Reklama

Tloušťka dělohy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 08:55
Tloušťka dělohy

Ahoj všem, mám za sebou dva císaře, oba akutní (2012 a 2014). První byl pro preeklampsii v 35tt a druhý porod mi zkoušeli vyvolat v 38 tt, abych rodila přirozeně. Při kontrakcích začal mít syn špatné ozvy a mne začala bolet jizva (za celé těhotenství nezabolela). Tak se rozhodli pro akutního císaře. Po operaci za mnou přišla na JIP doktorka a říkala, že jsem měla velké štěstí, že děloha byla jak papír a při normálním porodu by praskla. A že třetí těhotenství nedoporučuje. Manžel se ptal, jak je to možné když mi dělali měření jizvy a ta byla dle utz v pořádku. Ona říkala, že tohle se zjistí až při samotné operaci. Nyní jsem neplánovaně v 5 tt a rozhodujeme se, co dál…pocitově, finančně bychom třetí dítě zvládli, ale zdravotně se bojíme…včera jsem byla na konzultaci v nemocnici, doktorka říkala, že jizva vypadá ok a že nevidí důvod, proč by těhotenství nemělo dopadnout dobře…
ALE při druhém těhu byla veškerá měření jizvy v pořádku ale děloha ne (navíc byla prý srostlá k močovému měchýři, operace náročná, to vše zjistili až při operaci)…prostě mám hrozný strach, že by to děloha nevydržela a praskla dřív a mimi by nebylo možné zachránit, či by se narodilo postižené…a to bych si vyčítala víc než nyní interrupci, kterou zvažujeme.
Existuje nějaký přístroj, který mi změří nejen jizvu ale i tloušťku dělohy?
Prosím anonym kvůli rodině, která zatím nic neví.

Reklama

Reakce:

Ivulenka
Kelišová 5333 příspěvků 02.02.17 09:27

Já teď v prosinci měla druhou sekci a stejně jako Tobě mě doktor u operace řekl, že mám velké štěstí, že už skrz dělohu dceři prosvítaly vlásky jak byla tenká a třetí těhotenství velice nedoporučuje, že by to bylo velké riziko pro mě i to dítě. Třetí dítě u nás není v plánu, ale člověk nikdy neví… tak mě taky zajímá jaké mají ostatní maminky zkušenosti. A držím palce ať je vaše rozhodnutí správné.

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9623 příspěvků 02.02.17 09:56

Mne dělohu měřili při screeningu - kvůli komplikacím. Takže to jde. Ale děloha se během těhotenství mění a to co změří teď nemusí za tři měsíce platit. Možná bych se zkusila zeptat přímo v rizikové poradne třeba u apolinare - tam by mohli mít více zkušeností a poradit

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama