Oči miminka - divné bělmo, co to může být?

72
31.7.13 18:07

oči miminka

Maminky, syn má 6 týdnu a již od narození u něj pozorují, že mu na očku jakoby bělmo překrývalo částečně asi 2mm zornici, nebo to vypadá jako kdyby se dioptrická čočka trošku posunula z místa, neumím to moc dobře vysvětlit. prostě přes okraj zornice má takový průhledný okraj jakoby tam zasahovalo bělmo ale je víc průsvitné. co to může být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14832
31.7.13 18:18

@Lariska Přesahuje přes zornici nebo přes duhovku? Podle mě to nebude nic vážného, může se jednat o drobný kolobom duhovky, který by neměl mít na nic vliv :hug: chtělo by to možná foto, pro lepší představu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
31.7.13 18:19

@Lariska zornici nebo duhovku? Malá má na pravém očku jakoby posunutou duhovku kousek na stranu, vypadá to přesně jakoby měla posunutou barevnou čočku, do očka jí koukali, nic by to nemělo být, vidí dobře (až moc)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
31.7.13 19:04

No jo, vlastně duhovka, tak na té duhovce je jakoby přesah z bělma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
31.7.13 19:05
@Žirafátko píše:
@Lariska zornici nebo duhovku? Malá má na pravém očku jakoby posunutou duhovku kousek na stranu, vypadá to přesně jakoby měla posunutou barevnou čočku, do očka jí koukali, nic by to nemělo být, vidí dobře (až moc)

ano máte pravdu na duhovce to má.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
31.7.13 19:06

Vyfotit jsem zkoušela, ale je to hodně nepatrné a nedaří se mi to zachytit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14832
31.7.13 19:13

@Lariska Podle mě se není čeho obávat a v nejhorším bych jen požádala o vyšetření očíček pro klid duše :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
31.7.13 19:18

Myslíte že stačí říct pediatričce, nebo jít na oční, ale to asi potřebují papír od ni. zítra k ni půjdem a zeptám se, ale zajímá mě inázor vas maminek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama