Nikdo nechce dát samoživitelce podnájem

20.8.20 20:33

Nikdo nechce dát samoživitelce podnájem

Hezký večer,
jak jste jako samoživitelky našly podnájem?
Já mám stálou a slušně placenou práci ale jakmile se zmíním, že jsem sama tak mám smůlu. To už ženská nesežene v dnešní době pro sebe a děti bydlení nebo co? To se musí všechny házet do stejného pytle? To jako všechny samoživitelky žijí na ulici? :nevim: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
698
20.8.20 20:38

No upřímně je to riskantni pro majitele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
20.8.20 20:46

Tak neříkej, ze jsi sama ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
20.8.20 20:51

Pronajímáme dva byty studentům, asi bychom dali vždycky přednost jim před samoživitelkou. Nic konkrétně proti tobě, jen zkušenosti :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
20.8.20 20:52

Moje kamarádka je samoživitelka. A našla být úplně v pohodě přes bezrealitky.cz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2544
20.8.20 20:53

@veronika2000 musíš přes známost. Zájemců o byty je spousta, tak si nájemci radši vyberou nikoho jiného. Jestli tě to potěší, tak diskriminované nejsou jen samoživitelky, spousta majitelů nechce celkově děti nebo zvířata. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.8.20 20:53

Požádala jsem si o obecní byt, jako pracující matka s dítětem jsem byla rovnou nahoře a do roka (9 měsíců) měla byt který můžu mít nadoživotí a dělat si v něm co chci, nemusím se na blbou poličku ptát majitele. A ještě mám o polovinu nižší nájem než v komerčním pronájmu :nevim: :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
5792
20.8.20 21:02

Tak my mame volne dva byty 1kk, Praha, vybavene, jeden i s garazovym stanim a mame je oba uz 4 roky prazdne, protoze v dnesni dobe nam najemne nestoji za ty tahanice/handrkovani s najemci. A kdybysme to meli nastavene vnitrne jinak, tak samozivitelku bych jako najemkyni nechtela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3056
20.8.20 21:06

Máma 1+1 a už 5 let tam máme samozivitelku se synem. S nájmem se nespozdila ani jednou a v podstatě o ní ani nevíme. Nejspolehlivější nájemce, kterého máme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3397
20.8.20 21:09

Ja kdyz jsem domlouvala a podepisovala smouvu u najemniho bytu, tak se me vubec nikdo neptal, kolik nas v nem bude bydlet :nevim: Jinak nejsi sama, kdo je diskriminovan.. Nezadouci jsou take male deti a zvirata, nedejboze mit jiny odstin pleti.. Uplne nejlepší bys mela si zazadat o mestsky, obecni byt. Tam budes jako samozivitelka spis ve vyhode. Do ty doby u pribuznych nebo nejaka ubytovna no :nevim:

Příspěvek upraven 20.08.20 v 21:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
20.8.20 21:09

A divíte se? :cert: V dubnu jsme se rozhodli s manželem náš byt v Praze dát do pronájmy. Byt je na Hanspaulce krásná čtvrt, člověk ani nevnímá že je v hlavním městě, ceny bytů tam jsou poměrně vysoké. S manželem jsme náš byt chtěli dát za 20 000. Ozvala se mi paní na FB, že zaslechla ve školce do které syn chodil, že se chystáme náš byt dát do pronájmy. S manželem jsme si s paní domluvili schůzku, přišla se kouknout na byt s dcerou. Vylezlo z ní že je rozvedená, dělá zdravotní sestru takže nic moc peněz, že bydlí jak se dcerou tak se svým 14 synem v malým garsonce a synovi to začíná vadit. Lokalita se jí moc hodilo a líbilo. Nakonec z ní vylezlo že nám nebude schopná platit 20 ale zda by jsme neslevnili, že by se určitě vešla do 16 bez poplatků. Můj manžel samozřejmě ze začátku nechtěl, já matka jednoho dítěte navíc těhotná jsem za ní orodovala a prosila manžela ať jí dáme šance. Manžel nakonec jí zavolal, domluvil se s ní že by nastoupila od prvního května, že jí pomůže se stěhováním atd. Paní chtěla nový, věští sporák, manžel hodný ok není problém koupíme jí sporák. Měla přijet podepsat smlouvu, jednou se vymluvila ok nevadí, takhle se výmlouvala do poloviny května. Potom ke konci května, když už můj muž začal být docela naštvaní, paní se konečně dostavila k podpisu smlouvy, aspoň my jsme si to myslela. Vzala si sebou 14 leteho syna, který nám všechno v našem bytě PO REKONSTRUKCI skritizoval paní najednou si začala vymýšlet, že neví no, takový byt by mělo být ještě levnější atd.atd tvařila se jakoby jsme my jí náš byt vnucovali. Půl měsíce z naší dobré vůle držíme byt a ona odcházela s tím, že nám dá ještě vědět. Hnedka jí manžel slušně napsal, ať s naším bytem nepočítá. Dali jsme byt makléřce a do 14 dnů jsme měli byt pronajatý za původní cenu.
Od té doby jsem tak alergická na ty rádoby matky samoživitelky. Uděláte si dítě s někým kdo očividně zato nestojí, ale svět se mají po****. Už nikdy víc
Podotýkám byt byl rodině domě, která je udělaná pouze na dvě bytové jednotky se větší zahrádou a garážové stání

Příspěvek upraven 20.08.20 v 21:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
20.8.20 21:24
@Anonymní píše:
Požádala jsem si o obecní byt, jako pracující matka s dítětem jsem byla rovnou nahoře a do roka (9 měsíců) měla byt který můžu mít nadoživotí a dělat si v něm co chci, nemusím se na blbou poličku ptát majitele. A ještě mám o polovinu nižší nájem než v komerčním pronájmu :nevim: :kytka:

Obecní byt by měl být na určitou dobu, aby na něj měli nárok zase další v podobné situaci.. tyhle vyčůrané lidi úplně miluji :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5630
20.8.20 21:30
@BeNiPe píše:
Obecní byt by měl být na určitou dobu, aby na něj měli nárok zase další v podobné situaci.. tyhle vyčůrané lidi úplně miluji :palec:

Pleteš si městský být se sociálním bytem. Nevím, proč by v městském bytě nemohli bydlet I lidé, kteří normálně vydělávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5630
20.8.20 21:32

Bohužel v Cesku je nájemní amaterismus, takže diskriminaci čelí v podstate všichni, kteří mají děti, domácího mazlička nebo nezijou v páru. K tomu se přidají podmínky, že nesmí si tam člověk nahlásit TP (což je nelegální). Pokud mas problém najít bydlení, obrátila bych se na nějakou realitku a zadala jim, ať ti byt najdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
20.8.20 21:34
@Wani píše:
Pleteš si městský být se sociálním bytem. Nevím, proč by v městském bytě nemohli bydlet I lidé, kteří normálně vydělávají.

Nevím jak u vás, ale u nás se jsou městské byty ty “sociální”. Je na ně čekačka jako blázen a mají být pro potřebné a jen na přechodnou dobu. Samozřejmě toho jen všichni využívají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama