Obezita a problém otěhotnět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evan14
Stálice 59 příspěvků 27.02.17 12:58
Obezita a problem otehotnet

Ahoj Devcata…chtela bych se podelit s nekym kdo ma podobny problem. Snazime se uz nekolit let o miminko, ale prirozene nam to bohuzel nejde a prvni ivf skoncilo neuspechem. Je mi 38let a nikdy v minulosti jsem tehotna nebyla. Muj nejvetsi problem je obezita a ikdyz jsem uz nejakou dobu na diete…tak mi to moc nejde, mam sedave zamestnani a sve spatne dny resim cukrem :roll: :roll: :roll:
Najde se tu nejaka kurpuletni snazilka, nebo uz kurpulentni mamina a ma nejake tipy jak i pres vahu otehotnet?
Ja zobu co se da…infolic combi doporuceny pro silnejsi damy, dale materi kasicku, drmek, kontryhel, listovku…taky sem zacala cvicit hormonalni jogu, ale uspech nikde a podle ovulacnich testu to vypada, ze ani nikdy neovuluji…amh 0.49…nic moc :( :( jinak jsem oka a manzel take.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 13:03

Otěhotněla jsem 2× na první pokus, poprvé s 103kg a podruhé se 115kg. Nevím, kolik vážíš ty, ale u mě problém váha nebyl. Je fakt, že jsem o dost mladší :nevim: každopádně pokud je jinak vše v pohodě, zaměřila bych se na to zhubnutí, ani to nemusí být o X desítek kilo, může i stačit začít a budeš v tom ani nevíš jak :think:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 27.02.17 13:03

Zkus zhubnout pohybem a ne dietou :) a kdyz budes mit spatne pocity tak je nezajidej ale misto toho udelej 50drepu :)

Qwentin
Hvězda diskuse 64227 příspěvků 27.02.17 13:04

Ahoj, mohu říct, že asi by mohlo pomoci nemyslet nato, že chceš otěhotnět, protože už jen ta snaha dělá psychický blok. Kamarádka také dlouho nemohla otěhotnět, stále se snažila, a když už to vzdala, tak v 39 počala dítě. Myslím, že to není obezitou. Já se také považuji za obézní a otěhotněla jsem, ani jsem se nesnažila. Hodně štěstí přeji :mavam: :mavam:

terka33pol
Kecalka 242 příspěvků 27.02.17 13:07

Přesně tak nemyslet na to a milovat se z radosti, nemyslím si že by váha byla až tak důležitá :)

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 27.02.17 13:07

Naučte se špatné dny řešit jinak, naučte se mít ráda tak, abyste měla motivaci o sebe skutečně pečovat a tedy neubližovat svému tělu.

Velmi těžko to jde samo od sebe, ale psychoterapie je na to dost účinná. Vedlejším efektem bude, že se vám podaří lépe najít udržitelný životní styl, který vám vrátí zdraví a pomůže i s hormonálním aspekty.

Tuk v těle funguje i jako endokrinní orgán a výrazně reguluje právě pohlavní hormony. Hormonální jógu určitě cvičtě, ale pokud se vám podaří najít cestu, jak proměnit své dělo na zdravější, jak změnit životní styl, tak pak bude snazší i početí.

Držení diet je většinou jen bludný kruh, kdy jste na sebe chvíli přísná, nastavíte si režim, který tělo nemůže udržte, pak selžete, ještě si přidáte k pocitům viny, zajídáte to a pak zase zkusíte dietu. Jen to ničí metabolismus, psychiku a ve výsledku člověk pak váží více, než na začátku.

Je potřeba porozumět příčinám toho, že fungujete tak, že sama sobě ubližujete a téměř vždy ta hlavní příčina je v psychice a to co, jak a kdy jíme a jak se hýbeme je jen důsledek.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 27.02.17 13:08

@Renca8 super rada, fakt není nic lepšího na zničení kolen, než zdvihat padesátkrát velmi těžké tělo.

Natož se za úzkostné stavy trestat dřepy a přidat si proci viny, že nezvládnu 50 dřepů najednou jak psali na internetu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 13:12

Prosím o zachování anonymu, jinak smazat. Hele, jediné, co ti pomůže je zhubnout. Neber to zle, ale to co píšeš, to jsou jen výmluvy, kdyby ses hecla, šlo by to dolů. Nevím, čemu říkáš obezita, já měla kolem sta kil, taky IVF, žádná ovulace, destíky tisíc za jedno umělé oplodnění za druhým, zoufalství, že nemám dítě. Pak na mě jeden doktro koukal a prostě mi řekl, že mi to řekne na férovku, že jsem tlustá a že prostě neotěhotním, že zbytečně vyhazuju peníze, že jdu hlavou proti zdi, proti zdi, která by vůbec nemusela být, že ze mě může vytáhnout další desítky tisíc za další umělé a že to zase nevyjde, protože jsem tlustá. A stačí jediné, zhubnout trochu, říkal 15-20 kilo a uvidíte. Hecla jsem se, touha po dítěti byla silná, sundala jsem 20kilo za 4 měsíce, nic nemožného, najela jsem na stravu podle Havlíčka, a otěhotněla jsme hned, za čtvrt roku, ta poslední kila jsem sundavala a už byla těhotná.

Russet
Extra třída :D 11644 příspěvků 27.02.17 13:18
@Ou píše:
@Renca8 super rada, fakt není nic lepšího na zničení kolen, než zdvihat padesátkrát velmi těžké tělo.Natož se za úzkostné stavy trestat dřepy a přidat si proci viny, že nezvládnu 50 dřepů najednou jak psali na internetu.
:potlesk:

Renca8
Ukecaná baba ;) 1090 příspěvků 27.02.17 13:19

Ja jsem to s tim drepovanim myslela jen jako priklad :)

Malaga
Generální žvanilka 24693 příspěvků 27.02.17 13:20
@terka33pol píše:
Přesně tak nemyslet na to a milovat se z radosti, nemyslím si že by váha byla až tak důležitá :)

Samozřejmě, že ta váha důležitá je (kvůli produkci hormonů…tuková tkáň umí produkovat estrogeny a při nadbytku je blokováno dozrávání vajíček)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.17 13:24

AMH mas nižší. Zkousejte spis minimalky, nebo nativy. S nižším AMH je to o trpělivosti. Mam za sebou 2 velké IVF, několik nativu a ted jsem čerstvě těhotná z 5. minimalky. Mam AMH 0,3. Mělo by byt víc než 1…

Sashie
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 27.02.17 13:27

Já mám pouze lehkou nadváhu, taky máme problém. Jen mě ale napadá, když je to u obézních lidí tak špatné s tou váhou a vším okolo - znám spoustu maminek okolo, které když otěhotněly, tak byly obézní, některé i monstrózně obézní. A znám spoustu paní, které jsou štíhlé (ne vyzáblé) a mají problém. Já bych se spíš zaměřila na to, proč je kdo tlustý - funguje správně štítná žláza? Není nějaký jiný hormonální problém? Žiji zdravě, s mužem jsme kvůli neúspěchu při snažení totálně změnili jídelníček, ještě více vyzdravili životní styl. Jím pravidelně, kvalitní jídlo, v přiměřeném množství. Manžel zhubnul (ne že by to potřeboval), ale já jo (i když bych to potřebovala;-)). Hýbu se celý den… Když jsem to řešila na endokrynologii, tak mi rovnou doktorka řekla, že po sérii inseminací a dalších dávkách hormonů to prostě dolů nepůjde. Že se jen můžu držet, abych nepřibírala. Tak co mám dělat? Pořádit si bulimii či anorexii? Jen abych byla hubená? Myslím, že všechny diety a hubnutí mají význam opravdu jenom tam, kde jde o špatnou životosprávu.

terka33pol
Kecalka 242 příspěvků 27.02.17 13:45

@Malaga co člověk to názor, známá 170 cm 130 kilo 32 let čeká třetí dítě a asi i přes obezitu má očividně vajíček dost, nevím nejsem lékařka, co ale vím je že nejdůležitější je psychická pohoda…

Malaga
Generální žvanilka 24693 příspěvků 27.02.17 13:51

@terka33pol ty hormony s tou obezitou souvisí a ta psychická pohoda, kterou zmiňuješ - to jsou taky hormony…když má někdo stres, tak vylučuje adrenalin a tělo ví, že „něco“ není v pořádku, proto to může snižovat možnost otěhotnění ;)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >