Nezaplacené popelnice od dětství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 14:11
Nezaplacené popelnice od dětství

Dobrý den, mám takový - možná blbý, ale pro mě dost důležitý dotaz.
Mám trvalé bydliště na adrese kde už asi 10 let nebydlím. Odstěhovala jsem se s mamkou k jejímu příteli někam na ubytovnu, pak jsme bydleli pár let na takové dědině a nakonec zase na ubytovně.. jakmile jsem dodelala střední tak jsem se hned od mamky odstěhovala a začala žít jakoby odznova, akorát jsem si ještě nezměnila trvalé bydliště. Nedávno jsem zjistila, že se musí každý rok platit za popelnice (jo ve školách nás učí samé blbosti, ale základní věci se tam prostě člověk nedozví), a že i když mi nebylo 18let, tudíž je měla za mě platit Mamka, všechny ty nezaplacené sumy půjdou na mě. Chci se zeptat, kam přesně se nahlásit. Myslíte, že za to budou hodně velké úroky? A proč nepřišel žádný dopis nebo tak něco (neskrývali jsme se, platnou přechodnou adresu jsem vždycky kamkoli udávala). Mám v plánu se teď ještě jednou stěhovat z jednoho města do druhého už i s přítelem a nahlásit si nový trvalý pobyt.. tak ať vím co nás kdyžtak čeká… děkuji za rady/zkušenosti a snad tento dotaz nikoho nerozhořčí..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 14:18

Ještě chci dodat, že ty popelnice neplatila asi těch 10let… mě to nikdy nenapadlo, myslela jsem že to jde automaticky s nájmem / sipem…

Petula306
Kecalka 304 příspěvků 19.04.19 14:23

Třeba u nás se platí popelnice tam kde mám nahlášené trvalé bydliště. To mám momentálně u mamky, ale bydlím v pronájmu v jiném městě. Odpady platím tomu městu, kde bydlí mamka. 2 roky jsem je neplatila a exekučně si to strhli z účtu. Řeší se to na městském úřadě. Každá obec to má jinak - někde se platí za osobu, někde za popelnici.

Cenarius
Kecalka 303 příspěvků 19.04.19 14:25

Poptat se primo na mestskem urade/radnici. Nekdo tam bude kdo to vyrizuje a kdo vam rekne co a jak. A taky vam sdeli presne dluznou castku a kam ji zaplatit.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 19.04.19 14:27

No nazdar, mazej na městský úřad tam kde máš nahlášený trvalý pobyt zeptat se co a jak. Tohle není zrovna sranda.

Monchichik
Echt Kelišová 8279 příspěvků 19.04.19 14:29

Tak tebe nikdo nehonil, protože čekají, až ti bude 18, pak to začnou vymáhat po tobě…Máma neplatila ani za sebe? Kontaktuj ten úřad, kde jste bydlely, tam budou nedoplatky vedené a měli by ti říct, kolik dlužíš…

BaMaK
Závislačka 3014 příspěvků 19 inzerátů 19.04.19 14:32
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám takový - možná blbý, ale pro mě dost důležitý dotaz.
Mám trvalé bydliště na adrese kde už asi 10 let nebydlím. Odstěhovala jsem se s mamkou k jejímu příteli někam na ubytovnu, pak jsme bydleli pár let na takové dědině a nakonec zase na ubytovně.. jakmile jsem dodelala střední tak jsem se hned od mamky odstěhovala a začala žít jakoby odznova, akorát jsem si ještě nezměnila trvalé bydliště. Nedávno jsem zjistila, že se musí každý rok platit za popelnice (jo ve školách nás učí samé blbosti, ale základní věci se tam prostě člověk nedozví), a že i když mi nebylo 18let, tudíž je měla za mě platit Mamka, všechny ty nezaplacené sumy půjdou na mě. Chci se zeptat, kam přesně se nahlásit. Myslíte, že za to budou hodně velké úroky? A proč nepřišel žádný dopis nebo tak něco (neskrývali jsme se, platnou přechodnou adresu jsem vždycky kamkoli udávala). Mám v plánu se teď ještě jednou stěhovat z jednoho města do druhého už i s přítelem a nahlásit si nový trvalý pobyt.. tak ať vím co nás kdyžtak čeká… děkuji za rady/zkušenosti a snad tento dotaz nikoho nerozhořčí..

Bez se zeptat na úřad v místě trvalého bydliště. Vysvětlí jim situaci. Řekni, že se nechceš zbavit zodpovědnosti a popros o splátkový kalendář, nebo prominuti penále, případně i nějaké větší částky… Třeba to nějak půjde. Ona ta suma nebude nijak zavratna- my třeba platíme necelou petistovku za rok…

mgdln
Závislačka 4699 příspěvků 19.04.19 14:38

„Férově“ čekají, až penále a další vymyšlené sankce vyšplhají na 100 až 300 násobek směšně dlužné sumy a pak vypustí své poslušné lovné pejsky rasy Exekutor, aby tě oškubali.

Právní řád, že by se z něj jeden :poblion:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 14:38

Divný je, že už rok pracuji na HPP a ještě nikdo nic nestrhl :woman_shrugging:
A neplatila od té doby co jsme se odstěhovali z toho bytu kde mám doteď trvalé bydliště ani za mě, ani za sebe…

Monchichik
Echt Kelišová 8279 příspěvků 19.04.19 14:40
@Anonymní píše:
Divný je, že už rok pracuji na HPP a ještě nikdo nic nestrhl :woman_shrugging:
A neplatila od té doby co jsme se odstěhovali z toho bytu kde mám doteď trvalé bydliště ani za mě, ani za sebe…

Tak tě ještě asi nehledají, neprodali dluh. Začni se o to zajímat, domluvit se, splátkový kalendář atd…třeba ti odpustí i penále…

Monchichik
Echt Kelišová 8279 příspěvků 19.04.19 14:41

@mgdln Už se snad udělá něco s tím, aby za ten dluh byli zodpovědní rodiče, protože tohle je na hlavu postavené. Jak může dítě dělat dluhy? Má snad zákonné zástupce, tak je to jejich dluh.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.04.19 14:43

No je to úplně super jak to vymysleli -_-
A já teď budu muset lítat po úřadech abych zaplatila dluh, který jsem ani neudělala :woman_shrugging:

Monchichik
Echt Kelišová 8279 příspěvků 19.04.19 14:48
@Anonymní píše:
A já teď budu muset lítat po úřadech abych zaplatila dluh, který jsem ani neudělala :woman_shrugging:

Já to fakt vůbec nechápu…dítě nevydělává, má zákonné zástupce, ale dluhy jsou jeho? Zjisti výši dluhu a řekni matce, ať laskavě zaplatí, co si nasekala. Je mi jasné, že to neudělá. Ale ty neotálej, dluhy akorát narůstají. My tady platíme 700 kč za rok, tak by to nemusela být taková pálka. A vím, že se i odpouštělo penále, když to lidi do nějaké doby zaplatili.

Uživatel je onlinefree333
Generální žvanilka 24388 příspěvků 19.04.19 14:50
@Anonymní píše:

https://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?…

Tady podle tohohle článku se už snažili tomu zamezit, aby přešel dluh na děti, ale nevím z toho, jak to dopadlo, jestli to odsouhlasili… :nevim:

Musíš se tam co nejdřív zeptat, jak to je…

Je mi to líto, tohle si děti nezaslouží… :?

Monchichik
Echt Kelišová 8279 příspěvků 19.04.19 14:51

@free333 zatím to neodsouhlasili…a mluvilo se o tom, že to mají rodiče platit za děti do 15 let, což taky nechápu, proč ne do 18?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama