Notebook s dotykovou obrazovkou 14 palců - jaký vybrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucie.krajcarova
Kecalka 485 příspěvků 91 inzerátů 07.01.19 18:42
notebook s dotykovou obrazovkou 14 palců

Ahoj prosím dostal někdo třeba k Ježíšku notebook s dotykovou obrazovkou? nevím, jestli to je jen Yoga nebo to vyrábí i jiný výrobce. Já si vybrala notebook, který už skoro neprodávají, tak musím hledat jiný. máte prosím někdo takový notebook, jaký to je? díky.

Reakce:
pikola
Neúnavná pisatelka 19680 příspěvků 07.01.19 18:45

Mám HP Pavilion, ale bude větší

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 07.01.19 18:46

Mám dell s touch displejem, ale nevím jestli prodávají i nižší konfiguraci, ta moje stála už pěknou pálku

lucie.krajcarova
Kecalka 485 příspěvků 91 inzerátů 07.01.19 18:50

no potřebovala bych něco max. do 12 tisíc.

sucuba
Kecalka 259 příspěvků 07.01.19 18:58

Yogu si nekupuj, měla jsem ho týden, a šla jsem ho vrátit, protože i když v něm vlastně nic nebylo, tak se setkalo úplně všechno, už jen když jsi pohla myši tak to mělo asi sekundovou prodlevu, byla jsem z toho hrozně zklamaná, protože se mi líbilo to, že se dá použít i jako tablet… nakonec jsem se vrátila ke svému starému

lucie.krajcarova
Kecalka 485 příspěvků 91 inzerátů 07.01.19 18:59

@sucuba je fakt, že jsem nečetla dobré recenze na yogu 510. ale 310 ok, ale zas dost malá..

sepos
Kecalka 139 příspěvků 07.01.19 19:00

@lucie.krajcarova
Tak jsem se byl podívat na pracovní ntb a je to Dell Latitude 7390 Touch. Je teda skvělej, na cenu mrkněte tu netuším, dostávali jsme je ve firmě. :)

Prof. Farnsworth
Kelišová 5695 příspěvků 07.01.19 19:00

Tady máš odkaz na Alzu - 14" notebooky s dotykovým displayem, seřazené od nejlevnějšího:
 https://www.alza.cz/…18842920.htm#…

Tak to tady nějak ničí odkazy - ale na Alze se dá celkem jednoduše naklikat. K Vánocům jsem kupoval notebook jako dárek, a nejlevnější a největší nabídku měli právě na Alze.

Králičice
Extra třída :D 13289 příspěvků 07.01.19 19:42

Mám dell a za mě je dotykáč spíš na škodu.. Pořád na to lidi ještě nejsou zvyklí a když vám někdo něco vysvětluje, má tendenci sahat na monitor, což provádí nežádoucí akce.. :nevim:

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 07.01.19 21:26
@Králičice píše:
Mám dell a za mě je dotykáč spíš na škodu.. Pořád na to lidi ještě nejsou zvyklí a když vám někdo něco vysvětluje, má tendenci sahat na monitor, což provádí nežádoucí akce.. :nevim:

A naopak, když někomu něco vysvětluji já, divím se, že to nejde :D Ale za mě je to boží i na dokumenty, obcas i ke grafice

https
Kecalka 125 příspěvků 07.01.19 22:49

Já dotykáč mám, ale po nějaké době používání jsem tu funkci zakázal. Štvalo mne toto:

• kdykoliv mi chtěl někdo něco ukázat, tak nedopatřením něco odklepl, posunul atd.
  • často jsem někomu něco ukazoval já a efekt podobný
  • při čištění obrazovky od prachu jsem vždycky zapomněl, že je to dotykáč a jedním tahem si rozházel ikony po celé ploše :mrgreen:

Takže mě osobně více vyhovuje kombinace normální monitor, normální laptop a dotykovej tablet. Ale jak píše @Waterfall, jsou lidi kteří se to naučí používat a na nějakou drobnou grafiku to asi taky nemusí být špatný (ikdyž tak precizní jako grafický pero Wacom to asi nikdy nebude).

Vosma29
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 08.01.19 07:02

Tak v tomhle bych se šla zeptat na odborný fórum.

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 08.01.19 08:46

@https Myslela jsem spíše na přiblížení, pootočení objektu. Rozhodně ne na jakékoliv dělání, prstem se člověk prostě netrefí.

Ale pomůže to třeba i u blbosti typu kalkulačka, tuka se to tam rychleji.

https
Kecalka 125 příspěvků 08.01.19 09:09

@Waterfall
V nejhorším případě se ta „touch screen“ funkce dá vždycky vypnout. Takže si klidně nějakej dotykáč kup. Buď si na to zvykneš a bude to paráda, nebo to vypneš a je to :)

Za pár let už se stejně bude dělat 90% notesů jen s touto funkcí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >