Očkování navíc u druhého dítěte

lebambule
10.12.19 13:30

Očkování navíc u druhého dítěte

Zdravím a ptám se: nechávala jste některá druhé dítě očkovat nějak víc nad rámec povinného? Setkala jsem se s názory, že starší dítě kdeco přitáhne ze školky apod. Mam na mysli treba rotaviry a možná pneumokoky, ty teda úplně nevim, jestli jsou povinné, schéma jsem ještě nestudovala. Staršího zatím do skolky nevozim, zimu asi preklepeme společně doma. Ja se bojím i ze bude starší nemocný a budem smrdet doma, tak to nejak vydrzime do jara. Díky za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2544
10.12.19 13:44

Dávám všem stejně, rotaviry a pneumokoka máme navíc u obou. Starší má i tuberkulózu, mladší ji bude mít taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19772
10.12.19 13:47

@lebambule Ahoj, já první chtěla dát jen to povinné + klíšťovku a výhledově TBC. A teď mě kamarádka vyděsila s pneumokokem, protože to jejich dítě chytlo, a mělo docela problémy, i když bylo očkované, tak nvm. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
10.12.19 13:49

Obe deti maji tbc, pneumokoky a zloutenku navic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4058
10.12.19 14:02

Dala jsem rotaviry i pneumokoka. Chystám se z jara na encefalitidu, žloutenku a kolem druhého roku na meningokoka obě varianty. Očkuji podle sebe a podle rizika. Nezajímá mě co si kdo mysli o očkování, počtu vakcín nebo o tom, zda jen povinné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
10.12.19 14:04

Jako ja vim, ze si to musim rozhodnout sama, ale ja právě nevim, jestli to druhý je nějak ohrozenejsi, kdyz to starší chodí do skolky. Vim, ze mi to nikdo nepredpovi, jen tak přemýšlím. Diky.

• Citovat
  • Nahlásit
21018
10.12.19 14:23

Dávám to stejné oboum. Nevím čím by měl být mladší ohrozenejsi, taky bude chodit do školky, starší taky přišel do kontaktu s dětmi i když ještě do školky nechodil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
10.12.19 14:31
@Kriss Tina píše:
Dávám to stejné oboum. Nevím čím by měl být mladší ohrozenejsi, taky bude chodit do školky, starší taky přišel do kontaktu s dětmi i když ještě do školky nechodil.

Myslela jsem, kdyz je ještě takhle malinkej

• Citovat
  • Nahlásit
1700
10.12.19 14:34

Ja mám obě děti naočkované stejně. Navíc jenom prevenar a pneumokoky. Rotaviry jsem nedávala. Jednou dcera přinesla nějakou střevní virózu ze školky, nevím co to bylo, ale měli jsme to úplně všichni z rodiny včetně babiček, strejdu, prostě každý kdo s námi přišel do styku a roční syn to vychytal z nás nejlíp, jednou se poblinkal a bylo to :lol: Ale měla jsem předtím strach, aby to neměl nějak víc a trochu jsem si vyčítala, že jsem mu nenechala dat ty rotaviry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21018
10.12.19 14:37

@lebambule no tak to ockovani stejně neurychlis a já bych to tak neřešila, spousta děti se starsim sourozencem má třeba bráchu ve školce a zijou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4058
10.12.19 14:47
@lebambule píše:
Myslela jsem, kdyz je ještě takhle malinkej

Tak dcera má třeba rok, ale přijde do styku s mnoha dětmi i když je zatím jedinacek. Od sestry a dalších příbuzných ve věku od dvou do 17ti let. S těmi nejmenšími si samozřejmě vzájemně vyměňují sliny na hračkách atd takže to nehodlám podcenit, ale zároveň ji nechci stranit kolektivu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat