Očkování HPV, dívky 13 let - zkušenosti

442
27.4.16 16:07

Očkování HPV,dívky 13 let,prosím zkušenosti

Ahoj, tak předem chci napsat, že nejsem žádný extremista ani magor. Několik let jsem dělala ve zdravotnictví. Moje děti mají základní očkování. Víceméně matky co neočkují vůbec, jsou pro mě dost nezodpovědné osoby, a jejich argumenty, že nemoci proti kterým se očkuje, jsou dáávno vymýcené. Ano to jsou, ale právě díky očkování a myslím si, že pokud se nebude očkovat vůbec a bude narůstat procento nenaočkovaných dětí, tyto choroby se vrátí, kor s přílivem uprchlíků. Očkování se dá odložit, ale nikdy by mě nenapadlo se na to úplně vykašlat. Takový tetanus v přímém přenosu je opravdu luxus a to jsem ho zažila JEN u psa.
ALE mojí dceři je nyní 13 let a samozřejmě lékařka nabídla očkování proti HPV a já nechci. Dost jsem si o tom přečetla a dost se mi to nelíbí, navíc znám z mého okolí pár případů, kdy holky měly díky tomu změny na čípku a sousedky dcera zkolabovala a musela být hospitalizovaná. Navíc to že Cervarix chrání proti dvěma kmenům a Silgard proti 4, mi přijde dost ubohé. Nehledě na těžké kovy co vakcínu nesou. A hlavně mi přijdekrajně podezřelý, proč vakcína, která stojí 10 000 je nabízena po celý rok od 13 zdarma. Jakoby někdo chtěl, aby matky podlehly šílenství a dcery naočkovaly.
Otvírám toto téma pro mámy a dcery, které si prošly komplikacemi po očkování, pro mámy, které odmítly, pro ženy, které nevědí a i pro ty které se rozhodly. Pište mi sem prosím vaše důvody, postřehy, nápady…Myslím, že je to dost závažné téma. Klidně se tu můžeme pohádat, diskutovat, ale prosím ve vší slušnosti, mým zájmem je utvrdit se ve svém přesvědčení dceru neočkovat. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18783
27.4.16 16:12

Tak ja mam naockovany Silgard a navzdy se asi budu mlatit do hlavy, ze jsem se nechala..mam velke problemy s cyklem a po vsech moznych vysetrenich pricinu neznaji…dle me je to tou vakcinou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5904
27.4.16 16:13

Na tohleto očkovat nehodlám. Dcera bude poucena o bezpečnosti, nebezpecnosti sexu, o ochraně atd. Zrovna u této vakcíny bych měla strach z ovlivnění plodnosti…možná tu budu za blázna, ale to tohodle vrtat nehodlám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
27.4.16 16:20

@truelly Já si to právě taky myslím. Dnes aby byl člověk fakt podezřívavej, už ničemu nevěřím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
27.4.16 16:21

Jsem očkovaná Silgardem a neměla jsem jediný problém. Pro mě je to očkování jako každé jiné a je lepší se chránit než pak mít rakovinu děložního čípku. Kdyby bylo jakékoliv jiné očkování proti rakovině, tak si mnoho lidí ruce utrhne, aby ho mohli mít, protože rakovina je v dnešní době neuvěřitelně se rozmáhající a prevence (jiná než zdravá životospráva) proti ní není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
27.4.16 16:32

@Maya9876 nechala bych rozhodnutí na dceři až bude starší.

• Citovat
  • Nahlásit
1114
27.4.16 16:32

Moc děkuji za toto téma, moji dceři bude 13v prosinci a já teda nejsem zastánce tohoto typu očkování…moje dcery mají navíc naočkováno jen vakcínu proti klíšťové encef. (žijeme v lese:-)) ale hodně jsem o tom očkování přemýšlela-ale zatím do toho jít nechci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.16 16:33

Já teda mám naočkovaný Silguard. Nechávala jsem si to očkovat ve 26, byl na trhu poměrně krátce (v mých 13 ještě nic takového nebylo), jak jsem na to naškudlila, nechala jsem to. Moje babička na rakovinu čípku zemřela, když mi bylo 5. Moje teta málem taky (prodělala jí, léčila se). Mojí mámě to podchytili včas a musela na operaci.

Cyklus nemám pravidelný, ale to jsem neměla ani před očkováním, tedy žádné negativní změny jsem nezaznamenala v souvislosti s očkováním. Jediné, z čeho mám obavy je, aby to bylo účinné, když jsem to nechávala očkovat až po zahájení pohlavního života. Těžko říct :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5904
27.4.16 16:36

@lucenka anonymní? kdybychom měli rodinnou anamnezu jako ty asi bych taky uvažovala jinak. Tebe chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6065
27.4.16 16:38

Ne, dceru bych nenechala očkovat. Lepší je prevence - kondom, nestřídat partnery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
481
27.4.16 16:39

Ahoj. Ja jsem ockovana Cervarixem. Uz to bude urcite tak 10 let. Nemela jsem s tim a nemam zadne problemy. Nechala bych se naockovat znovu.
Jinak moje dcera ma take zatim jen povinna ockovani. Ale pokud bude chtit, tak ji Cervarix necham naockovat taky. Myslim, ze ve 13 uz se muzou rozhodnout samy… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
27.4.16 16:42
@Anonymní píše:
Já teda mám naočkovaný Silguard. Nechávala jsem si to očkovat ve 26, byl na trhu poměrně krátce (v mých 13 ještě nic takového nebylo), jak jsem na to naškudlila, nechala jsem to. Moje babička na rakovinu čípku zemřela, když mi bylo 5. Moje teta málem taky (prodělala jí, léčila se). Mojí mámě to podchytili včas a musela na operaci.Cyklus nemám pravidelný, ale to jsem neměla ani před očkováním, tedy žádné negativní změny jsem nezaznamenala v souvislosti s očkováním. Jediné, z čeho mám obavy je, aby to bylo účinné, když jsem to nechávala očkovat až po zahájení pohlavního života. Těžko říct :nevim:
…jo tak kdybychom to tak měly taky-taky bych neváhala
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
207
27.4.16 16:54

Osobní zkušenost nemám, ale zrovna ráno jsem četla rozhovor s Prof. RNDr. Annou Struneckou DrSc. a ta k očkování říká mj. toto: „Nikdo ještě neprokázal, že vakcína skutečně sníží výskyt rakoviny. Byla v předlicenčních zkouškách testována jen 3 roky, výrobci dobu zkrátili, protože chtěli dát vakcínu rychle na trh. Za 8 let co je na trhu se už vyskytla spousta nežádoucích účinků. Může vyvolat úmrtí, invaliditu… Přitom, když budou chodit ženy pravidelně na prohlídku, nemoc se včas podchytí. Vyvíjí se pomalu a dá se léčit. Nehledě na to, že vakcína je proti dvěma virům, ale ono jich je dvacet dalších. V podstatě celá generace dnešních děvčat je takovou experimentální testovací skupinou. Svým vnučkám bych v žádném případě nedovolila, aby tuhle vakcínu dostaly.“ Tak snad to trochu pomůže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5904
27.4.16 16:58

@Petulda269 dobře, že to tu cituješ. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10057
27.4.16 17:10

Tak jak to tak čtu @Petulda269, tak jsem udělala dobře, že jsem odmítla. sice se mě dr i sestra ptaly asi 5× a já 5× odmítla.
Dcera poučená je, může se kdykoli na cokoli zeptat. Včera se mě ptala od kolika se bere hormonální antiko 8) tak jsem jí připomněla, že krom těhotenství existují i nemoci, před kterými antiko nechrání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat