Poradna dentální hygienistky
Pavla Pilneyová DiS.
@Anonymní píše: Více
A jak to vnímá otec dítěte, ten je taky tak úzkostný? Anebo jsi se synem sama?
@Pavli2413 8 let mám psychické problémy, beru antidepresiva, občas rivotril na uzkost. Nejčastěji je to kvůli synovi.
Tak až budeš zase u psychiatra, tak mu řekni, že léčba nezabírá. Opravdu není normální takhle stresovat dítě kvůli zubnímu kazu.
@Anonymní píše: Více
Jsi statečná, že i s touto léčbou to nějak zvládáš. A ještě o tom dokážeš mluvit. Máš můj obdiv.
Bylo by lepší se spojit přes soukromou zprávu, tady začínají být reakce nehezké a to je to poslední co nyní potřebuješ. Pokud chceš, napiš mi přímo.
A kromě braní léků docházíte i na terapie? Psychiatr vám předepíše pilulky, což je taková první záchrana. Jenže jak se zastabilizujete, tak je nutné začít to řešit na úrovni terapie. Spousta věcí se dá vyřešit až do té míry, že léky už nebudete potřebovat… Ano, bude to asi chtít pozměnit léky. Ale nemělo by to tím končit. Cílem nikdy nemá být se doživotně cpát prášky… Jsou diagnozy, které jsou celoživotní. Nebo minimálně v současné době na ně tak nahlížíme. Je docela možné, že jim v budoucnu porozumíme jinak a přijdeme na to, jak je vyléčit. Nicméně zrovna úzkosti vůbec nemusí být doživotní záležitostí. Je to prostě neadekvátní reakce těla. Reagujete na neškodnou záležitost jako na velkou hrozbu. To je odnaučitelné… Pojišťovna vám zaplatí i online terapie, zvlášť když docházíte k psychiatrovi, tak toho využijte. Nemusíte tam jít osobně… Řešte to vy teď, ať to nedopadne tak, že si syn v dospělosti bude muset jít sednout do terapeutického křesla třeba s hypochondrií…