Nezaplacené dane za rok 2018

Anonymní
26.3.21 13:56

Nezaplacené dane za rok 2018

Prosím anonymně a bez urážek… s hruzou jsem zjistila, že jsem za rok 2018 neodevzdala daně. Jsem zaměstnaná, ale v roce 2018 jsem měla brigádu (celkem za rok jsem si vydělala asi 40 tis) a tudíž mě zaměstnavatel nedělal daně, ale měla jsem si je dělat já.

Z práce mě samozřejmě strhávali jak daně tak i pojištění atd jen vlastně musím asi doplatit daně z té brigády? Stačí tedy si najít učet říct ji problem dodat jí papíry a poslat to dodatečně na FU? Tam se totiž nemužu vůbec od minulého týdne dovolat…

Bude z toho nějaká pokuta? Trnu hruzou…jak se to stalo ani popisovat nebudu radsi.
Jinak další rok sem brigádu neměla tudíž vše dělal zaměstnavatel.

Další věc je třeba z té brigády odevzdat něco na pojišťovnu? Čeká mě totiž za 3 měsíce operace, tak aby mě to nezamítli, že jsem z té brigády neodevzdala…

Je tu někdo znalý ideálně učetní kdo poradí? Bohužel sem to zjistila až minulý týden tento veliký kixs:(

děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7463
26.3.21 13:59

A ta brigáda byla na jakou smlouvu? Jelikož pokud třeba DPP a výdělky do 10 tis, tak zaměstnavatel strhnul už 15% srážkovou daň a hotovo a zdravotní by se u toho neřešilo vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7630
26.3.21 13:59

A ta brigáda byla na jakou smlouvu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 14:02
@Cenarius píše:
A ta brigáda byla na jakou smlouvu? Jelikož pokud třeba DPP a výdělky do 10 tis, tak zaměstnavatel strhnul už 15% srážkovou daň a hotovo a zdravotní by se u toho neřešilo vůbec.

@JancaS84 @Cenarius

popravdě nevím…byla jsem externí vázaný zástupce jedné firmy a měla jsem provize za každou smlouvu, takže asi DPČ? S tím, že jsem si měla po tom udělat ŽL, ale jelikož mě práce nebavila a hlavně to bylo nucení lidem, tak jsem skončila… jeden měsíc jsem měla třeba vydělek 15 000 kč, další měsíc jen třeba 8 tis… atd…

• Citovat
  • Nahlásit
7630
26.3.21 14:14
@Anonymní píše:
@JancaS84 @Cenariuspopravdě nevím…byla jsem externí vázaný zástupce jedné firmy a měla jsem provize za každou smlouvu, takže asi DPČ? S tím, že jsem si měla po tom udělat ŽL, ale jelikož mě práce nebavila a hlavně to bylo nucení lidem, tak jsem skončila… jeden měsíc jsem měla třeba vydělek 15 000 kč, další měsíc jen třeba 8 tis… atd…

A máš od toho aspoň výplatní pásky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 14:16
@JancaS84 píše:
A máš od toho aspoň výplatní pásky?

chodilo nám potvrzení do systému, kam už nemám logicky přístup, ale určitě když zažádám emailem mě pošle firma potvrzení… možná mám něco v emailu…

• Citovat
  • Nahlásit
7630
26.3.21 14:25
@Anonymní píše:
chodilo nám potvrzení do systému, kam už nemám logicky přístup, ale určitě když zažádám emailem mě pošle firma potvrzení… možná mám něco v emailu…

Zazadej si o potvrzení zdanitelnych příjmu za tu dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 14:33
@JancaS84 píše:
Zazadej si o potvrzení zdanitelnych příjmu za tu dobu.

s tím počítám a něco mám v emailu ale jde mě o to co dá l?

• Citovat
  • Nahlásit
7630
26.3.21 14:47
@Anonymní píše:
s tím počítám a něco mám v emailu ale jde mě o to co dá l?

Musíš si požádat i v tom druhým zaměstnání a podat daňové přiznání. Ale záleží jak ti byla srazena daň, pokud byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36663
27.3.21 08:19

Te pojistovny se neboj. Muzes mit dluh na pojistnem, ale stale jsi pojistena, hradi ti vsechno normalne. I bezdomovcum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat