Očkování proti covid a kojení

Anonymní
23.3.21 12:22

Očkování proti covid a kojení

Ahoj holky, je tu mezi vámi nějaká maminka, která se nechala ockovat proti covidu v době kojení? Moc informací není, vzhledem k tomu, že výzkum se nesmí provádět na těhotných a kojících. Mám chronické onemocnění, tak ho zvažuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7630
23.3.21 12:44

Nedoporučuje se. Nenechala bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1461
23.3.21 12:46

Zvazila bych všechna proti a buď se obešla bez ockovani, nebo ukončila kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2634
23.3.21 13:05

Pokud kojíš, vůbec se tím zaobírat nemusíš. Než se na tebe dostane řada, přijde podzim a bude potřeba potřeba zase přeočkovat ty nejstarší generace. :mrgreen:

Jinak k dotazu: pokud by se to týkalo mne, nešla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17292
23.3.21 13:14

Pochybuju, že by těhotnou nebo kojící někdo očkoval..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
23.3.21 13:18

Uvidíme, kdy se dostanou na řadu normální zdravé matky… na podzim, jestli vůbec? Ale já se asi nechám. Kvůli covid pasu. Teď jsem těhotná, dítě se narodí v létě, a představa, že budu si ukončení kojení, tj. ještě cca 2 roky od teď, žít jako občan druhé katagorie, mě dost děsí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
23.3.21 13:40

Já myslím, že to vůbec nemusíme řešit a nás kojící nikdo nenaočkuje, ale já bych se klidně nechala. Není mi moc jasné, v čem by to pro mě mělo být rizikové. Ale plánujeme další těhotenství, tak já asi naočkovaná nebudu nikdy :D. To cestování je ale blbý, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
23.3.21 14:55
@Kolicek95 píše:
Já myslím, že to vůbec nemusíme řešit a nás kojící nikdo nenaočkuje, ale já bych se klidně nechala. Není mi moc jasné, v čem by to pro mě mělo být rizikové. Ale plánujeme další těhotenství, tak já asi naočkovaná nebudu nikdy :D. To cestování je ale blbý, no…

Ale jo, naočkuje. ty přístupy jsou různé. Setkala jsem se ohledně kojících s oběma názory. Můj příbuzný lékař například by celkem s klidem očkoval všechny s výjimkou těch, kteří zrovna mají akutní infekci. Navíc, vždy to může jít na vlastní triko matky, protože nevím, jak by někdo kontroloval, jestli kojíš. Až to bude aktuální, tak si o tom něco pořádně načtu a rozhodnu se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30783
23.3.21 16:44

Osobně nevím. Zatím se mě to netýká, tak nad tím ani nedumám :lol: Očkují se i kojící ženy, znám lékařku, která se očkovat nechala.
V jiných státech se očkuje běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 17:31

@modravlocka mám onemocnění, které mi umožňuje se registrovat už od zítra, i když jsem mladá. Budu teprve rodit a po pravdě si neumím představit nekojit. Obě děti jsem kojila hodně dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 17:33

@Fiducia díky. Takovýto druh informací tu hledám.

• Citovat
  • Nahlásit
1343
23.3.21 19:25

Řešila jsem s obvoďačkou, protože mi chybí i třetí dávka přeočkování na tetanovku. A těhotnou a kojící mě nenaočkuje - ani proti covid. Termín mám v květnu, tak budu asi řešit, až se na mě dostane řada (podzim???) a zvažovat ukončení kojení - přece jen takhle žít dál taky nechci a myslím, že očkování je jedna z cest, jak z toho všeho ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30783
23.3.21 20:23
@Anonymní píše:
@Fiducia díky. Takovýto druh informací tu hledám.

V těhotenství bych si nic píchnout nenechala, i když taky se někdy očkuje.
Mám už dítě relativně velký, ale kojení počítám ne na měsíce, ale na roky :lol: A rozhodně nebudu odstavovat, abych se mohla nechat očkovat. To bych se svými lékaři a hlavně pldd dítěte zvážila spíš očkování při kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat