Očkování covid a kojení

1
22.5.21 07:25

Očkování covid a kojení

Hezký den maminky,

Od středy se otvírá očkování i pro mou věkovou kategorii. Očkovat se chci nechát, ale mám skoro dvouměsíční holčičku, kterou kojim. A teď nevím jestli do očkování jít.

Dětská lékařka mi to sice nedoporučila, ale ráda bych zase začla žít normálně a nechodit pořád na testy abych mohla ke kadeřnici, do restaurace a podobně. Navíc v září máme jet na Slovensko na již odložený pobýt v Tatrách.

Děkuji za vaše rady a názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2345
22.5.21 07:31

Lékařka ti to nedoporučila, to je pro Tebe víc názor cizích lidí z internetu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1315
22.5.21 07:32

To bude názor lékaře od lékaře. Já mám kamarádku taky dětskou lekarku, která plně kojí a už je naočkovaná. Ptala jsem se jí a koukala na mě jak na blbce co si jako predstavuji, že by se do mlika mělo dostat :lol: prý ji jedině protilátky. Jinak já kojím, sice už ne plně, ale jak budu mít možnost tak se taky nechám naockovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15916
22.5.21 07:34

Nenechala bych se ockovat jedine jako tehotna. Jako kojici uz ano. Porad mi totiz nikdo nevysvetlil, jak ockovani ovlivni kojeni :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
22.5.21 08:48
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1436
22.5.21 09:19

Doktorka ti to podle mě nedoporučí ze strachu, kdyby něco, tak aby nenesla vinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.21 11:57

Řeším stejnou situaci. Kojím a chci se nechat očkovat. Nechci diskutovat zda ano nebo ne, spíš bych potřebovala vědět, jestli když v tom jejich dotazníku vyplním, že kojím, tak mě naočkují nebo pošlou domů… Abych se zbytečně neregistrovala a nevážila cestu. Víte někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
252
22.5.21 12:08

Termin porodu mam brzo. Zaregistrovat se chci a s prvni davkou idealne pockat po sestinedeli (+ podle terminu). Dele vyckavat nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
858
22.5.21 12:25
@Anonymní píše: Řeším stejnou situaci. Kojím a chci se nechat očkovat. Nechci diskutovat zda ano nebo ne, spíš bych potřebovala vědět, jestli když v tom jejich dotazníku vyplním, že kojím, tak mě naočkují nebo pošlou domů… Abych se zbytečně neregistrovala a nevážila cestu. Víte někdo?

Já se registrovala a taky vyplnila, že kojím. Už mám termín a jdu za týden. Vycházela jsem z toho, co bylo napsáno v úvodu. Nic z toho, na co se v dotazníku ptají, není důvod, aby Tě nenaočkovali. Předpokládám, že se o tom pobavíme na místě s doktorem a uvidím. Dceři už je 19 měsíců a kojím jen večer a v noci a já už bych docela ráda kojení ukončila. Jen se mi do toho moc nechce, je to poslední dítě a navíc hodně umíněné a v noci nic než prso nezabírá. Tak třeba budu mít důvod :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 14:01

Odkládam snažení, ze se chci nejdřív nechat naockovat, protože v těhotenství to jde krvi do dítěte. V případě kojeni nevidím problem. Je to jako když jsi nemocná a kojis, protože předávas i protilátky co si dítě neumi ještě vyrobit. Za me jako kojici rozhodne ano. Navíc to potrebuju driv než to smíchaji s vakcinou na chřipku. Nikdy jsem ji neměla tak hnusnou jako když jsem se nechala kdysi naockovat, na to už nikdy nejdu

• Citovat
  • Nahlásit
263
24.5.21 19:48

@PokPet taky mam skoro dvouměsíční a taky jsem hodně spekulovala, aby do mlika nepreslo neco špatnyho. Už mám kod k rezervaci, tak to musím rozseknout. Me dr. rekl, ze by se nechal byt mnou. Ale je to osobní nazor, rozhodnutí je stejně na nas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.21 21:22

Kamarádka je lékařka, chodí na pár služeb v měsíci. Kojí miminko a očkovat se nechala. Já se nechám očkovat v 7. měsíci těhotenství, doporučil mi to i gynekolog. (Ano, lze se nechat očkovat, ale musí to posvětit gynekolog).
Dlouho jsem váhala, hledala informace atd. a došla jsem k tomu, že koncem těhotenství a při kojení benefit z očkování výrazně převyšuje možná rizika.
U kojení je vliv na dítě neprokázaný/minimální a ve vyšším stupni těhotenství stoupá riziko těžkého průběhu (matka lapající po dechu a s horečkou taky není pro miminko hitparáda) a naproti tomu je dítě už dost „hotové“ a ne tak zranitelné. Zaznamenáno je dost případů předčasných porodů, komplikací až úmrtí dítěte/matky kvůli nákaze covidem. Očkování Pfizerem ze statistik vychází jako nejbezpečnější volba, fatální vedlejší účinky snad nebyly vůbec. V prvním trimestru se neočkuje, pak už lze.
Anonym - hodně osobní a nechci poslouchat, jak ohrožuji dítě atd. Váhala jsem dlouho, zjišťovala co šlo a rozhodla jsem se tak, jak to považuji za současně dostupných informací za nejlepší. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
1373
26.5.21 15:13
@Anonymní píše:
Kamarádka je lékařka, chodí na pár služeb v měsíci. Kojí miminko a očkovat se nechala. Já se nechám očkovat v 7. měsíci těhotenství, doporučil mi to i gynekolog. (Ano, lze se nechat očkovat, ale musí to posvětit gynekolog).
Dlouho jsem váhala, hledala informace atd. a došla jsem k tomu, že koncem těhotenství a při kojení benefit z očkování výrazně převyšuje možná rizika.
U kojení je vliv na dítě neprokázaný/minimální a ve vyšším stupni těhotenství stoupá riziko těžkého průběhu (matka lapající po dechu a s horečkou taky není pro miminko hitparáda) a naproti tomu je dítě už dost „hotové“ a ne tak zranitelné. Zaznamenáno je dost případů předčasných porodů, komplikací až úmrtí dítěte/matky kvůli nákaze covidem. Očkování Pfizerem ze statistik vychází jako nejbezpečnější volba, fatální vedlejší účinky snad nebyly vůbec. V prvním trimestru se neočkuje, pak už lze.
Anonym - hodně osobní a nechci poslouchat, jak ohrožuji dítě atd. Váhala jsem dlouho, zjišťovala co šlo a rozhodla jsem se tak, jak to považuji za současně dostupných informací za nejlepší. :cert:

Ja Ti fandiim, byt tehotna tak si tu vakcinu taky vydupu ze jo. Ono prave to, ze ty protilatky jsou primo krvi do ditete je prave naopak super, ze po porodu uz to dite bude mit protilatky taky. Kdyby nahodou matka nemohla kojit nebo se nerozkojila tak o to lip aby byla naockovana pred porodem nez po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3706
26.5.21 15:23

@Leenvecka ja jsem straspytel, spis bych se bala tech krevnich srazenin co muzou ucpat mimcu tepnu a s tim sebelepsi doktor nic neudela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32860
26.5.21 15:26
@hospodki píše:
@Leenvecka ja jsem straspytel, spis bych se bala tech krevnich srazenin co muzou ucpat mimcu tepnu a s tim sebelepsi doktor nic neudela

Které ale onemocnění způsobuje podstatně častěji, než vakcína…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat