Reklama

Oční kontakt u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 08:53
Oční kontakt u batolete

Dobrý den,
Předem se omlouvám za anonym, ale je to celkem citlivé téma. Náš 18 měsiční syn má problém s očním kontaktem. Když něco chce tak není problém, to se na nás díva. Ale když mu něco chcu já tak se na mě podívá na sekundu a pak se diva mimo. Z dálky je ten kontakt lepší, z blízka (třeba když mi sedí na kolenech) není šance. Strašně se obavám autismu. Na druhou stranu ukazuje, ukaže si na co chce. Na procházce taky ukáže na pejska a pak řekne máma… ukazuje tak dlouho a volá mě, dokud mu tu věc nepojmenuju. Ale zase u toho se slabý kontakt. Mluví asi 5 slov a nějake zvuky zvířatek. Rozumí skoro všemu co mu říkame, samozdřejmě jednodušším pokynům. Mate někdo zkušenosti s tím kontaktem? Bylo pak vše v pořádku? Opravdu mě to hodně trápi. Děkuji

Přečtěte si článek: Vývoj dítěte měsíc po měsíci

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 08:58

Ještě co mi příjde na něm divné, že ho hračky absolutně nechavají chladným. Jedine co, chodi se smetákem, vysavačem atd

Jahru
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 15.09.18 09:24

Přišlo by ti tvé dítě normální, kdyby sis na internetu nepřečetla, že autismus se pozná podle toho, že dítě neudržuje oční kontakt? Moc ho pozoruješ.
Mně teda tvůj chlapeček přijde jako úplně normální, zdravé dítě. A že si hraje radši s opravdickými věcmi než s hračkami je taky zcela normální. To dělá většina dětí.

Mmch, já se oční kontakt naučila udržovat až v dopělosti a dalo mi to dost práce a dodneška mi to není moc příjemné.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 15.09.18 09:36

Mám zkušenost od kamarádky kdy chlapeček po vakcíně se začal chovat jako když tě nevnímá. Žádný oční kontakt, hrál si raději sám. Do té doby to bylo zdravé dítě, v té době mu bylo ke 2 rokům. Nechci tě děsit, ale u něj to autismus byl a prokazatelně vyvolaný vakcinou. Za konzultaci s lékařem nic nedáš a trvala bych na neurologii pokud máš sama divný pocit. Držím palce ať je to v pořádku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 09:40
@kytkalenka píše:
Mám zkušenost od kamarádky kdy chlapeček po vakcíně se začal chovat jako když tě nevnímá. Žádný oční kontakt, hrál si raději sám. Do té doby to bylo zdravé dítě, v té době mu bylo ke 2 rokům. Nechci tě děsit, ale u něj to autismus byl a prokazatelně vyvolaný vakcinou. Za konzultaci s lékařem nic nedáš a trvala bych na neurologii pokud máš sama divný pocit. Držím palce ať je to v pořádku.

No on si pravě sam nehraje vůbec. Pořád nám nosí věci, ať si s ním hrajeme a pořád ho mame za nohama… a vnímat vníma. Splní skoro všechno co po něm chceme. Jen prostě ten kontakt. U neurologa jsme byli a nic nenašel. Ale myslím si, že toto neurolog nediagnostikuje…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 10:00

Mám zkušenost. Syn do 20 měsíců neměl prakticky žádný oční kontakt, sám se na nás nedíval a pokud jsem se podívala já, tak se okamžitě kouknul jinam. Nesmál se, neukazoval, nemluvil, o nic si neříkal, na pokyny nereagoval, na jméno také ne. On naprosto ignoroval mluvenou řeč. Doktorka ve 2 letech říkala, že to na autismus vypadá. On ani nesdílel a žil si ve svém světě. Vyžadoval rituály. Měl obrovské záchvaty vzteku s agresivitou - ubližoval sobě i nám. Bylo to vidět na první pohled, že je jiný.
Teď mu jsou 4 roky a autista opravdu není. Je to šikovný kluk. Úplně v pořádku tedy není, ale nejedná se o nic hrozného. Zatím má diagnostikovanou vývojovou dysfázii a psycholožka si u něj značila podezření na ADHD, ale tu ona diagnostikovat nesmí, takže ho čekají další vyšetření.
V tom testu, co se dává v 18 měsících, na vyloučení autismu, by v 18 měsících měl to naprosto nejvyšší rizoko. Dělali jsme to s doktorkou zpětně a ještě jsme to zkoušeli ve 2 letech (to to začínalo) a pořád měl hodně vysoké skóre.
Měl odsunuté očkování Proirixem, abychom mu neuškodili.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2339 příspěvků 15.09.18 10:21

Já si myslím,že to bude OK,podle mě má každé dítko v určitém věku alespoň jeden znak autismu :lol: .Taky jsem se bála,když jako kojenec nesnášel kontakt s dětma třeba na plavcu.A je to šikovný zlatíčko.Ocni kontakt má,ale kdybys ho viděla,co dělá,když se vita ve školce s učitelkama ????.Podá jim ruku,ani se na ně nepodívá a ani skoro nepozdravi,musím ho na to neustále upozorňovat,přitom ve školce je v poho…

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 15.09.18 10:57

Myslim si, ze mas normalni dite :nevim: podle popisu nevidim, ze by byl v necem jiny.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 11:51

@Danulinka16 s tím naprosto souhlasím. Skoro všechna batolata mají nějaké autistické rysy, ale většina z toho vyroste. No a přiznejme si, že u někoho to může být prostě v povaze.
A i chápu zakladatelku, že se bojí, teď je všude takových informací, že tak často vypadá každé druhé dítě. Ale pokud má dítě jen horší oční kontakt a to jen když samo nechce, tak bych byla naprosto klidná.
Já se paradoxně bála víc u prvního dítěte, které je v pořádku, ale mělo trochu horší porod a doktorka mě vyplašila, když mi řekla, co to může mít za následky, tak jsem ho sledovala a hledala problémy, tam kde nebyly. U druhého jsem byla v klidu do 18měsíční prohlídky, kdy se mě najednou doktorka začala ptát a mně najednou došlo, že je kluk úplně jinde, než by měl být.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 12:26
@Anonymní píše:
@Danulinka16 s tím naprosto souhlasím. Skoro všechna batolata mají nějaké autistické rysy, ale většina z toho vyroste. No a přiznejme si, že u někoho to může být prostě v povaze.
A i chápu zakladatelku, že se bojí, teď je všude takových informací, že tak často vypadá každé druhé dítě. Ale pokud má dítě jen horší oční kontakt a to jen když samo nechce, tak bych byla naprosto klidná.
Já se paradoxně bála víc u prvního dítěte, které je v pořádku, ale mělo trochu horší porod a doktorka mě vyplašila, když mi řekla, co to může mít za následky, tak jsem ho sledovala a hledala problémy, tam kde nebyly. U druhého jsem byla v klidu do 18měsíční prohlídky, kdy se mě najednou doktorka začala ptát a mně najednou došlo, že je kluk úplně jinde, než by měl být.

A můžu se zeptat na co se třeba ptala?My jsme vyplnovali ten dotaznik a vyšly nám dvě odpovědi jinak než by měly. A to ta ohledně očního kontaktu a opětováni usměvu ( není to smíšek)
Ono to je hodně ubíjejíci, když s ním člověk mluví a on se kouká jinam, přítom vníma protože to splni…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 12:52
@Anonymní píše:
A můžu se zeptat na co se třeba ptala?My jsme vyplnovali ten dotaznik a vyšly nám dvě odpovědi jinak než by měly. A to ta ohledně očního kontaktu a opětováni usměvu ( není to smíšek)
Ono to je hodně ubíjejíci, když s ním člověk mluví a on se kouká jinam, přítom vníma protože to splni…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 13:05
@Anonymní píše:
Ono to je hodně ubíjejíci, když s ním člověk mluví a on se kouká jinam, přítom vníma protože to splni…

Třeba se ptala, jestli se napije sám z hrnku, jestli když mu řeknu, že jdeme jíst, tak jde, jestli ukáže, co chce, jestli reaguje na jméno, jestli umí nějaké hříčky, jestli zvládne cokoliv pojmenovat a čím víc jsem říkala, že ne, tím zacházela víc do hloubky a bylo vidět, že je problém… Ale on byl opravdu v té době hodně mimo. Žil si ve svém malém světě a my k němu museli najít cestu. On ani nechápal, že po nás může něco chtít. O nic si neřekl a kdybych mu 5× denně nedala jíst, tak by nejedl, protože ani neuměl si sám dát jídlo do pusy. V té době jsem zařadila několik znaků a začala jsem s ním komunikovat názorně - když jsem chtěla, aby šel jíst, tak jsem mu ukázala lžičku, když jsem chtěla, aby se šel koupat, přinesla jsem ručník a postupně se zlepšovat. No a nasadila jsem taky rybí tuk.
Upřímně bych byla vděčná, kdybych mu v 18 měsících něco řekla a on mě poslechl. Protože v té době jsem mu mohla říkat naprosto cokoliv a on to nevnímal, neposlechl, neudělal, nechápal. Ani když jsem mu řekla, že je jídlo, že přijel táta…
Jen tak mimiochodem, horší oční kontakt má dodnes. Když mu něco říkám, tak utíká pohledem. Ne vždy, ale pořád to dělá hodně často. Když chce sám, tak to je v pořádku.
PS: On se nesmál vlastně vůbec. Hlasitě se naučil smát kolem 2 let, do té doby jen hýkal. Aktuálně to je neskutečně vysmáté dítě. Ale do těch 2 let nemám ani jednu jeho fotku, že by se na ní usmíval.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 13:37

Aha tak to vidim, že udelal velky pokrok:) šikulka !!! kéžby se i u nás ten kontakt zlepšil…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 13:51
@Anonymní píše:
Aha tak to vidim, že udelal velky pokrok:) šikulka !!! kéžby se i u nás ten kontakt zlepšil…

Pokud je jediný problém, že má horší oční kontakt, tak se raduj s šikovného dítěte. Nesleduj, neporovnávej.
A věř mi, že je rozhodně víc ubíjející to, že s dítětem mluvíš a ono vůbec nereaguje.
Zbytečně se nervuješ a připravuješ se o to krásné. ;)

Pomka
Kelišová 7319 příspěvků 15.09.18 19:51

A my ani treba zadny dotaznik u doktorky nikdy nemely :nevim: myslim si, ze v tom veku by muselo byt autisticke kazde druhe dite :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >