Problém s kojením u 2týdenního miminka

Anonymní
28.10.20 18:59

Problém s kojením u 2 týdenního miminka

Zdravím, mám menší problém s kojením. Máme 2 týdenní holčičku. Můj problém spočívá v tom, že se mi nalejou prsa mlékem, je to opravdu bolestivé, přikládám teda malou na nakojeni, jenže odmítá :zed: musím teda sáhnout po odsavacce, jenže to se mi pak mléko nestihne vytvořit a malá ma pak hlad :think: je možné mléko odsat, uschovat a pak dát po kojení ještě to odstrikane? Když ji nestačí z prsa?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2488
28.10.20 19:02

Ja tomu nerozumim… jak casto kojis a kdy mezi tim odsavas? Proc odsavas uplne a ne jen do ulevy? Cim je vyssi poptavka (vcetne odsavacky), tim je vetsi tvorba (=nalita a bolestiva prsa). Odstrikej jen do ulevy a koj na pozadani. Jinak ano, odsate mleko muze byt v lednicce tusim 24hodin a nebo ho muzes dat do mrazaku. Pak pouzit v pripade potreby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
28.10.20 19:07
@Anonymní píše:
Zdravím, mám menší problém s kojením. Máme 2 týdenní holčičku. Můj problém spočívá v tom, že se mi nalejou prsa mlékem, je to opravdu bolestivé, přikládám teda malou na nakojeni, jenže odmítá :zed: musím teda sáhnout po odsavacce, jenže to se mi pak mléko nestihne vytvořit a malá ma pak hlad :think: je možné mléko odsat, uschovat a pak dát po kojení ještě to odstrikane? Když ji nestačí z prsa?

Tak zkus odsát jen úplný minimum, jen aby se to nedělali zatvrdliny a neměla si zánět a až si malá řekne tak jí normálně nakoj. Ono totiž když odsáváš tak o to víc se to to mléko tvoří a proto se ti ty prsa nalevají tolik. Ono si na začátku kojení, ono se to tvoření mléka postupně upraví podle toho jak bude malá potřebovat. Vážně zkus odsávat co nejmenší množství mléka, jen aby tě ty prsa nebolela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 19:08

@luci.no kojím co 3-4 hodiny, podle toho jak se malá vzbudí. Jenže mezitím mě vždycky začnou prsa bolet. :oops: ostrikavam úplně, protože když jednou začnu tak mi mléko nepřestane kapat, dokud neodkape. Takže pak mám akorát mokrou celou podprsenku i přes vložky

• Citovat
  • Nahlásit
542
28.10.20 19:09
@Anonymní píše:
@luci.no kojím co 3-4 hodiny, podle toho jak se malá vzbudí. Jenže mezitím mě vždycky začnou prsa bolet. :oops: ostrikavam úplně, protože když jednou začnu tak mi mléko nepřestane kapat, dokud neodkape. Takže pak mám akorát mokrou celou podprsenku i přes vložky

Lepší mokrá podprsenka než hladové dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2488
28.10.20 19:11
@Anonymní píše:
@luci.no kojím co 3-4 hodiny, podle toho jak se malá vzbudí. Jenže mezitím mě vždycky začnou prsa bolet. :oops: ostrikavam úplně, protože když jednou začnu tak mi mléko nepřestane kapat, dokud neodkape. Takže pak mám akorát mokrou celou podprsenku i přes vložky

To je ale normalni, ze mleko tece a kolikrat ma zenska mokre i triko. Ono se to casem ustali, ted neodsavej a jen co nejmene odstrikej. Bude to treba 2 dny neprijemne, ale srovna se to. Jen bacha na zanet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.10.20 19:12

@Kaktusanda ano, ale mléko kape v takovým množství, že stejně odkape.

• Citovat
  • Nahlásit
2488
28.10.20 19:14
@Anonymní píše:
@Kaktusanda ano, ale mléko kape v takovým množství, že stejně odkape.

Tak si porid sberac materskeho mleka. Zkusenost s nim ale nemam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
28.10.20 19:33

Taky jsem byla pořád durch mokrá. Asi až do 5.měsíce :lol:. Odstříkej jen trochu, ještě než se ti prsa úplně napnou nebo lépe, nachystat odsávačku, jak se malá vzbudí, trochu odsát a strčit do pusinky. Ono se to srovná :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8483
28.10.20 19:41

To je ale blbost, že by ti odkapalo všechno mléko. Takhle to nefunguje.
(ono kape normálně, to je úplně běžné, ale „neodkape“ všechno! To není kohoutek s vodou ;-). )

To, co teď děláš, ti tvoří laktaci na dvě mimina!!

Vyhoď odsávačku a když máš bolestivá prsa, tak si vlez do sprchy, nahřej je a prsty celá promačkej, odstříkej trošku ručně a promasíruj, aby prsa změkla. Pak můžeš nakojit.
Odsáváčka to celé akorát narušuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama