Očkování miningokok dcera 14 let / nebo hormonální změny

2186
2.4.24 09:50

Očkování miningokok dcera 14 let / nebo hormonální změny

Dobrý den,

prosím má zde někdo zkušenost s očkováním proti meningitídě u cca 14-ti letých dětí?
Resp. s vedlejšími účinky?

Dcera měla první dávku 8.3., pár dní bolest ruky. V podstatě jediný účinek, který nám dětská lékařka zmínila.
Po cca 5-ti dnech nevolnost, bez zvracení.
Totéž předminulý týden, částečně jsem to připisovala období přes menzes, dcera nemá krvácení ještě pravidelné, ale nakonec se nedostavilo, takže mě napadlo opět to očkování… Ale nevím, zda je možné, že by ji až takto rozhodilo. Doktorce se samozřejmě zmíním, ale mám tu zkušenost, že dopady a vedlejší účinky očkování spíše bagatelizuje. Proto se ptám i tady na reálné zkušenosti maminek.
Teď dceři zase není dobře, ale snad už to opravdu bude menstruací. Podle vlastní zkušenosti vím, co všechno na sobě můžu pociťovat v průběhu cyklu já. Ale už si tedy nevybavím, jak jsem to měla ve 14- ti letech :nevim: :lol:.

Děkuji za příp. postřehy.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74217
2.4.24 09:52

Dcera neměla žádné vedlejší účinky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2991
2.4.24 10:22

U nás očkování versus menzes, taky žádné problémy nebyly

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44208
2.4.24 10:26

@Ušoplesk Dcera měla bolest ruky, teplotu, zimnici, malátnost a spavost celé 2 dny po očkování. Má poruchu imunity.

Vedlejší účinky jsou normální, tato vakcína je driák. Nejmenší dceři, která ji dostala před prvními narozeninami, to taky rozhodilo imunitu a zapříčinilo sérii viróz, některé spadly na průdušk. Do té doby byla zdravá. Teď má asi 2 týdny po třetí dávce a zase je zahleněná.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44208
2.4.24 10:28

@Ušoplesk Vedlejší účinky můžeš hlásit na SÚKL i sama. Aspoň máš jistotu, že se to tam dostane. Ale nečekejte zázraky, to je spíš pro statistiky. Chodíme k imunoložce a očkování je zásah do vývoje imunity.

Jako rodič můžeš u nepovinných očkování zvážit rizika a dítěti je nedávat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22078
2.4.24 10:33

Ani jedno z dětí nemělo - kromě bolesti ruky - nejmenší problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Svetluska55
2.4.24 12:31

Syn 15 let - lehka bolest ruky, jinak nic. Kdyz to srovnam s ockovanim proti covidu… :lol:

  • Citovat
  • Upravit
902
6.4.24 10:14
@1Pears1 píše: Více

Nechapu jak nekdo muze dat dalsi davky.. kdyz vidi jak to diteti skodi

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
44208
6.4.24 11:03
@Nenuta1 píše: Více

Meningokok by ji taky mohl zabít. A my nežijeme v bublině. Má hodně starších sourozenců, sem tam se ocitne v plném sále divadla, v plné tělocvičně na závodech sportovních klubů. Sem tam se mnou chodí do dětského kolektivu v práci nebo do kolektivu dospělých na fakultě.

Vyhodnocení přínosů a rizik nech laskavě na mně. Jsem ráda, že ta možnost očkovat je.
Jen jsem odpověděla na otázku v diskuzi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
902
6.4.24 11:11
@1Pears1 píše: Více

To je prece samozrejme, ze to necham na Vas, jsou to Vase deti
Jen to proste nechapu, to snad muzu😀
Vim co jedna davka ockovani muze zpusobit a nikomu to nepreji…
Deti mam 7 a 3 jsem ockovala… bohuzel se stalo neco a nazor jsem zmenila
U nas to nebylo postupne ale naraz…
Ja jen reagovala na prispevek, nic vic… a hlavne jsem vubec nemyslela Vas

Pekny den

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek