Novorozenec - ABKM

Anonymní
13.3.21 09:38

novorozenec - ABKM

Ahoj, můj dvoutýdenní syn má hleny ve stolici. Předpokládám, že se jedná o ABKM, s doktorkou to budu řešit. Může se takto projevovat i jiná alergie? Například na vejce nebo nějaké maso? Mléko jsem už se stravy vyřadila, na co dalšího si dát pozor z hlediska diety? Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
490
13.3.21 10:35

Skoro každé mimčo čerstvé narozené reaguje nezralosti střev na mm či um změnou stolice a v drtivé většině případů to alergie nejsou. Pokud sama alergii nemáte na nějakou potravinu či partner, zbytečně držíte dietu, riziko je zanebdatelne. Streva jsou nezrala. Moje starší měla hleny i zelenou stolici, bezmlecna dieta bez efektu znatelneho. Alergii žádnou nemá. Mladší tříměsíční má hleny pořád, ale stolici žlutou. chlap má potvrzenou alergii na mleko z krve a dělá mu mléko zle v žaludku. Ty alergie se hodně precenuji a zapomíná se, že střeva jsou nezrala a prostě se učí zpracovávat potravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4199
13.3.21 10:43

ABKM se projevuje až ve 2-3 měsících, takže bych automaticky nepredpokladala a rozhodne bych hned neprestala jist. Zdravá a vyvážená strava je pro matku nejdůležitější. Střeva jsou nezrala, nasad nějaká probiotika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
13.3.21 13:34

Určitě není pravda, že hleny ve stolici jsou normální. Ani to, že se abkm projevuje až ve 2 nebo 3 měsících. Syn měl v podstatě od narození hleny a krev ve stolici, vyrazku a hrozně brečel. Ve 3 týdnech doktorka zmínila abkm, ihned jsem vysadila veškeré mléčné výrobky, i všechno, co by mohlo obsahovat stopy mleka. A do cca do 3 až 4 týdnu jsme doma najednou měli spokojene dítě bez prujmu, bez vyrazky a bez hlenu a krve ve stolici. Teď má přes 4 roky a vyklubala se z toho intolerance laktozy. Takže ja být tebou vysadim mlíko a počkám aspoň ty 3 týdny. Zkus mlíko nenahrazovat sojovyma věcí a, protože alergie na mlíko se prý ráda krizi i s tou sojou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
13.3.21 14:28

No, já teda nevím jestli se alergie přeceňují, ani bych neřekla že se ABKM projevuje až ve 2-3 měsících…
Naší dceři ABKM diagnostikovali ve 2 týdnech - měla krvavý hlen ve stolici a byla osypaná. Hned ji dali speciální mléko neocate a bylo to dobrý. Samozřejmě ta alergie může přejít až střeva dozrají, u nás to bylo cca ve 4 měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat