Reklama

Obvod hlavičky ve 40tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

NataliSt
Nováček 7 příspěvků 06.10.18 08:07
Obvod hlavičky ve 40tt

Ahoj, maminky.
Rada bych se vás zeptala, jaký mělo vaše miminko HC ve 40tt? Dnes prenasim 40+6 a ve středu na kontrole mi pan doktor z nemocnice řekl, ze má brouček malou hlavičku.
Hned další den jsem šla za svou paní doktorkou, ta mi ho premerila a řekla, ze hlavička odpovídá na 36tt, ale ze to nebude žádný obr, max do 3 kg, jelikož i já jsem celkem malá, 156cm.
Mělo i Vaše miminko HC 32 cm? Nebo měli jste podobný problém?
Vsem moc děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4235 příspěvků 06.10.18 08:12

Rodila jsem ve 40+6, kluk, 36 cm obvod hlavicky a 3,85 kg

malina83
Závislačka 3374 příspěvků 06.10.18 08:17

Malá měla po porodu ve 40+6 obvod hlavičky 33 cm a nikdo nic neřešil a to malá měla 3.300g a 47 cm

Příspěvek upraven 06.10.18 v 09:03

NataliSt
Nováček 7 příspěvků 06.10.18 08:21

Byla bych klidnější, kdyby nic neřekl :zed: Cele tehotenstvi jsme měli výsledky normální, navíc se teď miminko měří blbě, jak je velký.
Teď jsme akorát vydesene, nespime, nejime.
Děkuji, děvčata, za reakce.

Aspera
Generální žvanilka 20510 příspěvků 1 inzerát 06.10.18 08:26

@NataliSt neděs se zbytečně. Ten rozměr není tak malý proti normálu a stačí jestli mu trošku ujela ruka při měření a je to jinde. Já měla u syna odhad kolem 3 kg váhy a za týden se narodil skoro 4 kg, to fakt nabrat nemohl, takže chyba měření. A s hlavou u mě řešili druhý extrém, syn se narodil s hlavou 39 cm.

kacakaca
Závislačka 2551 příspěvků 06.10.18 08:27

Ve 39tt byl odhad na 3kg, doktorka plasila, ze to odpovida 36tt. Ja rodila prvni dite ve 41+6 s 3,1kg, oba jsme s manzelem mali, za nas je tohle normalni vaha a rozmer. Jen podle doktorskych tabulek tomu rikaji 36tt.

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1833 příspěvků 06.10.18 08:45

Bud uplne v klidu. Kdyz je celkove dite mensi, tak prece nebude mit velkou hlavu :nevim: ;) kamaradka taky mela a ma male drobne holcicky s hlavama pri porodu 32cm a vahou 2,5kg- nemaji byt po kom velike. Mereni neni ani presne, takze bych byla naprosto v klidu ;)

NataliSt
Nováček 7 příspěvků 06.10.18 08:53

Děkuji :kytka:
V pondělí se jdu domluvit na hospitalizaci a další měření odmitnu. Takhle ke konci nás poblaznit, když už se s tím stejne nedá nic dělat :think: Akorát vás teď s tím tady otravuji.

Uživatel je onlineHakunamatata
Kecalka 220 příspěvků 06.10.18 09:01

Měli jsme to taky tak, ke konci těhotenství hlavička neodpovídala. Měla 30, s primhourenyma očima 31. Nakonec se narodila s obvodem 32 a celkové mala pod 3 kg, ale my to nečekali, ja mám 180 cm.

NataliSt
Nováček 7 příspěvků 06.10.18 09:04
@Hakunamatata píše:
Měli jsme to taky tak, ke konci těhotenství hlavička neodpovídala. Měla 30, s primhourenyma očima 31. Nakonec se narodila s obvodem 32 a celkové mala pod 3 kg, ale my to nečekali, ja mám 180 cm.

@Hakunamatata a předpokládám, ze je malička v pořádku?

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 06.10.18 09:04

Mě pořád říkali na ultrazvuku krátké nohy, velká hlava, za týden zase naopak a pořád dokola.

Nakonec si prokopl vodu 37+3 a hlavičku měl 33,5cm a 2900g, vše je o genetice, jestli bude po tobě tak nemůžou chtít přece obra :-)

Ivčis
Závislačka 3733 příspěvků 06.10.18 09:18

Kliid určitě bude miminko v pořádku. Tohle měření nechápu. U prvního syna mi ho nikdo nezmeril ani jednou. U druhé mi ji zaměřili v porodnici ve 40+6 a říkali že bude velká a ja jsem malá 163cm ze ji neporodim a domluvíme se na císaři. Odhad vahy byl 3900, na to jsem jim rekla ze rorozhodně ne. První měl 3630g a porodila jsem ho za 7 hodin bez poranění. Že porodim i druhou, dcera se narodila 41+2 a měla 3960g za tři hodiny a bez poranění. Takže jim s klidem řekni ze se ti alespoň bude dobře rodit :lol: .

Fjodorka
Extra třída :D 11222 příspěvků 06.10.18 09:36

Žádní lidé nemají totožné míry, tohle porovnávání a měření mimin slouží jen ke stresování rodiček. Sama si prcek, tak dítě je menší. Vůbec se tím netrap.

ugluk
Hvězda diskuse 42556 příspěvků 06.10.18 09:45

Háčkuju čepice, takže o obvodech hlav dětí v širém okolí mám dost přehled :mrgreen: A novorozeňata v termínu obvykle mívají tak 32-38, průměr je kolem 35, ale rozptyl je strašně velkej a odhad v břiše je furt odhad v břiše. každej jsme jinej… vždyť i ty zdravé donošené děti se jedno rodí s 2,8 a jiné se 4,2 kily, nad tím se nikdo nepozastaví, tak nemůžou být stejně velcí. navíc každej má tu hlavu jinak tvarovanou, někdo kulatou, někdo protáhlou…

ugluk
Hvězda diskuse 42556 příspěvků 06.10.18 09:50

Jinak mně, ač rizikové pacientce v rizikové poradně, ke konci měření vůbec nedělali, a to jsem mrňavá a muž taky nic moc. Dítě mělo 4 kila, porod rychlej a pohodovej. Jediný, co je zajímalo, jak se mu tam uvnitř daří. Teď se mě pro změnu pokouší stresovat už od půlky těhotenství, že moc roste a leze jim z tabulek :roll: Nenechám se :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Je to důkaz její nevěry? Rozvádějící se Vondráčková zveřejnila klip s Hádkem!

Byl to chytrý tah? Zatímco v Kanadě vede Lucie Vondráčková s Tomášem... číst dále >

GLOSA: Čižinský, Hřib, Pospíšil. Experiment „Nová Praha“ se může zaseknout dřív, než vůbec začne

Vyrovnané výsledky komunálních voleb v Praze dávají prostor pro vytvoření... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >