Nový občanský průkaz

10.4.16 23:37

Nový občanský průkaz

Dobrý večer,

mám docela hloupý dotaz, ale už jsem zoufalá. Zítra mám odjet do Německa, cesta je plánovaná dlouho a jízdenka (která když se nekoupí dopředu, tak stojí přes 3000,– Kč) je již zaplacená.

Dneska jsem nechala peněženku na 5 minut bez dozoru a můj dvouletý syn ji ihned zmerčil, před pár hodinami jsem přišla na to, že nemám Občanský průkaz :nevim: :zed: :zed: :zed: (který tam do té doby určitě byl).

Měnila jsem si trvalé bydliště a shodou okolností budu mít zítra nový OP k vyzvednutí na Úřadě. Jde mi o to, že na jízdence mám uvedené číslo OP, kterým musím prokázat, že je jízdenka opravdu má.

Takže můj blbý dotaz zní (i když odpověď už tuším, ale naděje umírá poslední) bude číslo mého nového OP jiné než na tom starém?

A také ještě, budu něco platit, když nepřinesu ten starý průkaz? Prohledala jsem celý byt několikrát ale prostě jakoby se vypařil. :nevim:

PS: Omlouvám se, že můj příspěvek je takový zmatečný, ale jsem vážně rozrušená. :,( :,(

Příspěvek upraven 10.04.16 v 23:39

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71473
10.4.16 23:39

@Bramborka92 Ano, číslo nového op bude jiné. Ale určitě to musí jít nějak vyřešit, vždy může dojít ke ztrátě či zničení op.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.16 23:40

No bohužel, pak mi propadne ta jízdenka no.

Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
10.4.16 23:51

@Bramborka92 koukala jsi pod koberce? me takhle syn nekolikrat zasoupl doklady pod ne :D drzim pesti at to dobře dopadne!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.16 23:54

@peta81

Koberce nemám (teď tedy bohužel) :zed:. Vůvec nevím, co dělat. :nevim: MŮj byt vypadá, jak kdyby sem vtrhlo tornádo a já pořád jen brečím. 8o 8o Děsný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
10.4.16 23:58

Zkusila bych to…v těch busech pracují taky jenom lidi, co mají často děti..a kor pokud se nejmenuješ Jana Nováková(nebo podobně tuctově), tak je skoro jistota, že tahle historka je pravdivá, a snad mávnou rukou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4342
11.4.16 00:02

@Bramborka92 Vyřeš to na cestovní kanceláři (předpokládán České dráhy), nebo kde jsi jízdenku koupila. Brečet na emiminu ti nepomůže, radši zavolej nebo napiš tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.16 00:03

@slavuska1

Uvažuji o tom, jen jedu do Freiburgu a to je (700 km daleko), tak nevím, jestli to riskovat, ale je to pro mě vážně důležitá cesta a jízdenka se nedá vrátit a ani přesunout datum :zed:. Mám i staré jízdenky z přesně této cesty na stejnou OP a orazítkované.

Jezdím tam skoro 3 měsíce každý druhý týden a kontrolovali mi to cca. 3krát. Ale bojím se, abych z toho neměla veliké problémy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6079
11.4.16 00:11

@Bramborka92 zajdi za dopravcem s novým OP a řekni, že jsi ho měnila a máš nové číslo. Je tam i jiný identifikační znak než číslo? To se vyřeší :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.16 00:13
@mlsalkaM píše:
@Bramborka92 zajdi za dopravcem s novým OP a řekni, že jsi ho měnila a máš nové číslo. Je tam i jiný identifikační znak než číslo? To se vyřeší :hug:

Ahoj, no mám tam jinak akorát jméno. Snad ano, moc děkuji. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2562
11.4.16 00:26
@Bramborka92 píše:
Ahoj, no mám tam jinak akorát jméno. Snad ano, moc děkuji. :hug:

Já myslela adresu? Jako přece je ale normální, že se lidi přestěhujou, či vdají/ožení a nepočkají s tím, až zrealizují cestu na lístek rezervovaný na starý doklad.
A to ti syn ukradl i ten prozatímní doklad, co se dává ke starému OP, když se vyrábí nový? Nebo dneska se nechávají komplet staré občanky při výrobě nové?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.16 00:31
@Agnesita píše:
Já myslela adresu? Jako přece je ale normální, že se lidi přestěhujou, či vdají/ožení a nepočkají s tím, až zrealizují cestu na lístek rezervovaný na starý doklad.
A to ti syn ukradl i ten prozatímní doklad, co se dává ke starému OP, když se vyrábí nový? Nebo dneska se nechávají komplet staré občanky při výrobě nové?

Jo tak, jsem uz mimo.
Měnila jsem jen travalé bydliště, OP mi uštípli a dali takový ten žlutý papírek jako potvrzení o změně bydliště a papír s pokyny pro vydání nové OP.

Chtěla jsem si ji vyzvednou až se příští týden v pondělí ráno vrátím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2562
11.4.16 00:34

@Bramborka92 No jasně, a ten papírek máš? Podle mě s tím papírkem, jako dokladem, že se to měnilo, a novým OP by to mělo být v pohodě. Nemáš třeba ještě někde fotku, scan, kopii, staré OP? Já si občas skenuju…jen tak…doklady, OP, velký techničák, pas atd. mockrát se hodilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
11.4.16 00:36

Zavolej si přímo tam kde jsi jízdenku rezervovala a informuj se. Nemyslím si, že to bude taková tragédie. A za ztrátu propadlé občanky bys platit neměla když už budeš mít vystavenou novou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.16 00:37

Ten papírek mám, ale není tam to číslo staré OP. Psala jsem na ČD, ještě neodpověděli, ráno si hold půjdu pro nový OP a budu se modlit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama