OCD u dětí, máte zkušenost?

Anonymní
30.7.21 13:31

OCD u dětí, máte zkušenost?

Máte někdo zkušenost s ocd u dítěte? syn 11 let má stále se vracející větu kterou v duchu vyslovuje. Je z toho smutný a trápí se. Říká, že když se zábavu, tak na to nemyslí, jinak ano. Uvědomuje si to. Kdysi v první třídě jsme zažili něco podobného, to zase měl strach ze se někomu blízkému něco stane. Odešlo to asi po půl roce. Psycholog řekl, že to mohlo být adaptaci na první třídu. Je z toho špatný a já taky :nevim: :,( K psychologovi ho zase objednám jen mě zajímají názory a zkušenosti a jestli se to léčbou lepší. Dekuju :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2425
30.7.21 15:55

Dobrý den, taky máme podobný problém. Zatím jsme konzultovali jen s dětskou Dr. Syn 9 let. má tik s očima - divně, až silou mrká - a k tomu se přidalo škubání ramenem. Zatím to nechávám být, je dost citlivka, všechno moc prožívá, možná ho ten poslední rok s covidem taky trochu poznamenal. Když se to ale po prázdninách nezlepší, budeme to muset řešit. Okolí už si toho všímá a není to příjemné. On to dělá nevědomky :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 16:43

@shagga náš malý mívá občas také tik, mrká jedním okem. Ale objevuje se to jen někdy. Je taky citlivější. Moc mě trápí že mu neumím pomoct.Jsou dny, kdy leží a je na mobilu, kloudné slovo z něj nevytáhnu. Bojím se co mu je a jestli to třeba nemůže být horší. je mi z toho nanic :,( :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
2425
30.7.21 17:27

Já bych řekla že děti to zase až tak traumaticky neberou 🤔 Možná že to na ně tím víc působí, čím víc na ně tlačí rodiče. My ho občas upozorníme ať to nedělá. Uvidíme jestli tábory, dovolené a změna prostředí bude mít nějaký účinek. Pokud vás to ale trápí, možná by bylo fajn si taky promluvit s psychologem a najít optimální způsob přístupu k synovi. Asi je hold citlivější. Já osobně si třeba zase koušu ret když jsem v nervu :oops: Každý se potřebuje s vnitřním napětím vypořádat po svém :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 18:18

@shagga mě to hrozně trápí. Neumím se nějak srovnat s tím, že není syn ok a že se asi taky trápí. mozna jsem taky zralá na psychologa :( Hlavně si říkám, aby to zmizelo nebo šlo řešit. A aby to nebylo nic závažného. Mozna jenom nějaká prepubertalni záležitost. Ale nevím :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat