Novorozenec v postýlce

Anonymní
12.8.20 06:37

Novorozenec v postýlce

Ahoj, jsem prvorodička a nezkušená, nevím kde se zeptat, něco jsem načetla ale stejně z toho nejsem moc moudrá. Miminko čekám za pár měsíců. Jde mi o postýlku pro miminko. Četla jsem že by měla být nakloněná, jako že na jedné straně u hlavičky ji něčím podložím, ale o kolik? :think: Pak že prý malé miminko nemá mít polštář a peřinu. Čím ho mám tedy přikrývat? Bude spát v zavinovačce nebo spacím pytli? A jak dlouho? Taky by nemělo mít žádné zbytečnosti v postýlce, a mantinel (např. ten polštářkový nebo cop) nevadí?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1701
12.8.20 06:42

Zvyšovala jsem postýlku až teď v 5 měsících podložkou přímo do postýlky.
Teď se malá otočí jak sama chce, ale předtím jsem střídala strany, aby neměla sleženou hlavičku.. tak podložka byla pro mě zbytečná :)
Mám i copový mantinel
Do 5 měsíců jsem měla hnízdečko i zavinovačku a přikrývala jsem a přikrývám peřinkou :)

Polštář nemámě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
12.8.20 06:46

Mám děti 3 a všechny jsem přikrývala (všechny jsou zimní). Někdo spal v zavinovacce, nekdo na volno přikrytý podle teploty. Mantinel jsem nemela, jen jsem hodila kolem postylky deku, aby se dítě neomlatilo o sprusle. Prislo mi, ze ten mantinel zabira moc místa. Spaci pytel jsem nikdy nepouzila, ale treba svagrovka v nem mela deti obe snad jeste v roce.

Postel jsme měli vypodlozenou knížkama, ty jo, jak to mohlo být hodně :think: myslim, ze tak 30° max, 45° to určitě nebylo. Jedno z dětí nam dost sjíždělo dolů, tak jsme museli ubírat knížky :lol:

Edit: jen doplnim, ze jsem prvni 2 deti mela blici. Nejstarsi blil nekolikrat denně. U prostřední už se to díky AR mliku dalo zvladnout. To byl u nas duvod k podkladani postele.

Příspěvek upraven 12.08.20 v 07:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
12.8.20 06:49

Existují polštářky přímo proti slehnuti hlavičky :)
Peřinku jsme normálně používala a nic jsem nikde nenakláněla :mrgreen:
Používala jsem do cca 4.mesice také hodně hnízdečko, z důvodu častějšího cestování, tak aby mělo miminko “to své”.
Jinak jsem do začátku koupila kolébku a následně cca od 5-6.měsíce přesunula do velké postýlky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
12.8.20 06:56

Naklani se, od zacatku. Asi 25 Cm. Zkuste aspoň něco a prizpusobte. Přikrytí záleží na teplu, staci pod hlavičku plinka a
Místo perinky, slabsi deka, Nebo jen zavinovacka. Polstarek proti slwhnuti hlavičky mám koupeny, kamarádka prodává ten samy v krásném stavu. Minimalne použity protože ten jeji jsem blbě vyprala tak
Jsem ji pak koupila úplně nový. A sobe teď na treti taky. Kdybys chtela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1313
12.8.20 06:58

Ahoj, kazde mimco je jine a vyhovuje mu neco jineho, tak si to pak budete delat, jak uznate za vhodne. Polstar pod hlavu se tedy nedava. Ja dala az pri presunu do vetsi postylky(kolem 2 let). Dite mi spalo v zavinovacce a kdyz se tam pak neveslo, tak zabalene v dece a pak normalne prikryte, kdyz uz nechtelo byt zabalene(casto se dava do pytle). Stocenou deku jsem ze zacatku vyuzivala k polohovani mimca na bok (u prvniho ditete jsem mela ty polohovaci valecky, ale je to zbytecne). Postylku jsme meli vypodlozenou tak o 4cm. To je asi nejlepsi vyzkouset, aby dite neklouzalo. Mantinel mel a i nejake plysaky a polstare na ozdobu, ale to bylo vyskladane v druhe pulce postylky nez spal, aby mu to nijak nebranilo v dychani. Mimco je ze zacatku male a postylka velka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13329
12.8.20 07:00

Nenaklanela jsem, malá měla v postýlce hnizdecko i polstarkovy mantinel. Přikrývala jsem lehkou dekou, je zimní dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1076
12.8.20 07:02

Taky spíš než mantinel doporučuju hnízdo, moje nejmladší v něm spí ještě v roce :D, matraci jsem nikdy nezvyšovala, děti nebyly blicí. Úplně na začátku spaly zavinuté, pak v pytli. Polštářek dostaly tak kolem druhého roku. Neboj, ono se to samo všechno vyvrbí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8869
12.8.20 07:10

Postýlku jsme nikdy nezvyšovali, jen při rýmě. Starší spal do dvou let ve spacím pytli, malá spí od narození v zavinovačce, pak rovnou pod dekou. Mantinely jsme si ušila krásné a leží doma v pytli ve sklepě, moc překážely. Mám jen takový slabý kolem postýlky, aby malá nebyla narvaná na dřevu. Osobně bych dávala polštář proti slehnutí hlavičky, u syna se nic nestalo, nebyl moc spací, ale dcera byla spací miminko a na jedné straně si hlavičku slehla, hrozila jí helma. Naštěstí jsme si toho všimli poměrně včas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1893
12.8.20 07:11

Já koupila postýlku, v Jysku matraci. Mantinel jsem nedávala žádný a postýlku nenakláněla. Nakonec spala (a do teď spí) se mnou v posteli, takže postýlka je jen na okrasu :lol: jinak teda spala pevně zavinutá v látkové pleně, když byla zima, přikryla jsem dekou. Ani nevím, proč se postýlka má naklánět, kvůli zvracení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
12.8.20 07:17

Nejdřív spali děti v zavinovacce. První děťátko sebou mlelo, tak jsem používala spací pytel, druhé pak mělo peřinku bez polštářku. Měla jsem půjčenou prvnipostylka.cz a ta se dá naklánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
12.8.20 07:25

Zalezi na tobe, ta pravidla, co zminujes, snizuji pravdepodobnost SIDS. V polstarku, hnizdecku a mantinelu by dite mohlo zaborit hlavicku, prehrat se a udusit. (To jsou mezinarodni doporuceni, nez se do me nekdo pusti ze on mel vse a nic se nestalo). Co se tyce perinky, jsou lepsi spaci pytle prave v tom, ze si je dite nedostane pres hlavu. Zalezi tedy, jak moc se tem doporucenim budes chtit prizpusobovat. Syn se mnou spal v posti kvuli kojeni a to treba doktori taky nevidi radi, ale pro nas to bylo to nejlepsi :nevim: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3744
12.8.20 07:39

Nevím, proč by se postýlka měla automaticky od narození naklánět :nevim: sama jsem teda nenaklanela.. naklonila jsem ji jen jednorázově, když byla ještě malá a měla kašel, ale stejně jen pár nocí a pak už vůbec.. a taky jsem ji ze začátku nechávala spát na boku kvůli blinkani a kvůli hlavičce a normálně jsem strany střídala.. jinak spala v zavinovacce a někdy jsem ji prikryvala dekou, později cca od 3 měsíců spala normálně pod peřinou. Polštářek máme, ze začátku jsem nedávala, po pár měsících ano, ale je úplně placatý, jako kdybych přeložila plinu třeba a na něm spí doteď, pokud teda nespí s náma v posteli, což je většinou :D

Edit: jinak kdyby byl nějaký problém, měla jsem monitor dechu, takže jsem mohla být celkem v klidu, ten vřele doporučuji! I tak jsem ji kontrolovala, jestli dýchá, než jsem šla spát, ale pak jsem spala celkem dobře, nestrachovala jsem se tolik, příště si ho pořídím zas :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13369
12.8.20 07:49

Postylku jsem nenaklanela-myslim, ze se to dela spis v pripade deti blinkacich-aby se jim mlicko nevracelo. Mantinel jsem mela jen ala deka podel sprusli, aby se o ne mimco nebouchalo a nezamotavalo si tam koncetiny ;) Polstar normalni urcite ne, maximalne tu Pandu-polstarek proti slehani hlavicky. V chladnem pocasi zavinovacka ci spacak, v teplejsim bez prikryti. A dokud se nebude samo otacet na boky, tak polohovat na spani pokazde do jine strany, aby nemelo hlavicku splaclou :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50240
12.8.20 08:01

Dala jsem pod matraci poskladanou deku nebo rucnik. Tim se trosku naklonila a stacilo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama