Nezvládám být matkou

Anonymní
4.8.15 20:18

Nezvládám být matkou

Dobrý večer,

jsem na pokraji sil… Mám 16 měsíčního chlapečka, který je opravdu hodně akční, takže ho musím mít neustále na očích. Vím, že je to naprosto normální, ale já už to prostě nezvládám. Nezvládám to, že je tu neustále neskutečný binec! Všude! Uklidím hračky a do 5 minut jsou OPĚT po celém bytě. Uklidím vyžehlené oblečení a při chvilce nepozornosti je vyházené ze skříně. Uklidím nádobí a za pár chvil se válí všude. Pojistky máme skoro všude, ale syn se všema dvířkama a šuplíkama tak dlouho lomcuje, že se lámou… Nechci tu být za hysterku nebo tak něco, vím, že to děti dělají, ale chlap přijde odpoledne z práce a tady do vypadá jak po výbuchu hirošimy /což si občas neodpustí říct/. Syn je navíc neskutečně vzteklý, když si vytáhne z myčky talíř a já mu ho v zápětí vezmu, protože by s ním házel o podlahu, je schopen se vztekat třeba 20 minut. Dnes to na mě všechno tak nějak dolehlo. Asi jsem špatná matka, když nezvládám jedno dítě. Přistihla jsem se, že poslední dobou na něho dost zvyšuju hlas, což dělat nechci. Neovládám se! Co mám dělat? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1219
4.8.15 20:20

Nejsi špatná matka, jen máš doma fracka… tohle je fakt příliš aby ti tak malé děcko dělalo takové peklo, doktorka na jeho přílišnou aktivitu nic neřekla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
4.8.15 20:22

Jej. víš, co potřebuješ? Klid, trochu klidu, nabal malého, manžela a vypakuj je na celodenní výlet z baráku. Nebo zapakuj sebe a dej si oraz ty.
Dítě nech se vzteká, ať si klidně lehne na zem a vzteká se do sytosti třeba hodinu, v tu chvíli ty máš klid, řev se nauč nevnímat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13052
4.8.15 20:23

Nech o víkendu alespoň na půl dne dítě manželovi a vypadni si vyčistit hlavu. fakt to pomáhá. a nebo odpoledne, předej dítě mezi dveřma a jdi na dvě hodinky klidně na procházku nebo zacvičit si. to hodně pomůže. Jinak klid, je to úplně normální stav. a to se ještě připrav na nastupující období vzdoru.
jinak hračky jsem vždy uklízela až večer, když dítě spalo. přes den to bylo plýtvání energií. a jinak taky pomáhá hodně utahat venku. ale to se teď v těch vedrech nedá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.8.15 20:25

@JaneDoe já jsem si myslela, že je to normální, že děti prostě dělají binec… takže jsem se jí nezmiňovala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
1219
4.8.15 20:27
@Anonymní píše:
@JaneDoe já jsem si myslela, že je to normální, že děti prostě dělají binec… takže jsem se jí nezmiňovala :roll:

no tohle mi přijde už hodně přes čáru, oblečení, nádobí a ty skříňky… hodně hyperaktivní… ale za to nemůžeš, určitě si to nedávej za vinu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 20:29

Ahoj zakladatelko, mam doma něco podobnýho, ale v holčičím podání. Zatim se tedy nevzteká nebo jen chvíli, ale jinak to samý v bleděmodrým. Některý děti jsou prostě víc akční, závidim maminkám, když vidim, že jejich dítě sedí třeba i několik minut na zadku a s něčim si hraje, to u nás neexistuje. Nemam sílu ji po stopadesáté něco zakazovat, páč prostě nic nepomáhá, takže jsem se rozhodla, že to prostě musim přežít a že se to určitě časem zlepší. Na bordel sem si taky zvykla, sem tam přes den něco sklidim, jinak až večer. Podle mě je nejlepší se stim smířit, lepší radu neznam. Přeju hodně sil :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Zdravím, tak já tě uklidním, tohle všechno znám..Malej už má 23 měsíců, ale tímto vším jsme si taky prošli, ještě něco z toho co píšeš dělá ted, ale jak je straší, tak už je s ním trošku lepší domluva, ale rozhodně nejsi špatná matka, že jsi z toho občas vyčerpaná, to já bývám taky a to děti miluji a jsem docela klidas, ale co mám malého tak mi ujedou dost nervy dost často :oops: Jistě někdo to nepochopí, bude psát, že je dítě nevychovaný a něco podobnýho, ale náš malej je naprosto zdravej, v pořádku, prostě živé, neposedné zvídavé dítě, to matky těch klidných dítek, co si pěkně hrají s jednou hračkou, pěkně sedí atd. nikdy nepochopí, takže hlavně klid, časem to bude lepší a lepší :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651

Tak pokud dítě dělá opakovaně bordel a nejde to s ním po dobrém, tak prostě ten hlas zvýšit budeš muset. Některé děti to prostě potřebují, aby se na ně houklo, že maminka není pro srandu králikům.
A když se chce vztekat, tak ať se vzteká - prostě se snažit to ignorovat. Třeba mu říct, že talíř není na házení, že by se rozbil a ty jsi mu ho sebrala, aby se nerozbil a on měl pak z čeho jíst. Takže se nic nestalo a on nemá proč plakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
4.8.15 20:30
@terinka4444 píše:
Jej. víš, co potřebuješ? Klid, trochu klidu, nabal malého, manžela a vypakuj je na celodenní výlet z baráku. Nebo zapakuj sebe a dej si oraz ty.
Dítě nech se vzteká, ať si klidně lehne na zem a vzteká se do sytosti třeba hodinu, v tu chvíli ty máš klid, řev se nauč nevnímat…

Přesně tak :palec:

@JaneDoe píše:
no tohle mi přijde už hodně přes čáru, oblečení, nádobí a ty skříňky… hodně hyperaktivní… ale za to nemůžeš, určitě si to nedávej za vinu

ale jdi ty… asi máš hodné děti… mně takhle malej vyvádí od 10m - tříská hlavou o něco, něčím do hlavy, hází věci atd atd, dr byla svědkem scénky a řekla mi na to, že to dělá hodně dětí a že bude temperamentní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
4.8.15 20:30

Nastavit pravidla a ty dodržovat. Důsledně. Jak je možné, že ti vyhazuje prádlo ze skříně? Některé věci dělat nesmí a musí mu to být jasné od začátku.
Hračky uklízejte spolu v klidu a chválit a chválit.
Nedovoluj mu všechno a klidně mu plácni, přes zadek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
4.8.15 20:31

@atominnka asi jo no… tohle mi přijde už fakt mazec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 20:32
@Anonymní píše:
@JaneDoe já jsem si myslela, že je to normální, že děti prostě dělají binec… takže jsem se jí nezmiňovala :roll:

Já si taky myslim, že je to normální, z toho časem vyrostou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22509
4.8.15 20:33

Jinak radímto, co ostatní - udělej si čas na sebe a vypadni z bytu/domu. A nauč se vztekání ignorovat. Vysvětluj, klidně občas zvyš hlas, pokud bude chtít něčím mlátit, seber to.. ale víc dělat nemůžeš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
4.8.15 20:35
@JaneDoe píše:
Nejsi špatná matka, jen máš doma fracka… tohle je fakt příliš aby ti tak malé děcko dělalo takové peklo, doktorka na jeho přílišnou aktivitu nic neřekla?

souhlas ;)

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama