Tloušťka dělohy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 08:55
Tloušťka dělohy

Ahoj všem, mám za sebou dva císaře, oba akutní (2012 a 2014). První byl pro preeklampsii v 35tt a druhý porod mi zkoušeli vyvolat v 38 tt, abych rodila přirozeně. Při kontrakcích začal mít syn špatné ozvy a mne začala bolet jizva (za celé těhotenství nezabolela). Tak se rozhodli pro akutního císaře. Po operaci za mnou přišla na JIP doktorka a říkala, že jsem měla velké štěstí, že děloha byla jak papír a při normálním porodu by praskla. A že třetí těhotenství nedoporučuje. Manžel se ptal, jak je to možné když mi dělali měření jizvy a ta byla dle utz v pořádku. Ona říkala, že tohle se zjistí až při samotné operaci. Nyní jsem neplánovaně v 5 tt a rozhodujeme se, co dál…pocitově, finančně bychom třetí dítě zvládli, ale zdravotně se bojíme…včera jsem byla na konzultaci v nemocnici, doktorka říkala, že jizva vypadá ok a že nevidí důvod, proč by těhotenství nemělo dopadnout dobře…
ALE při druhém těhu byla veškerá měření jizvy v pořádku ale děloha ne (navíc byla prý srostlá k močovému měchýři, operace náročná, to vše zjistili až při operaci)…prostě mám hrozný strach, že by to děloha nevydržela a praskla dřív a mimi by nebylo možné zachránit, či by se narodilo postižené…a to bych si vyčítala víc než nyní interrupci, kterou zvažujeme.
Existuje nějaký přístroj, který mi změří nejen jizvu ale i tloušťku dělohy?
Prosím anonym kvůli rodině, která zatím nic neví.

Reakce:

Ivulenka
Kelišová 5337 příspěvků 02.02.17 09:27

Já teď v prosinci měla druhou sekci a stejně jako Tobě mě doktor u operace řekl, že mám velké štěstí, že už skrz dělohu dceři prosvítaly vlásky jak byla tenká a třetí těhotenství velice nedoporučuje, že by to bylo velké riziko pro mě i to dítě. Třetí dítě u nás není v plánu, ale člověk nikdy neví… tak mě taky zajímá jaké mají ostatní maminky zkušenosti. A držím palce ať je vaše rozhodnutí správné.

Tichošlápek
Extra třída :D 10474 příspěvků 02.02.17 09:56

Mne dělohu měřili při screeningu - kvůli komplikacím. Takže to jde. Ale děloha se během těhotenství mění a to co změří teď nemusí za tři měsíce platit. Možná bych se zkusila zeptat přímo v rizikové poradne třeba u apolinare - tam by mohli mít více zkušeností a poradit

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >