Kojit dál, dokrmovat MM nebo UM?

Anonymní
20.5.21 13:31

Kojit dál, dokrmovat MM nebo UM?

Ahoj holky,
jdu k vám pro radu. Synek se narodil jako 3,5kg miminko, nez jsem zacala kojit, spadl na 3,2kg pak jsem se spolu s pomoci UM rozkojila. Doma uz jsme jen kojili. Je to 3 tydny, co zacal kojeni flakat, nacucaval si male mnozstvi mleka, pak jsem dostala nejakou virozu, 4 dny jsem mela horecky 39,5 a od te doby dokrmuji UM. Maly sice cuca, ale po pulhodine nacuca jen 30ml, nekdy i 75, ale to je hodne vyjmecne a je to spis pri prvnim rannim kojeni… Laktacni poradkyne mi doporucila piskavici recke seno a benedikt lekarsky, beru to vic jak tyden. Kojeni se malinko navysilo, ted je nejcastejsi davka, co si nacucne 50ml, a zbytek musim dokrmit, pokud mam odstrikane MM, tak tim, jinak UM. Ted zvazuji, ze se na kojeni vykaslu, ale odstrikavat chci stale a krmit MM z flasky. Jsem totiz naprosto vycerpana. Kojim co 3 hodiny, v noci co 4 hodiny a kazde krmeni mi trva i s pripravou a pak uklidem hodinu a ctvrt… ten dokrm davam ze strikacky, mam ale pocit, ze uz si zvykl na to, ze strikacku ma bez prace, kdezto u prsa musi makat sam… Jsou mu cerstve 2 mesice, vazi 4,3kg.
Jeste jedna vec me zajima, jak dlouho plati ten vypocet na vhodne mnozstvi mleka kilo vahy krat 150deleno poctem krmeni?
Dekuji moc za vase nazory a rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7373
20.5.21 13:36

Vzorcem se neřid. Je po jídle spokojený? Cura? Přibírá? Pak je vše v pořádku, a nekoukej na čísla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
20.5.21 13:39

Nech ho si vytahnout, co si vytahne. Pokud si vezme jen 50ml, za 2hodunky si řekne znovu. Tobě se díky tomu vytvoří vice mlika. Proc oddavas, abys ho pak nakrmila přes flasku, kdyz jsi vycerpana? Vyprdni se na celou domacnost, jidlo at ti manzel koupi nebo uvaří a ty si prostě lehni s mimcem a koj na požádání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
20.5.21 13:42

Proč prostě jen nekojis častěji? Dokrm není nutný.. Že si nenataha na jednu dávku víc není nic nenormalniho :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
20.5.21 13:43

Jinak výpočet je hrubě orientační, můj 7 měsíční dodnes nedá várku, kterou by měl mít a to šel z 3 kg na 8.5 kg.. Takže klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9875

Zahoď váhu a všechno ostatni a koj na požádání.

Příspěvek upraven 20.05.21 v 13:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
jdu k vám pro radu. Synek se narodil jako 3,5kg miminko, nez jsem zacala kojit, spadl na 3,2kg pak jsem se spolu s pomoci UM rozkojila. Doma uz jsme jen kojili. Je to 3 tydny, co zacal kojeni flakat, nacucaval si male mnozstvi mleka, pak jsem dostala nejakou virozu, 4 dny jsem mela horecky 39,5 a od te doby dokrmuji UM. Maly sice cuca, ale po pulhodine nacuca jen 30ml, nekdy i 75, ale to je hodne vyjmecne a je to spis pri prvnim rannim kojeni… Laktacni poradkyne mi doporucila piskavici recke seno a benedikt lekarsky, beru to vic jak tyden. Kojeni se malinko navysilo, ted je nejcastejsi davka, co si nacucne 50ml, a zbytek musim dokrmit, pokud mam odstrikane MM, tak tim, jinak UM. Ted zvazuji, ze se na kojeni vykaslu, ale odstrikavat chci stale a krmit MM z flasky. Jsem totiz naprosto vycerpana. Kojim co 3 hodiny, v noci co 4 hodiny a kazde krmeni mi trva i s pripravou a pak uklidem hodinu a ctvrt… ten dokrm davam ze strikacky, mam ale pocit, ze uz si zvykl na to, ze strikacku ma bez prace, kdezto u prsa musi makat sam… Jsou mu cerstve 2 mesice, vazi 4,3kg.
Jeste jedna vec me zajima, jak dlouho plati ten vypocet na vhodne mnozstvi mleka kilo vahy krat 150deleno poctem krmeni?
Dekuji moc za vase nazory a rady.

Měla jsem to skoro stejně jako ty, brzy jsme dokrm vyřadili at se rozpije a taky to tak bylo, protože na příkrm si děti velmi brzo zvyknou a nechtějí pak moc cucat, ale taky mám někdy pocit, že cuca málo, chápu to, člověk je z toho špatný, ono jakoze pokud to fakt nejde, na um se dá přejít kdykoliv. Jinak já kojim i co 2hodimy, zkus přidat, vim se vším to trvá tak hodinu a když to nepůjde, nepůjde svět se nezbori, malý hlady neumre :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3756
20.5.21 13:44

Co ti ubírá síly a čas není kojení, ale odstříkávání. Taky jsem měla podobné nápady, ale byla to blbost. Zkus jen kojit, pokud to nebude stačit, dokrm UM. Hlavně spokojené dítě i maminku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.21 14:11
@mackA159 píše:
Vzorcem se neřid. Je po jídle spokojený? Cura? Přibírá? Pak je vše v pořádku, a nekoukej na čísla.

Spokojeny je jen kdyz se napucne naplno, kdyz jsem zkousela davat mu jen to, co si nacuca, desne plakal a porad jen spinkal. Tedy usinal (unavou) do ctvrt hodinky se vzbudil a plakal zase, porad dokola. Bylo to hrozne, mela jsem pocit, ze ho morim hlady. Na vaze se zastavil a nepribiral ani gram, naopak sel s vahou dolu…

• Citovat
  • Nahlásit
247
20.5.21 14:13

Byla jsem ve stejné situaci. Mléka bylo málo a malý ani „pod vedením laktační poradkyně“ nevypil víc než sto. Takže jsme ho vždycky před a po kojení zvážila a pak dokrmila.do 150 podle tabulky. To trvalo hodinu a pak jsem ještě dvacet minut odstříkávala, aby byl rokem na další kojení. Hrozně mě to vyčerpávalo. :oops: Nakonec jsem najela.na systém, že nebudu dokrmovat s tím, že budu stále vážit před a po kojení a jednou denně nahého, abych věděla, zda přibírá. Sice se krmil častěji, hlavně v noci, ale odpadlo to neustále dokrmování a říhání!
Opravdu doporučuji vážit, aby nehubnul, a krmit na požádání. Byli doby, kdy jsme jeli po hodině, ale teď už vydržíš intro. ;) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.21 14:26
@suzka1 píše:
Nech ho si vytahnout, co si vytahne. Pokud si vezme jen 50ml, za 2hodunky si řekne znovu. Tobě se díky tomu vytvoří vice mlika. Proc oddavas, abys ho pak nakrmila přes flasku, kdyz jsi vycerpana? Vyprdni se na celou domacnost, jidlo at ti manzel koupi nebo uvaří a ty si prostě lehni s mimcem a koj na požádání.

Tohle mi radila i laktační poradkyně, kojit, co si vezme a kdy si řekne… On ale prakticky plakal v okamžiku, kdy jsem ho sundala „spícího“ po půl hodině od prsu… A když si náhodou vzal množství větší, ta se pak poblinkal, jak měl žaludek uzpůsobený na malé dávky. Já ten jeho pláč nezvládala psychicky vydržet. Proplakal celé dny. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1401
20.5.21 14:53
@Anonymní píše:
Tohle mi radila i laktační poradkyně, kojit, co si vezme a kdy si řekne… On ale prakticky plakal v okamžiku, kdy jsem ho sundala „spícího“ po půl hodině od prsu… A když si náhodou vzal množství větší, ta se pak poblinkal, jak měl žaludek uzpůsobený na malé dávky. Já ten jeho pláč nezvládala psychicky vydržet. Proplakal celé dny. :zed:

hele je to na Tobe… za me klidne kasli na kojeni a proste dej UM, nejsem zastance kojit co to da takze za me radsi UM a spokojeny mimco a matka nez se snazit do ditete dostat kazdou kapku MM. Jenze v dnesni kojo dobe se tenhle nazor moc nenosi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7373
20.5.21 15:44
@Leenvecka píše:
hele je to na Tobe… za me klidne kasli na kojeni a proste dej UM, nejsem zastance kojit co to da takze za me radsi UM a spokojeny mimco a matka nez se snazit do ditete dostat kazdou kapku MM. Jenze v dnesni kojo dobe se tenhle nazor moc nenosi.

Mam stejný názor. Já bych dala um, než vazit xkrat denně, odstrikavat, míchat um, a znovu za dvě hodiny stejný kolotoč. 8o Ono se řekne lehni si, a ať tě každej obskakuje, ale copak to jde X měsíců? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2004
20.5.21 16:13
@Anonymní píše:
Tohle mi radila i laktační poradkyně, kojit, co si vezme a kdy si řekne… On ale prakticky plakal v okamžiku, kdy jsem ho sundala „spícího“ po půl hodině od prsu… A když si náhodou vzal množství větší, ta se pak poblinkal, jak měl žaludek uzpůsobený na malé dávky. Já ten jeho pláč nezvládala psychicky vydržet. Proplakal celé dny. :zed:

A netrpi spis na prdiky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.21 16:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Dekuji moc za vase nazory a rady.
Řeším aktuálně něco podobného. Že nemůžu výhradně kojit mě neskutečně mrzí, ale zkouším si to přenastavit v hlavě, že když to nejde, tak to nejde. Aktuálně jsme už druhý měsíc na systému, že se nakoji, já si ho vážím před a po a dokrmim ho UM z flašky. Taky jsem zkoušela odsávat, krmit cevkou a z jednoho krmení operace přes hodinu. To si prostě bohužel dovolit nemůžu, mám ještě starší dítě a musím s malým i cvičit. Takže samozřejmě laktace se pomalu snižuje, ale víc udělat nemohu. Utratila jsem tisíce za laktační poradkyně, bylinky a výsledek je toto. Jsem teď rozhodnutá nechat kojení „dojet“ a pak budu s klidným svědomím dávat UM. Vím, že jsem se snažila a udělala maximum. Moc si vážím přístupu jedné z LP, která to prostě vystihla, že kojení je jednoznačně nejlepší, ale když to nejde, tak to nejde a dítě vyroste i tak. Nejdůležitější jsou prý první 3 měsíce, kdy stojí bojovat za každou dávku MM, ale pak by to za každou cenu už nehrotila.
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat