Reklama

Nová práce a těhotenství - co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fanynka11
Povídálka 24 příspěvků 02.02.17 12:27
Nová práce a těhotenství co dál ?

Zdravím maminky. Mám dotaz 30 prosince jsem skončila u jednoho zaměstnavatele. V lednu jsem zjistila že jsem těhotná jsem ve 8tt a zítra nastupuji do nové práce. Nevím kdy v práci nahlásit že jsem těhotná mám strach že mě propustí platím hypotéku. Když mě náhodou propustí a pudu marodit mám nárok potom na mateřskou? mám odpracovaných 8 let. chtěla bych vydržet v práci po zkušební době ale to už budu v 5 měsíci. nevím jak to řešit. Můžete poradit? moc děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 02.02.17 12:37

Abys na mateřskou měla nárok, musíš na ni nastoupit do 180 dní od konce pracovního poměru. V práci to nahlásit teoreticky nemusíš vůbec, minimálně zatím.

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 02.02.17 12:40

@Nowuka2 Pokud trvalo poslední zaměstnání kratší dobu než 180 dní, tak je pak ochranná lhůta jen tak krátká, jak dlouho trvalo.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 02.02.17 12:40
@Litta píše:
@Nowuka2 Pokud trvalo poslední zaměstnání kratší dobu než 180 dní, tak je pak ochranná lhůta jen tak krátká, jak dlouho trvalo.

Tak dle toho že dělala 8 let předpokládám, že odmakáno má, ale jinak samozřejmě.

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 02.02.17 12:42
@Nowuka2 píše:
Tak dle toho že dělala 8 let předpokládám, že odmakáno má, ale jinak samozřejmě.

Jenže teď nastupuje do nové práce, takže se bude zohledňovat její délka. Píšu „poslední“.

fanynka11
Povídálka 24 příspěvků 02.02.17 12:43

Takže když tam ted oddělám třeba 3 měsíce a chtěli by mě vyhodit a šla bych marodit tak se do té doby teda vlezu abych mateřskou dostala chápu to dobře? :)

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 02.02.17 12:46
@Litta píše:
Jenže teď nastupuje do nové práce, takže se bude zohledňovat její délka. Píšu „poslední“.

No počkej, to mi chceš říct, že pokud by dělala 10 let, skončila a hned nastoupila jinam, bez jediného dne prodlevy na pracáku, tak už se jí ta lhůta nepočítá? Jsem si téměř jistá, že jde o pojištění celkově, ne z poslední práce.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 02.02.17 12:50
@fanynka11 píše:
Takže když tam ted oddělám třeba 3 měsíce a chtěli by mě vyhodit a šla bych marodit tak se do té doby teda vlezu abych mateřskou dostala chápu to dobře? :)

Pokud jsi zaměstnaná stále, tak ano. Prostě od posledního dne v práci do 180 dní musíš nastoupit na mateřskou - na tu se jde v období 6 až 8 týdnů před plánovaným termínem porodu.

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 02.02.17 12:54

@Nowuka2 No dobře, asi se to připočítá k té nové době:
„Vznikne-li ženě v ochranné lhůtě uvedené ve větě druhé znovu pojištění, ochranná lhůta po dobu tohoto nového pojištění neběží a nevyčerpaná ochranná lhůta z dřívějšího pojištění se připočítává k ochranné lhůtě získané na základě tohoto nového pojištění, a to nejvýše do celkové výměry 180 kalendářních dnů.“
Já to brala podle článků, kde je napsáno „poslední“, ale je potřeba se koukat do zákona.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 02.02.17 12:56
@Litta píše:
„Vznikne-li ženě v ochranné lhůtě uvedené ve větě druhé znovu pojištění, ochranná lhůta po dobu tohoto nového pojištění neběží a nevyčerpaná ochranná lhůta z dřívějšího pojištění se připočítává k ochranné lhůtě získané na základě tohoto nového pojištění, a to nejvýše do celkové výměry 180 kalendářních dnů.“
Já to brala podle článků, kde je napsáno „poslední“, ale je potřeba se koukat do zákona.

No ono by to bylo krajně nevýhodný, kdyby to bylo fakt z posledního zaměstnání :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62548 příspěvků 3 inzeráty 02.02.17 12:58
@Litta píše:

Připočítá se to v případě, že byla prokazatelně těhotná při ukončení toho předchozího zaměstnání, jinak ne.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 02.02.17 13:00
@j.a.n.i1 píše:
Připočítá se to v případě, že byla prokazatelně těhotná při ukončení toho předchozího zaměstnání, jinak ne.

Takže v případě otěhotnění ve zkušební době smolík?

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 02.02.17 13:02

Pak by mě tedy zajímalo, jak to je s tím započítáním úspěšně ukončeného studia do té 270denní lhůty. Pokud pak absolvent nastoupí nejen do zaměstnání (bude mít tedy na mateřskou nárok), ale zároveň i na další stupeň vzdělání (třeba Mgr.), jestli se tím to ukončení přebije, nebo je to OK. :think:

fanynka11
Povídálka 24 příspěvků 02.02.17 13:02

Takže co mám ted dělat abych teda něco dostala nejlépe dělat až co budu moct?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 02.02.17 13:04
@fanynka11 píše:
Takže co mám ted dělat abych teda něco dostala nejlépe dělat až co budu moct?

No v případě, že nebudeš mít žádný zdravotní problémy, tak zůstat v práci :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama