neprokazane a je to blud jeste z doby, kdy jedinym vitaminem byla Materna :wink: - staci se na to zeptat jakekoliv gynekologa pres porodnice.cz - namatkou Koucky to vyvraci a ptala jsem se na to sveho porodnika Parizka a ten mi potvrdil to same :-P

Jinak ja pri obou tehu pribrala ukazkovych 10 kilo a jeste dva tydny pred porodem, jsem kilo az dve dala dolu - uz jsem tolik neotekala - rodila jsem obe deti v cervnu kdy bylo pres 30 stupnu a zrovna v druhem tehu v poslednim trimestru jsem se zrovna ukazkove nestravovala…

Ja treba tepelne neupravenou zeleninu nemohla - takovou papriku jsem citila cele odpoledne, z rajcat se mi navalovalo sotva jsem je dala do pusy, jedine co jsem snesla byla okurka, ovoce bylo neco jineho - jahody po kilech a cerstve mackane pomerance stava po litrech…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >