Přechod z MM na UM - strach

Anonymní
27.10.20 15:31

Přechod z MM na UM - strach

Ahoj maminky :mavam:

dotaz míří hlavně na ty z Vás, které jste z kojení přešly na UM. Z důvodu mých zdravotních problémů - poporodní deprese a synových - ppotravinové alergie zkoušíme přejít na UM Neocate.

U nás je prso a kojení mimo jiné také utišovací prostředek…jak jste to dělaly v noci na uspávání, když rostly zuby, miminko mělo nějaké trápení? :think:

Malý se mi budí přes noc dost často a u kojení usne, nedokážu si představit, že ho pokaždé musím pracně uspávat. Nebo usne i u flašky? Jak je to potom s odbrkáváním?

Děkuji za všechny vaše postřehy :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1944
27.10.20 15:48

Syn usnul i u flašky ;)
Hlavně aby si zvyknul na tu chuť Neocatu, protože nic hnusnějšího jsem v životě nepila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
27.10.20 16:08

Přecházeli jsme taky z MM na Neocate. Vzal to nakonec celkem bez problémů, třetí den už pil, to co měl. Přijetí ale hodně záleží ma věku - hodně se píše, že starší děti ho u nechtějí. Usíná mi u flašky, když se v noci vzbudí a není čas na jídlo, usne mi buď v náručí nebo vedle mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 16:17

@Neferah

Malý má 5 měsíců, jiná speciální mléka také plival, ale dnes vypil prvních 120 ml a ani nemrkl, tak snad si to nerozmyslí :lol: akorát si po vypití asi třikrát ublinkl, je to běžné? dříve jsem ho také krmila z lahvičky, ale vždy MM a tam si jen odbrkl a byl v pohodě :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
99
27.10.20 16:45

Jo, jakmile jsem ho převedla, ublinkával víc. Ale on si to zhoršoval tím, že se kolem čtvrtýho měsíce už uměl otáčet na bříško a na zádech prostě nechtěl být ani po jídle. Kvůli blinkání jsem ho kvůli tomu přestala i odříhávat, bylo to horší a bříško ho nijak nebolí - ale fakt je, že nemá normální lahev, ale od začátku používáme lahev pro kojený děti, takže toho vzduchu do sebe nedostane tolik. Jinou prostě ani teď po dvou měsících nechce, neumí z ní pít.
Ale teď je mu půl roku a celkově se to ublinkávání zlepšilo, podle mě je to hodně o věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
27.10.20 21:27

Taky jsem přestala kojit z psychických důvodů. Nakoupila jsem savicky od Medely (calma), prý se z nich pije podobně jako z prsu, malá flašku v pohodě přijala a překvapilo mě, že jsem na ni nepozorovala vůbec žádnou újmu z toho, že už prso nedostává.
S usínáním si vytvoříte jiné rituály a taky může být po UM syté a noční svačinky třeba nebudou tak časté.
Mimochodem jakmile jsem se zbavila mlika, zbavila jsem se i nervů a zpětně absolutně nechápu, jak jsem z každé maličkosti mohla mít takový kolaps.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
28.10.20 01:05

@Tarlin Jen pro zajímavost. Tu Medelu jste používali pořád, dokud měla lahvičku nebo si nakonec nechala dát jinou?
Nemáme přímo Medelu, ale něco typově podobnýho a průběžně zkouším i jiný lahvičky, co víc samy tečou, ale vyloženě se mi tím dusí a neumí z toho pít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
28.10.20 11:10

@Neferah nejdriv ji to taky z normální nešlo, pak v 4 měsících jsem koupila MAM anticolic, tu naštěstí vzala a teď v 5 měsících už pije z jakékoli lahvičky i s širším hrdlem na kaši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
28.10.20 11:21

Mam právě mám taky, zkoušela jsem i Nuvitu, Tommy a ještě asi jednu další a v půl roce furt nic🙈 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.10.20 10:54

Dcera spala i u lahvicky, je zdrava a v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama