Období vzdoru a hysterie - do kdy trvá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Qadra
Stálice 94 příspěvků 13.11.18 08:26
Období vzdoru a hysterie- do kdy trvá?

Dobrý den. Máme skoro 4 letou dceru ( v lednu) a v poslední době se u ní projevuje hysterické chování, při kterém se začne až dávit. Scéna byla včera, kdy odmítla spát ve svém pokoji a dnes ráno před odchodem do školky. Její hysterické výstupy jsou pro mě velmi ubíjející, únavné a vnáší rozepři mezi mnou a manželem, protože se nedokážeme shodnout jak scénu řešit. Zatímco já bych ji do ložnice nepustila A počkala s ní až se " uřve" a usne třeba i v jednu, tak manžel pro ni dojde a do ložnice ji odnese.( Dcera je zvyklá usínat v ložnici se mnou a pak ji přenášíme).Přiznám se, že jsem občas cholerik a mám co dělat abych se udržela, manžel má zas nervy celkem pevné. Bohužel občas se její stavy nedají vydýchat a dostane na zadek í od něj. Což nepomáhá, stejně tak jako domluva, čerti a bubáci, tišení ( při tom kope a mlátí),zavírání do pokoje atd…Řekněte mi, prosím, že se to spraví a do kdy takové období trvá?

Reakce:
Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 13.11.18 08:35

@Qadra Dle temperamentu dítěte. Holce jsou tři a půl a poslední dobou se to stupňuje. Hitem je momentálně válení po zemi a plivání. :roll:
Kluk má své dny ještě v pěti a půl.

dedrichov
Závislačka 2972 příspěvků 13.11.18 09:05

Jednoznačně se musíte shodnout vy s mužem, nevytvářet doma dusno. Vím velmi dobře, že se to snadno říká … Máme doma vztekumilného syna, je mu 7 a půl, proto píšu, že nejvíce z dlouhodobého hlediska pomáhá zachovat klid, jednat vlídně, být důsledná v důležitých věcech, neřešit kraviny a rodiče být zajedno - podporovat jeden druhého, nedohadovat se.
Ale naše dítě se nechová klasicky dětsky, takže co funguje u nás, nemusí být ku prospěchu jinde.

anupati
Kelišová 6167 příspěvků 5 inzerátů 13.11.18 09:45

Já chápu, že je to někdy na budku…ale zkus vynechat strašení čerty, bubáky apod. Vyřvávat já osobně jsem nikdy nenechala…jen na dobu nezbytně nutnou pro to, abych se uklidnila já sama. Já ten afekt, opravdu afekt, ne když to tahá z paty a zkouší si řevem něco vymoct, cítím jako stav totálního zoufalství. A nějak si nedovedu představit, že tu nejsem pro ni, ale vyřeš si to jak chceš. Nejvíc zabere, když jsme v klidu, klidně mluvím - dle situace, dceři pomáhá, když jdeme umýt čelíčko (žádná studená sprcha), a když cítím že povolila, přitulit a nechat vyplakat…Dodatečně, až je v klidu si o tom promluvit jasně a stručně, připoměnu domluvená pravidla atd… Dcera teď měla taky takové super období a čím víc jsme se ho snažila potlačit „silou“ tím to bylo horší. Opravdu nejvíc zabrala sice důslednost, ale v klidu a zároveň jí ukázat, že je pořád milovaná, jsem tu pro ni…

Kakachna
Extra třída :D 11059 příspěvků 13.11.18 09:57

@Qadra Dokud nebudete jednotní a nebudete mít silnější vůli než ona. Tohle je období, kdy si zkouší, co všechno může a vybojovává si svou pozici v rodině. Je na vás, kdo ji do budoucna bude řídit. A ještě jedna věc. Je jedno, co jí řeknete nebo uděláte, pokud nakonec vždycky kapitulujete, tak se jen učí, že když předvede dostatečně hroznou a dlouhou scénu, tak bude po jejím…

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 13.11.18 10:07

Přidám se k holkam, je to těžké, ale chce to zachovat klid(ver, že vím jak těžké to máš, jsem taky cholerik) a duslednost. Další věc, nestrasit certama a bubakama, ale stanovit pravidla a dle těch jet, takze vždy případný trest pouze to, co můžeš splnit. A jak píše @anupati v okamžiku kdy skončí ten největší amok, beru do náručí, uklidním a v klidu proberu…víš cos udelala..jo…a víš že jsme si rikaly že se tohle nedela…jo…no a máme pravidla vid…jo…no, takže mi nezbývá, než (třeba nepustit ti pohadky, nekoupit zmrzlinu..tam už si dopln to svoje) a moje holky i když to obreci, tak vědí, že pravidla se dodržují, občas se vztekaji, to asi chvíli potrvá, ale takhle je to docela o dost snadnější.
Asi bych si řekla, jestli mi až tak moc vadí aby usinala v ložnici, mám petiletou, ta se ale pořád v noci bojí, neexistuje aby spala sama v pokojíčku, tuhle přišla v noci do loznice, ve tmě.neviděla, že s ní v pokojíčku spí segra a bala se.

Celina
Závislačka 3598 příspěvků 13.11.18 10:39

Parádní je hlavně to, že táhnete každý za jiný konec provazu :roll: a slečna s vámi podle toho cvičí :think:
Začnete tím, že se vy dva domluvíte. Na hysteráky spolehlivě funguje nepovolit, případně na zadek (hysteráky typu leží v obchodě na zemi atd) Čertem ani bubákem bych nestrašila .

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 13.11.18 12:09

@Celina Tak na moje děti při hysteráku opravdu dát na zadek neplatí. Vytočí je to naopak do ještě většího amoku. :nevim:

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 13.11.18 13:22
@Svistice píše:
@Celina Tak na moje děti při hysteráku opravdu dát na zadek neplatí. Vytočí je to naopak do ještě většího amoku. :nevim:

Nechtěla jsem to psát, ale mám dojem, že na zadek nepomůže dát v hysteraku snad žádnému dítěti…

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 13.11.18 13:26
@medunka23 píše:
Nechtěla jsem to psát, ale mám dojem, že na zadek nepomůže dát v hysteraku snad žádnému dítěti…

Viděla jsem pár dětí, které pak zmlkly (a možná si mysleli něco o matce píp… :lol: ). Ale to asi proto, že byly submisivní typy, či se bály většího vejřezu, a naučili se tak potlačovat své emoce dovnitř (což není moc zdravé).
Steě tal jsem viděla „pozitivně“ reagovat holčičku na pohrůžku babičky, že ji zavře do sklepa či že takovouhle ošklivou vztekanou holčičku nebude mít nikdo rád.

Celina
Závislačka 3598 příspěvků 13.11.18 13:55

@medunka23 @Svistice a jak to tedy řešíte ?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 13.11.18 14:04
@Celina píše:
@medunka23 @Svistice a jak to tedy řešíte ?

Nechám dítě řvát, prostě ventiluje emoce. Pokud jí to chytne někde „mezi lidma“ typu obchod, kde to je obtěžující, tak prostě co nejrycheji vyřídit co je vyřídit potřeba a vypadnout s dítětem na ulici. Ale to se u nás stává málokdy. Děti si hysteráky nechávají většinou na domácí prostředí, na odchod ze školky, na cestu ze/do školky. Tak prostě cestou pěšky od někud někam řve. Komentáře ve stylu „Ta má ale výdrž.“ mě nechávají chladnou, pouze odkývávám, že vskutku má. Povětšinou kolemjdoucí mají pro nás chudáky rodiče pochopení. :lol:

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 13.11.18 19:27
@Svistice píše:
Nechám dítě řvát, prostě ventiluje emoce. Pokud jí to chytne někde „mezi lidma“ typu obchod, kde to je obtěžující, tak prostě co nejrycheji vyřídit co je vyřídit potřeba a vypadnout s dítětem na ulici. Ale to se u nás stává málokdy. Děti si hysteráky nechávají většinou na domácí prostředí, na odchod ze školky, na cestu ze/do školky. Tak prostě cestou pěšky od někud někam řve. Komentáře ve stylu „Ta má ale výdrž.“ mě nechávají chladnou, pouze odkývávám, že vskutku má. Povětšinou kolemjdoucí mají pro nás chudáky rodiče pochopení. :lol:

8o 8o ty máš moje holky :mrgreen: :mrgreen: já taky nikdy nezažila hysterak v obchodě a kdyby ano, tak v takovém případě popadnu dítě a odnasim někam kde to nikoho neobtěžuje. Pokud starší dostávala zachvaty v šatně ve školce při prevlikani při odchodu, tak když nereagovala, tak jsem řekla dobře, mě z toho bolí uši, myslím že kamarády ve třídě taky, tak já jdu jen na chodbu a až tě to přejde přijď si pro mě…kolikrát jsem ani k těm dveřím nedošla a byl klid. Když dělala scénu že se jí nechtělo jít tam kam jsme měly namířeno a já pospichala, což tedy vždycky holkam říkám, že spechame, tak jsem jí popadla podpaží a odnesla, měla jsem takový chvat, kdy jsem jí držela tak, že jí to bylo nepříjemný. Pokud jsem nikam nepospichala, nechala jsem jí, docela rychle to takto skončilo.
Jako jo, vyzivna byla situace, kdy jsem byla těhotná s mladší a se starší jsme si udělaly procházku na poštu pro balíček a zpátky, ona mi na cestě zpět ztropila scénu, na mě už doma měl čekat řemeslník, takže jsem šla s pupkem, pod jednou rukou balik a pod druhou řvoucí dítě :mrgreen: pokud scénu udělají doma, odcházím do jiné mistnosti, brzy přijdou za mnou a ptají se proč jsem byla pryč. Starší už učím(bude jí 5, že když jí popadne vztek, tak ať si zkusí třeba jít do pokoje a boxovat do polštáře, pokud jí někdo naštve, tak místo toho aby ho prastila, tak aby třeba začala počítat do deseti, klidně nahlas) Mladší se do toho začíná hezky dostávat a tam tedy musím na efektivní taktiku přijít, ta je ale líp vysvětlovací.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17533 příspěvků 18 inzerátů 13.11.18 19:41

@medunka23 U nas tedy odejit nebo poslat dite jinam nepomaha. Tudle mlada drepela a jecela 45 minut na zachode, protoze neco nebylo po jejim. Ja v loznici, chlap v obyvaku, a ona si tam drepela a jecela, ze si sousedi museli myslet, ze ji tu tyrame. :mrgreen:

medunka23
Kelišová 7135 příspěvků 13.11.18 19:58

@Svistice tak to mám jednodušší, jako v ty šatně to byla paráda, tam se bála, že zdrhnu, nikdy jsem nic takovýho neudělala, ale jednou tam nachvili zustala sama sedět. Ta mladší je oříšek větší no, s tou si trošku užijeme, ta ztropi hysterak když má hlad fakt vybornej. Do bazénu jsem brala na šatnu kapsicku, bych jí jinak neoblikla. Měla hlad a neoblekne se, poprvé když jsem tam s ní byla, jsem byla zpocena až někde a byla jsem ráda, že jsem oblekla aspoň triko a uhanela jsem s ní do auta pro svačinu, jesteze jsme byli oba s mužem a on mohl všechny věci posbirat a odnést.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >