Reklama

Nevyznala jsem se v expříteli - rozchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sisi356
Nováček 3 příspěvky 29.11.17 13:09
Nevyznala jsem se v expříteli - rozchod

Zdravím všechny,
s mým dnes bývalým přítelem jsme byli spolu tři roky. Po krátké době jsme spolu začali bydlet, hrozně mě uháněl, byl pozorný, pořád jsme někam jezdili, pomáhal mi, budovali jsme domov, rozuměli jsme si spolu, byla jsem moc šťastná. Byl pracovitý, chytrý, šikovný, starostlivý věděl přesně, co chce, nebo alespoň jsem měla ten pocit. Někdy mluvil o svatbě o dětech. Zamilovala jsem se až po uši, ale kolikrát mě zaráželi některé věci… mluvil o dítěti, s tím, že si mě tím chce pojistit, abych mu neutekla, hodně žárlil, jen že se na mě někdo podíval, byl naštvaný jako kdybych za to mohla já, přišlo mi že žárlí i na rodinu, jenom když jsem se s někým bavila a jemu nevěnovala pozornost… mezi mé přátelé nechtěl, že si ho prý nebudu všímat ani mezi své kamarády mě nebral. Někdy mi kontroloval mobil, kalhoty jsem měla moc krátké, kritizoval mi oblečení… občasné výbuchy vzteku, kvůli maličkostem, když jsem s ním nesouhlasila, tak na čí jsem straně, že on je můj přítel. Často mi volal, psal, když něco chtěl, tak to odůvodnil, jak to nutně potřebujeme, ať to zařídím. Nedokázal říct přímo, co chce, ale vždycky nějakými kličkami. Připadal mi na mě závislý, ale přitom se rozhodoval za nás sám a to mi vadilo. Najednou nechtěl nikam jezdit, společné záliby co jsme měli, tak ty ho už nebavili. U ničeho dlouho nevydržel, protiřečil si, jeden den řekl něco a druhý den to bylo úplně jinak nebo něco řekl, ale udělal pravý opak. Pořád někomu něco záviděl, připadalo mi, že pořád s někým soutěží, aby se co nejlépe prezentoval, vadilo mi to. Své kamarády nejdřív pomlouval a pak zase obhajoval. Někdy mi přišlo, že byl na mě arogantní, pořád mi něco vyčítal, dělal si ze mě srandu, rýpal a to i na veřejnosti nebo mezi rodinou, že to není pro ženskou a tak… nejdřív jsem to nebrala vážně, ale později mi to už začalo vadit a když jsem mu to řekla, tak byl dotčený, že to tak nemyslí, ale jakmile já si udělala z něho srandu, tak to bylo špatně. Když jsme někde byli, tak mě pořád sledoval pohledem. Přišlo mi, že by mě měl nejradši doma, všechno kdyby bylo podle něj i to jak se oblékám a s kým se stýkám, jako kdyby mi chtěl organizovat život, ale on mohl všechno. Docela často někam chodil, já byla doma, někdy jsem zašla s kamarádkami, cvičit nebo za rodinou, ale to jsem byla pořád pryč. Pak začal trávit dost času u počítače. Vyčítal mi že to co dělá, dělá pro nás a já že si toho dostatečně nevážím jaký je, při hádkách uměl zasáhnout do citlivého místa a já kolikrát už vylítla. Vypadal sebevědomě, ale přišlo mi to spíš jako taková maska, že se něčeho bojí a má deprese. Měla jsem pocit, jako kdybych byla na kolotoči, měla jsem v sobě chaos, cítila úzkost, nevyznala jsem se v něm, co myslí vážně a co je sranda, dávala jsem si za vinu, že hádky jsou kvůli mně, kvůli tomu jaká jsem, bála jsem něco říct, nebo udělat… vím, že mám taky mnoho chyb. Nevím, co se pokazilo, protože jsme spolu zažili i hodně hezkých chvil. Pak najednou rozchod ze dne na den, nejdřív brečel, pak z ničeho nic byl zase chladný, uvedl mi několik důvodů, opět si protiřečil, ale bylo vidět, že si tím není jistý, řekl, že možná časem si uvědomí, že udělal chybu, ale neví. Občas se ozval a zjišťoval co a jak, ale já pak už neměla sílu, rozchod jsem nesla hodně špatně a neodpovídala mu, už nepíše. Je to už půl roku, co jsme od sebe, na jednu stranu cítím úlevu, na druhou mi je pořád smutno, spoustu věcí si vyčítám a je mi líto, jak to všechno dopadlo. Máte někdo prosím podobnou zkušenost?

Reklama

Reakce:

Včelička992
Závislačka 3345 příspěvků 29.11.17 13:23

Cas to zahoji. Ja bych se uz o kontakt nepokousela. Vem si kam by to zaslo ty jeho vybuchy a zarlivost, kdybyste spolu meli treba dite. To by jako zarlil i na neho? Nevin, vypada to, ze ma spis nejaky problem a nevyzna se sam v sobe. Je lepsi, ze uz spolu nejste, kazdopadne ja ho neznam, tak nevim, ale podle toho co pises, tak ja bych se zpet nevratila pokud by se ti ozval. Smutno ti bude jeste nejakou dobu, ale pak to prejde a potkas „normalniho“ chlapa. :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 13:25

Mám podobnou zkušenost a jsem ráda že jsem odešla. U nás to došlo do takové fáze ze přítel seděl u me postele když jsem spala po noční aby věděl ze opravdu spím a nedělám něco jiného. Bylo to hrozné, já se dokonce bála odejít. Věděla jsem ze rozchod bude peklo a taky bylo. Teď jsem ale šťastné vdaná a můj manžel je úžasný člověk. Nikdy jsem si nemyslela ze ještě budu tak šťastná, manžel je úplně jiný člověk a jsem ráda že to takhle dopadlo. :-) Anonym T

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 29.11.17 13:30

Prosím tě, probuď se. Ten člověk není úplně psychicky v pořádku. Buď ráda, že jsi z toho venku.
A nic si nevyčítej, ono člověku, který je proměnlivý jak aprílové počasí a sám neví co chce, a dost pravděpodobně se nevyzná ani sám v sobě… takovému se nejde zavděčit ani být pro něj ideální. To je holý fakt. :)

Černá vdova
Echt Kelišová 8921 příspěvků 29.11.17 13:39

Buď ráda, že je pryč. Hlavně se k němu nevracej. Despotický manipulátor bez špetky sebevědomí.
Nesnaž se ho pochopit, takového nemůže pochopit nikdo :hug:. Vždycky bys všechno dělala špatně.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 29.11.17 13:48

Buď ráda, že je pryč z tvého života. A kdyby tě někdy přepadl smutek nebo dokonce v pomatení mysli bys uvažovala, že se k němu vrátíš, tak si tady přečti pár diskusí od holek, které sedí doma s miminem, provdané za žárlivého manipulátora, odříznuté od rodiny, kamarádů, z rodičáku táhnou celou domácnost a nemají jak a kam odejít.

Uživatel je onlineMart81
Závislačka 2762 příspěvků 29.11.17 13:50

@Sisi356 Gratuluji, že jste z takového vztahu odešla. Máte štěstí a můžete na sebe být hrdá, že jste to ukončila ještě včas. Ten člověk nepotřebuje vztah se ženou, ale odbornou pomoc.

bjetuschka
Závislačka 4638 příspěvků 29.11.17 13:51

Tak podle toho výčtu je to asi jasný :-) Je dobře, že už spolu nejste. A že je ti smutno? Evidentně jsi ho měla hodně ráda, tak to prostě nějakou dobu potrvá… Časem si najdeš jiného chlapa, lepšího :-)

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16505 příspěvků 29.11.17 14:05

@Sisi356
Nechal tě jako žabku nedovařenou. Buď ráda, kdyby tě dovařil, zničil by ti zbytek života. Manipulátor jak vyšitej. Nikdy se k němu nevracej. Nikdy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 14:46

Ahoj, přesne vím, o čem mluvíš. Právě žiju vztah s podobným manipulátorem a přemýšlím jak odejít, je to těžké a vím, že jiné řešení není. Já jsem od něj už jednou odešla po šílené hádce, já jsem mu dala facku a ne malou a on mi vrazil taky, ale takovou, že se mi udělalo černo před očima, choval se jako smyslu zbavený, sebral mi mobil aby mi vymazal vše co šlo vymazat ale protože se do něj nedostal, tak s ním tříškl o zem tak, že následná oprava byla dražší než novější typ telefonu… bohužel jsem udělala že jsem se k němu vrátila, Prosím nepište mi tu někdo jak jsem blbá, chybu si uvědomuji a lituji toho. Sice se od té doby chová hezky, ale vydřžímu to? Kontrolujeme mě stále - občas mi projede vše v mobilu od zpráv přes fotky, po výpis hovorů, když si s někým píšu, hned se dívá komu píšu a co píšu, ptá se proč si píšu s tou osobou (i když je to kamarádka)… proste si připadám porád hlídaná.

ze začátku byl milý hodný pozorný…pak se to obrátilo… bud ráda, že jsi odešla, udělala jsi dobře i když to bolí a je ti smutno. Smutno ti je proto, že jsi ho měla ráda a navíc tě zmanipuloval tak, že kolikrát jsi uvažovala že se vrátíš, nemám pravdu? Uvidíš, za chvíli poznáš někoho lepšího a budeš štastná. Přeji hodně štěstí

Sisi356
Nováček 3 příspěvky 29.11.17 14:46

Já jsem odejít nechtěla, měla jsem ho hodně ráda na to abych to udělala po tom všem co jsme prožili a vybudovali, proto mě překvapil rozchod z jeho strany, ale bylo vidět, ze si není jistý, ze neví co chce… jednou bylo že toho lituje, pak ze takhle to bude lepší když půjdeme každý svou cestou a pak zase, ze mu chybím že chce být v kontaktu. Mě to ničilo v jedné chvíli mi dá naději a pak zase nic. Nekontaktuji ho, nemám už sílu, vím ze to je takhle lepší a člověk musí jít dal…i on už nepíše.
Děkuji za vaše názory a podporu :hug:

Sisi356
Nováček 3 příspěvky 29.11.17 15:05
@Anonymní píše:
Ahoj, přesne vím, o čem mluvíš. Právě žiju vztah s podobným manipulátorem a přemýšlím jak odejít, je to těžké a vím, že jiné řešení není. Já jsem od něj už jednou odešla po šílené hádce, já jsem mu dala facku a ne malou a on mi vrazil taky, ale takovou, že se mi udělalo černo před očima, choval se jako smyslu zbavený, sebral mi mobil aby mi vymazal vše co šlo vymazat ale protože se do něj nedostal, tak s ním tříškl o zem tak, že následná oprava byla dražší než novější typ telefonu… bohužel jsem udělala že jsem se k němu vrátila, Prosím nepište mi tu někdo jak jsem blbá, chybu si uvědomuji a lituji toho. Sice se od té doby chová hezky, ale vydřžímu to? Kontrolujeme mě stále - občas mi projede vše v mobilu od zpráv přes fotky, po výpis hovorů, když si s někým píšu, hned se dívá komu píšu a co píšu, ptá se proč si píšu s tou osobou (i když je to kamarádka)… proste si připadám porád hlídaná.ze začátku byl milý hodný pozorný…pak se to obrátilo… bud ráda, že jsi odešla, udělala jsi dobře i když to bolí a je ti smutno. Smutno ti je proto, že jsi ho měla ráda a navíc tě zmanipuloval tak, že kolikrát jsi uvažovala že se vrátíš, nemám pravdu? Uvidíš, za chvíli poznáš někoho lepšího a budeš štastná. Přeji hodně štěstí
Úplně ti rozumím, taky jsem mu v jedné hádce dala facku, protože už jsem nemohla poslouchat co mi říkal, nedal se vůbec zastavit, když jsem ho prosila ať mě chvilku nechá samotnou… taky mi vzal telefon a pročítal sto let staré zprávy a urážel mě bez důvodu, nechtěl mě pustit z mistnosti. Chtěla jsem odejít předtím i sama, ale nedokázala jsem to…
Vím, co prozivas a držím palce, ať to zvládneš!

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 29.11.17 16:01

Mno, tři roky s velmi nezralých, zakomplexovaným individuem, co opravdu nezvládá základní partnerský vztah a ještě v tobě vzbudil pocit viny.

Dobré je, že pokud si teď neuděláš sama v sobě pořádek a nenaučiš se nějakému základními sebepřijetí, sebeúctě a tak, tak se ten přšítí chlap, co si sním začneš bude chovat stejně strašlivě. Pravda, tentokrát si s ním možná už to dítě pořídíš, protože mimísek ho přece změní a jen do té patologie ještě zatáhneš malé dítě…

Pokud chceš aby to tak nedopadlo a aby tvoje příští partnerství bylo s někým zralejším a psychicky vyrovnanějším, tak je potřeba se především srovnat sama se sebou.

Osobně bych jako nejefektivnější cestu viděla psychoterapii, zejména pokud vážně nemáš náhled na to, že bys měla být vděčná za to, že tím předchozím už nejsi a že spolu nemáte dítě.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >