Novorozenec chce neustále kojit

4
28.10.20 19:56

Novorozenec chce neustále kojit.

Zdravím maminky :)

předpokládám, že podobná konverzace tu už je ale raději se zeptám přímo, protože už začínám být docela zoufalá. Je to moje první dítko a tak je vše pro mě nové.

Mám 17 denní holčičku, kterou plně kojim. Mléko evidentně mam neboť slyším jak poliká a mléko mi teče i samovolně. V porodnici mi říkali, že mám budit k jídlu každé 2 - 3h. Přes den je to ok. Když spinká tak jí vzbudím, nakojím a je klid. Jenže jak padne cca 6 h večer, tak nemá nikdy dost… a táhne se to až do ranních hodin. abych to lépe vysvětlila, tak já jí nakojim, ona po 15 min usíná a když jí poté chci uložit do postýlky tak se probere a začne jančit a natahovat se po prsu. To celé se opakuje stále dokola několikrát. Takže nakonec mě příjde, že kojim i 3 hodiny a ne a ne jí uspokojit :( Jsem z toho už uplně hotová. Ne jen že teda spim každý den tak 4 hodiny ale šíleně mě bolí už i prsa :(.
Nevíte čim by to mohlo být :(? Samozřejmě se s ní i mazlim a veškerý čas je jen a jen o ní… ale tohle mi příjde nějaký divný. Dr mi řekla, že mam být trpělivá a to je celé :(. Děkuju za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19690
28.10.20 19:59

A dat dudlik? Ja mela neco podobneho, nakonec sem syna vzala k sobe do postele a on se obslouzil sam a ja u toho napul spala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5533
28.10.20 20:00

Když spí tak spi taky a jestli pěkně pribira tak ji nebuď. Co dudlik místo prsa? To vypadá, že to má spís jako uklidnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
28.10.20 20:03

Neni s ni nic, je to normalni, mlade savce proste. potrebuje v noci sat, aby se uklidnila, ze tam s ni porad jsi. Mela jsem to stejne, jestli ti muzu poradit, vykasli se ted na postýlku, kup zabranu na postel a spi s ni v noci v posteli. Za chvili ji prilozis v polospanku a ani nebudes vedet a nebude z tebe chodici vycerpani. Neni to na veky, brzy se nauci usnout a citit se v bezpeci. P. S. ted to docitam a pises, ze se vzbudi jakmile ji zkusis dat do postylky, podle me by ti v posteli i spala lip a dyl. Takhle male deti maji jine spankove cykly, kdyztak pogoogli a trefit se do chvile, kdy spi dost tvrdě na presun bylo pro me takrka nemozne, plus maji ten padaci reflex a musela bys ji presunovat zavinutou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
28.10.20 20:04

Může jít o tzv. růstový spurt ve 3 týdnech.. je to psychický boj, vydrž, nodstavuj mimi, nedokrmuj umělým mlékem, pokud prospívá…mimi v tomhle období hodně roste a má pořád had.. je to otázka pár dní. Určitě ale zkus vydržet s dalším kojením za hodinu, jinak ti prsa upadnou a nestihne se v nich nic vytvořit ;) Hodně pít, kojící čaj, na poškozený prsa je skvělý balzám na bradavky od weledy. Zkus tu hodinu přečkat s dudlíkem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
28.10.20 20:05

Jo a v noci nebud proboha, kdyz bude spat, dekuj bohum a spi taky. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
28.10.20 20:07

Ještě mě napadá, spí zavinutá, svázaná v zavinovačce? Ručky podél těla? Miminka to mají ráda :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
28.10.20 20:14

Dudlík jsem zkoušela. Většinou ho mrška vyplivne :D. Jinak do zavinovačky jí dávám ale asi dost blbě, protože ty ruce má vždycky hned venku :D :D.
Přiznám se, že dvakrát jsme jí umělé dala. Byla jsem tak hotová, že jsem potřebovala chvilku klidu a spánku. Postýlku máme přístavnou k naší posteli a když je nesvá a nemuže spát, tak si jí k sobě beru. Je pravda, že hned usne a spí. Ale to kojení mě fakt hlava nebere…:D říkám si, že takhle brzo praskne… Má 3 kg a cpe se jak ďas :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
28.10.20 20:32
@Veselka90 píše:
Dudlík jsem zkoušela. Většinou ho mrška vyplivne :D. Jinak do zavinovačky jí dávám ale asi dost blbě, protože ty ruce má vždycky hned venku :D :D.
Přiznám se, že dvakrát jsme jí umělé dala. Byla jsem tak hotová, že jsem potřebovala chvilku klidu a spánku. Postýlku máme přístavnou k naší posteli a když je nesvá a nemuže spát, tak si jí k sobě beru. Je pravda, že hned usne a spí. Ale to kojení mě fakt hlava nebere…:D říkám si, že takhle brzo praskne… Má 3 kg a cpe se jak ďas :D

To je úplně normální, časem se to upraví. Večer to bývá náročné, bolí je i bříško a pitím. se uklidní. A nebudit, když spí nech spát a taky spii!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
28.10.20 20:35

Mladší byla to samé, nešlo o jídlo ale o kontakt. Byla jsem fakt vytrvalá v mé představě, že bude spát v přisunuté postýlce, no, že kdykoliv bude aspoň na chvilku spát kdekoliv jinde než na mě u prsu. Dokonce jsme se na ní chvíli střídali, do půlnoci choval na ruce taťka, pak jsem přebírala pokusy o přeložení do postýlky já, dopadlo to akorát příspěvky na eMimino od 2 do 5 ráno. Nakonec jsem rezignovala a prostě jsem ji vzala do postele, jakmile odpadla od prsa, tak jsem se jen poodsunula, když se probudila na kojení, tak jsem ji přeskočila na druhou stranu a to samé… Jediná šance jak se trochu vyspat na několik dalších měsíců :pankac: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
28.10.20 21:04

@Akve a když kojite v leže v posteli… jak se to pak dělá s odrihnutim a prebalenim? Chapu, že přebalování klido pocka ale to odrihnuti… trochu bych se bala aby se nezadavila 8o. A dá se takhle male miminko kojit v leže? Neni to spis pro větší deti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
28.10.20 21:18
@Veselka90 píše:
@Akve a když kojite v leže v posteli… jak se to pak dělá s odrihnutim a prebalenim? Chapu, že přebalování klido pocka ale to odrihnuti… trochu bych se bala aby se nezadavila 8o. A dá se takhle male miminko kojit v leže? Neni to spis pro větší deti…

Tohle je asi hodně individuální, jsou děti, co kajdí po/při každém kojení a to se prostě přebalit musí, jsou děti, co nic a přebalovací intervaly jdou protáhnout nebo to udělat před kojením. A to samý s tím ublinkavanim, starsak byl na UM a toho jsme odříhávali dle všech předpisů, mladší kojená asi tolik vzduchu nenabíral, nebo nevím, že začátku jsem se snažila, ale na bolebruchy netrpěla (ukázalo se, že řve jen tou samotou), na odrihnuti jsem s ní čekala klidně 15 minut a nic, ublinkavala výjimečně a polohovala jsem ji na spaní striktně na bok. Zkrátka u nás to byl jediný způsob jak mohla přežít ona a zároveň i já :nevim: Kojení na boku jsem musela ze začátku trénovat, při tom prvním nalití mi to taky moc nešlo, ale časem se to poddalo. Jak jsem psala, my dost dlouho zkoušeli klasiku, takže úplně od porodnice jsem to taky nepraktikovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
717
28.10.20 21:23

Nepřendávat do postýlky, ale nakojit v leže v posteli a nechat jí u sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60894
28.10.20 21:40

Podle mě chce spíš nosit, chovat.. Bolí ji brisko.. To bývá večer. Hladem to nebude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
28.10.20 21:54
@Veselka90 píše:
@Akve a když kojite v leže v posteli… jak se to pak dělá s odrihnutim a prebalenim? Chapu, že přebalování klido pocka ale to odrihnuti… trochu bych se bala aby se nezadavila 8o. A dá se takhle male miminko kojit v leže? Neni to spis pro větší deti…

Když usnuli tak jsem krknout nedala. :nevim: přebalila jsem před tím. Přežily to obě děti. Pokud teda s tím nemají problém, jako že nezvraci nebo tak. Kojila jsem vždycky v leže, jen venku nebo tak v sedě ;) vlastně jsem první měsíc bydlela v posteli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama