Nová střecha - rady a zkušenosti

10
22.9.20 10:41

Nová střecha - rady a zkušenosti

Zdravím všechny, rozebírá se tu kde co, tak jsem si řekla, že se zkusím zeptat :)
Vybíráme novou střechu a nemůžeme se s manželem shodnout kterou. Mně se třeba líbí Tondach Stodo, manžel zase spíš zbrojí pro Bramac. Řešíme jestli spíš pálené tašky nebo betonové. Jakou máte střechu vy, kterou byste případně doporučili/nedoporučili. Jakou jste volili povrchovou úpravu? Děkuji všem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2725
22.9.20 11:16

Chlap je střechař, můžu se ti poptat na názor :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
22.9.20 13:26

Lepší je hladká, na hrubé se ti po pár letech může udělat mech. Co jsem slyšela, tak je prý snad lepší Bramac.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
22.9.20 20:46

Záleží na tom, zda je to novostavba a nebo rekonstrukce. Zásadně nedoporučuje dávat na starou vazbu tašky. Protože to je zbytečné zatěžování starých krovů. V tom případě je zlatá střední cesta taškoplech, který vypadá velmi hezky :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725
22.9.20 20:48
@Ju21na píše:
Lepší je hladká, na hrubé se ti po pár letech může udělat mech. Co jsem slyšela, tak je prý snad lepší Bramac.

Bramac časem křehne, ráda praská. Cenově je lepší KM Beta, je to stejný výrobce a ty tašky jsou stejné, aj do sebe pasujou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
22.9.20 21:01
@HoPy píše:
Zdravím všechny, rozebírá se tu kde co, tak jsem si řekla, že se zkusím zeptat :)
Vybíráme novou střechu a nemůžeme se s manželem shodnout kterou. Mně se třeba líbí Tondach Stodo, manžel zase spíš zbrojí pro Bramac. Řešíme jestli spíš pálené tašky nebo betonové. Jakou máte střechu vy, kterou byste případně doporučili/nedoporučili. Jakou jste volili povrchovou úpravu? Děkuji všem :)

Stačí se podívat na, stará stavení z 1 republiky, a je jasno. Taškoplech moc dobrá, věc pro toho kdo se urychleně chystá do hrobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
25.9.20 17:59

@Dědek 66 Proč pro toho, kdo se chystá do hrobu? 8o
My bychom chtěli měnit střechu příští rok. Zvažujeme plechovou k vůli ceně. Pálené tašky jsou děsná suma. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
25.9.20 21:13
@impossible píše:
@Dědek 66 Proč pro toho, kdo se chystá do hrobu? 8o
My bychom chtěli měnit střechu příští rok. Zvažujeme plechovou k vůli ceně. Pálené tašky jsou děsná suma. :think:

Pálená taška, zrovna zázrak není. no bejvávalo. Dřevo zůstává.?? Střechu si dělám, na celý, život. A né že za 15 let mám, zase problém!!! Děsím se že bych, to musel někomu, zadat. Mám jí 35 let, a rozhodně, dalších 35 musí přežít, což u mě nepřipadá v úvahu :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
25.9.20 22:07

@Dědek 66 Krovy zůstanou. Plechová k vůli ceně. Třeba KM Beta by nás vyšla na půl mega. Mně je to celkem fuk co tam bude. Snad nebude až tak hlučná, jak někdo říká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.10.20 12:37

Taky jsme tohle léto vybírali novou střechu, nakonec jsme zvolili Tondach. Možná vám pomůže tento článek https://radcebydleni.cz/…-novostavbu/

Drahá tedy byla, ve srovnání třeba s plechovou, ale doufám, že máme vystaráno a novou střechu budou řešit až naše vnoučata :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama