Jak se těšit na miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.10.18 23:39
Jak se tesit na miminko

Ahoj maminky, od zacatku - letos mi bude 32 let a dite/deti jsem vzdycky moc chtela. Okolo 30 uz mi tikaly hodiny, kdyz kamaradky oznamovaly tehotenstvi tak me to tak az zamrzelo ze ja porad nic. No zkratim to, ted mam mesic pred porodem, cekame chlapecka. K memu prekvapeni ale nejsem jako ty vsechny tehule a “insta matky” okolo, jak se nemuzou dockat a foti si ty dokonaly pokojicky a sislaji si na bricho. Ja nakoupila stridmne, rozumne, myslim, ze mam vse pripraveno. Jen ta euforie se nekona, ja se proste netesim, nehladim si kazdy vecer laskyplne bricho. A moc me to mrzi. Bojim se porodu, bojim se co budem potom, bojim se kojeni, jak to zvladnu, jestli to co mame je pro malyho “dost dobry”. Ja a mama - no to si vubec neumi predstavit. Obcas si mi ani porad nedochazi ze budeme najednou tri. S pritelem oba podnikame a trochu se nam to ted borti takze mam stres co a jak financne bude, pred tydnem jsme se navic stehovali. Nemela jsem takovy ten klid na chystani hnizda. Porad taky z domova pracuju. Snazim se namluvit ze kdyby vsechno okolo me bylo v poradku, tesila bych se vic ale ted se momentalne citim naprosto pohlcena stresem a vycitkama.
Moc me to trapi, kazdej vecer. Vim ze spousta maminek tady by se mnou menilo ale bohuzel to co citim neovlivnim.
Je nas tu vic co maji obavy a vycitky “z neteseni se a neprojevovani dostatecne lasky tomu smudlovi uvnitr”? Mam pocit ze se o tom ani moc nemluvi a nedej boze to rict nahlas, to jste rovnou krkavci matka jeste pred porodem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ennny
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 04.10.18 23:48

Napiš až porodis ;) … uvidíš že se to poda až miminko uvidíš :mavam:

Janli
Kelišová 6361 příspěvků 04.10.18 23:52

Prostě stojíš nohama na zemi a nejsi zaslepená hormonama. Není to běžný, ale je to bohudíky normální. Neboj, až budeš mít mimčo v náruči, úplně se to změní. Taky jsem těhotenství bůhvíjak neprožívala a přesto je ze mě milující máma. Nekoukej jak to mají ostatní a řeš to, co je příjemné tobě :kytka:

Kricam
Kecalka 296 příspěvků 04.10.18 23:55

Take čekám chlapečka , na bricho nemluvim , rada ale na nej šaham a vnimam pohyby , protože malý se hybe už od začátku docela málo a kdyz to cítím je mi to příjemné:) Jinak žadna euforie se u me take nekona, občas se tesim , občas me přepadne hruza jak to zvladnu, aby porad nebrecel, aby me nebolelo kojeni, co s nim budu dělat když nepůjde uklidnit… tak nějak pocitam s tim nejhorším a kdyžtak budu příjemně prekvapena:) ono je to lepsi nez byt v euforii a po porodu tvrde narazit, ze to neni žádná sranda s tim maličkým mimčem :D myslim , že tve pocity jsou naprosto v pořadku 8)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16813 příspěvků 04.10.18 23:58

neboj se :hug: Až se malý narodí, zamiluješ si ho! Těhotenské břicho je zkrátka dost abstraktní a ne každý si to miminko tak dobře vizualizuje :think: Až ho budeš mít v náručí, drobka maličkýho, bude to úplně jiný :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 00:08

To je jak kdybych to psala ja. :lol: ano mas pravdu o neteseni se nikde nemluvi/nepise. Nejak se automaticky predpoklada - tehotna = tesici se na potomka. Ja to tak nemam. Na dite se samozrejme tesim, ale v rozumnych mezich. Rozhodne nevnimam dite jako modry/ruzovy oblacek stesti a blazneni. Je to dost odrikani, sebeobetovani atd. a to stesti a laska k diteti prijde casem. Proste nekdo stoji nahama na zemi a nekdo se vznasi na oblacku. A insta matky moc rada nemam, co je komu do toho, ze si nejaka XY koupila 50. dupacky s medvidkem? :roll: to investuji cas radeji do cteni odborne knizky o vychove a nebo se jdu projit ven :nevim:

vbu
Stálice 95 příspěvků 05.10.18 00:11

Je to normalni, kazda se na dite napoji v jinou dobu. Nektere hned co vidi tecku na ultrazvuku, jine az uciti pohyby, dalsi pred porodem a nekdo az po porodu. Ja treba v druhem tehotenstvi jsem se tesila, ale porad s puncem obav a celkove jsem mela pocit, ze se miminku v brise vubec nevenuju. Pak poslednich 14 dni pred porodem si vse sedlo a najednou jsem citila, ze jsme :) Ale nemyslim si, ze je nejak zle, pokud to zena uciti az treba po porodu. je to opravdu u kazde jinak a neni treba se kvuli tomu citit spatne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 00:15

A jeste ke krkavcim matkam. Ja za ni byla oznacena, protoze nechci byt 3 roky doma a resit jen pleny. Ale kdyz vidim tu co me tak oznacila tak se smeju. Ano, ona byla na RD 3 roky, ale diteti se venovala stylem, ze ho dala rano do ohradky, dala mu hracky a sama si sedla ke knizce. V poledne mu dala jidlo, pak spanek, pak na pul hodky zahrada a pak sup do ohradky. No chce to se obrnet proti temhle super dokonalym matkam. Nejlepe se jim vyhybat co to jde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 00:21

Dekuju za reakce. To jste rekly presne, me dela problem “vizualizace miminka brisku”. Zatim je to neco co si neumim realne predstavit. Zjistila jsem, ze taky moc nepomaha brouzdat po diskuzich Hororovy porod, Priserne sestinedeli, Kojeni nocni mura, S partnerem jsme se odcizili a podobne 8)

srpen89
Ukecaná baba ;) 1923 příspěvků 05.10.18 00:30

Ja jsem take těhotenství vubec neprozivala. Naopak, uplne jsem nenavidela byt těhotná, nebavilo me to, rozhodne jsem nemluvila na bricho, ani nedelala jine nesmysly. A to podotykam, ze jsem ani pomalu nevěděla, ze jsem těhotná, nezvracela jsem ani jednou, ani u jednoho ditete, nic mi nebylo. Zadna euforie nenastala ani po porodech, brala jsem vsechno tak nejak s nadhledem, jako normalni vec. Samozrejme jsem byla šťastná, ze mam krasne, zdrave deti, ale do svych deti jsem se zamilovavala postupem času. Ted uz jsou velke 17 a 6 a ja je miluju nadevsechno na svete. Jsou to nejvetsi lasky meho zivota. Takze klid ;) To, ze 90% mistnich matek tady lici sva tehotenstvi, jako uzasne obdobi, mluvi na sve nenarozene deti hodinu po oplodnujici soulozi, pousti jim hudbu, ctou pohadky a vystavuji sve pocurane papirky a ultrazvukove fotky tecek v deloze na vsech moznych mistech… To se fakt deje jenom tady, ja treba neznam ani jednu budouci mamu, a to se pohybuju vyhradne v zenskem kolektivu, ktera by mluvila na svoje bricho :mrgreen: Ono to prijde, neboj. Zarucuju ti to :kytka:

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 05.10.18 01:38

Neboj, to postupně přijde. Co si budeme nalhávat, první těhotenství a hlavně potom miminko je opravdu velká změna a zásah do zajetých pořádků v životě a ve vztahu. A člověk se toho musí hodně naučit a spousta věcí se nedá předem naplánovat. Pokud si nejseš úplně jistá, zkus zajít třeba na nějakou přednášku kurz do mamacentra. Mně hodně pomohlo kojení a porod, nebo třeba jen manipulace s miminkem. Sejdes se většinou s matkami, co to mají podobně.

Jo, a insta a FB matky fakt nechápu. Znám takové, co každý den aspoň jednu fotku přidají. Většinou se miliskujou, papaji, kafickujou apod. No, chudák dítě :(

Zoe1
Kecalka 273 příspěvků 05.10.18 01:42

Ahoj, každý tady píše, že porodem se to poddá…no u mě teda to všechno přichází až teď, když jsou mimču dva měsíce. První měsíc jsem jela na baterky, prostě jsem si vůbec nic nemohla užívat, protože jsem byla šíleně unavená, kojení u mě komplikovaný a miminko mělo otočený režim, takže já každej den hotová a vyčerpaná a každej den jsem si připadala jak po flámu s kocovinou. Druhým měsícem se to začalo zlepšovat, už jsem si zvykla na řev a noční vstávání, no a teď začíne třetí měsíc a je to daleko lepší, mimčo se budí jen 2× za noc a ja už mám zas energii, takže si to začínám užívát teď a až teď ke mně přicházejí všechny ty city..takže ano, přijde to, ale u někoho dřív, u někoho dýl. Mně je taky 32 a ze začátku pro mě bylo takové nepřirozené říkat, že už jsem máma, ale teď už je to všechno jinak a já jsem hrdá máma :-)

beruska9
Extra třída :D 10755 příspěvků 05.10.18 02:48

Neporovnavej se s insta-matkami, je to jen iluze ;) Jestli mas chut nejakou sledovat, tak doporucuji Kristinu Kuzmic, ta ma uplne nejlepsi videa o tom, jake to materstvi opravdu muze byt :mrgreen: Taky jsem nikdy nesisilala na bricho, nedizajnovala pokojik (nastesti, oba synove stejne spi s nami :mrgreen: ) atd. Pri prvnim jsem mozna prosla i mirnou poprodni depresi, kdyz se na to koukam zpetne, nejak „normalne“ jsem se zacala citit az tak po 2 mesicich, ty prvni tydny jsem byla hodne vydesena a uzkostliva. Pro to dite budes ta nejlepsi mama, jinou totiz mit nebude ;) A ony ty mimina zase tolik nepotrebuji, ja bych rekla, ze presne naopak. Je jim vetsinou nejlepe u mamy, jestli maji super-duper kocar nebo oblecky od Raplha Laurena je jim fakt sumak, to resi tak akorat (nektere) matky.

vbu
Stálice 95 příspěvků 05.10.18 08:27

Dneska bych se asi vybodla na diskuze jak vse muze byt hororove a spis si zkusila v okoli vytipovat nejakou soukromou PA, dulu, pripadne kamaradku co ma uz deti, ktera smysli podobne jako ja, abych v tom sestinedeli a po porodu mela podporu. Ja treba sestinedeli mela peklo na zemi a chybela mi spriznena duse. U druheho uz jsem fungovala uplne jinak, vedela jsem kym se kolem sebe obklopit a bylo to dobre.

Limi123
Závislačka 3691 příspěvků 05.10.18 09:19

Na toto tema je tu milion diskusi. Shrnu to pragmaticky, kdyz jsi pragmatik - prijde to. Bud hned po porodu, nebo take o par mesicu pozdeji. Syn nema pokojicek jeste ted, je mu 2 a pul. Obleceni vel. 56 pritel kupoval, az kdyz jsem byla v porodnici, nejak jsem netusila, ze zdedena 74 a vetsi bude miminku velka. Proste jsem to neresila, pracovala jsem az do porodu a na blbinky kolem miminka nebyl cas ;-) Ted se plne venuji detem a jsem spokojena.

PS - obcas me pri pohledu do zrcadla v 9. mesici samotnou prekvapilo, ze jsem tehotna. Nejak extra jsem to neprozivala. Obe deti miluju.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Česko, dílna všech coverů: Další verze hitu Být stále mlád Mareše a Gotta boduje

Jak se dělají hity v Česku? Zrecyklujte úspěšnou zahraniční melodii, dejte jí... číst dále >

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >